"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Příjezd do cizí země

10. října 2018 v 21:27 | Shira Elizabeth |  Střípky Erasmu
Co si budem, Skotsko pro mě není zas tak markatně cizí zemí. Byla jsem tu loni a taky proto jsem se rozhodla, že tu chci být znovu. Příjezd na Erasmus je ale přesto trochu jiný, než příjezd na dovolenou. Přece jen - táhnu kufr tak těžkej, že se divim, že ho dokážu uzvednout. (Fakt, uzvedla.)


Původně jsme měli první 3 noci trávit přes AirBnb, což se nám samozřejmě moc nechtělo, ale co se dalo dělat. Přesto sme se rozhodli jako první zajet do školy a vyzvednout si klíče. (Jejich zmatená ubytovací stránka nám řekla, že máme.)
Klíče sme dostali a s nimi pokyn vyzkoušet je. Neni náhodou někdo v těch pokojích, když tu nemáme bejt ještě 3 dny? Nebyl. Takže sme se jali vyšetřovat, zda tu můžeme zůstat. Kufr jsem vytáhla do druhého patra a fakt se mi nelíbila vidina, že to absolvuju znovu dřív než v prosinci.
Naštěstí je tu velmi hodná paní přes ubytování - Lucie. Jakože vážně Lucka. A Lucka pochází z čech. A asi taky proto na nás byla tak hodná a řekla nám, ať zůstaneme, protože nevidí důvod, proč ne. A tak jsme zůstali.

No jo, jenže teď nastala další situace. Kde jsou naše přikrývky, co sme si objednali? Nejsou. S dobrou radou paní v recepci jsme se vydali na lov. V Sainsbury sme si pořídili polštáře, povlaky a chlupatou deku. Deka byla doscela malá, takže další den sme jeli na výpravu do Ikei pro větší. A pro předložku.

První týden je zde taková záležitost - freshers week. Nebo taky Orientation week. Pro nás spíš to druhé, protože freshmeni jsme leda tak tady. (Připadám si tu strašně staře, protože všichni tu jsou na bakaláři a všichni maj bakaláře o rok kratší :D )
To tedy znamená spoustu party a různých událostí. A taky rozkoukávání.
Rozkoukali jsme se a z událostí jsme byli na Haunted Vaults tour, Ceilidh, ochutnávce whiskey, palačinkovém pátku, botanické a na procházce na nejbližším kopečku. Ale nejprve sme museli vyřídit důležitosti.

Důležitosti:
Registrace u doktora - vyplnit formulář a ještě se nechat naočkovat. Pro mě spíš projistotu, protože mi chyběli 3 ze 4 kmenů meningokoka, ale setřička řikala, že by to stačilo. (A pak teplotka, protože tohle se prej stává. A nejenom mě.)
Prohlídka pokojíčku - veškeré kravinky, co kde je rozbité, poškrábané a podobně. Připadala sem si jako srašná fajnovka.
Studentská kartička - záležitost na 5 minut, akorát mě museli znovu vyfotit, protože paní to moc neuměla.
Kartička na bus - není nezbytnost, ale na první měsíc sme si jí pořídili.
Vyzistění doplacení koleje - protože nám z účtu nestrhli záluho, ale v systému je to fajn.
Vysvětlit škole, že neplatíme školné - to se prej vyřešilo samo, jestli to po mě někdo bde chtít, narvu mu ten papír z ČVUTu.
Schůzka se Sárou - máme totiž osobního tutora. Je moc milá a uvidíme se s ní často.
Potvrzení počátku studia - další papír v té hromadě různých papírů.
Pořešit předměty - protože rozvrh a podobně. Skončila sem s Elektřinou, mechanikou, Critical architectural studies a navrhováním ocelových prvků -> to se zaznamená do During mobility části a přiloží se nový srvonávací arch.
A pak jsme se ještě naučili tisknout, to byla taky legrace.

Hanted Vaults
Edinburk má, stejně jako mnoho dalších velkých a starých měst, síť podzemních tunelů. Malá část z nich je otevřená pro veřejnost v rámci prohlídek. Je to velmi zajímavý zážitek a krom toho průvodce vypráví mnohé příběhy. A já ráda příběhy. Je to pěkný pro lidi, co se nebojej tmavejch stísněnejch místností a strašidel ^^

Ceilidh
Aneb trdiční skotské tance. Mě osobně to připomínalo hodně moc čardáš a podobný kraviny, co se tančili v tanečních. Já se šla dívat a poslouchat hudbu, protože se mi ta kombinace kytary, houslí a bicích dost líbí, ale jednou mě donutili tancovat s nima. Bylo to tak 5-6 různých tanců a ve většina z nich je při tanci potřeba víc jak jeden pár lidí a to prostě neni zrovna moje věc. Ale na pozorování zajímavý.

Ochutnávka
Na kampusu byla ochutnávka whiskey zdarma. Johnnie Wolker a 4 základní whiskey ze kterých se tvoří. Bylo k tomu heké povídání a současně pak byl Johnny s kolou na baru za rozumnější cenu, než tu obvykle věci jsou. Povídání bylo zajímavé a dozvěděli sme se, že existují 4 hlavní prostory, kde se dělá whikey. Lowlands, Highlands, ostrov Islay a Speyside.. Tím posledním si nejsem úplně jistá, ale řikal, že je to poblíž Inverness.

Palačinkový pátek
Velmi vítaná událost. Je zde takový spolek Chaplaincy, kterej je založenej původně pro věřící, ale nakonec je pro všechny a do kostela vás nikdo netahá. A čas od času dávají jídlo zadarmo. A palačinky... Kdo by si je nechal ujít?? Byli stejný jako dělám já, takže úplně nejlepší věc.

Botanická
Velká zahrada s mnoha různými kytičkami a stromy. Je zdarma, takže se vyplatí jít víckrát klidně. Je pořád, co objevovat. Za skleníy se platí, ale já sem sem nejela kvůli tropům stejně.

Pentland Hills
Procházka skotskými kopečky s ovečkami, deštěm, sluníčkem a prostě full skotsko. 10 minut od Edinburku. Krása. Ale teda pěšky je to na dýl.. Ale je dost možný, že se tam zase vypravíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MOE MOE | E-mail | Web | 11. října 2018 v 10:20 | Reagovat

Ooo závidím! Do Skotska jsem se chtěl vždycky podívat. Přeji dobré studijní výsledky :-D

2 Shira Elizabeth Shira Elizabeth | E-mail | Web | 17. října 2018 v 18:42 | Reagovat

[1]: Děkuji ^^ Skotsko rozhodně doporučuji, co se přírody týče :D Ale v highlands vážně skoro pořád prší, ale v Edinburku je i teď hezké počasí ^^

3 MOE MOE | E-mail | Web | 17. října 2018 v 19:23 | Reagovat

[2]: A tak pršavo by mi nevadilo. Vlastně to tak mám celkem rád :-)

4 Shira Elizabeth Shira Elizabeth | E-mail | Web | 17. října 2018 v 21:13 | Reagovat

[3]: Tak to já taky :) Jenom je potřeba se na to připravit ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama