"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Před odjezdem

12. září 2018 v 19:06 | Shira Elizabeth |  Střípky Erasmu
Další část procesu "jak se dostat na erasmus".
Co následuje po přijetí nominace? Hromada papírů. A nervů.

Přímo po přijetí nominace by vás měla kontaktovat vaše zahraniční škola. Nám posalli dokument s hromadou informací k předmětům a ubytování.

Krok šestý - kontakt se zahraniční školou.


Následně je potřeba vyplnit přihlášku. Tam se v našem případě musí zapsat předměty, takže první věcí je -> pořídit si srovnávací arch. Současně se tedy rabeme v seznamu od zahraniční školy a snažíme se k tomu nějak napasovat svoje předměty ze studijního plánu.

(U nás se stala taková věc, protože sme stavaři, ale předměty, co se nám hoděj maj pod architektama - takže je mi plka zdejších předmětů k ničemu. Prázné kredity. A to, že si máme vybrat jiný předměty nám napsali taky dost pozdě.)

Krok sedmý - srovnávací arch

Po sehnání podpisů od studijní referentky a studijního oddělení, můžete předměty vesele přepsat do přihlášky. A taky learning agreementu. Tam se ještě vyplňuje hromada věcí. Takový ty osobní. A podle toho, co po vás vaše škola bude zrovna chtít.
V LA jsou napsané předměty, kredity, osobní údaje a "co se stane, když to nesplnim".
Na většině dokumentů potřebujete podpisy od studijní referentky, člověka přes erasmus na fakultě a na rektorátu. Naše paní na rektorátu je naštěstí hodná a nevadilo jí, že sem to první poslala do zahraničí a až pak jí c:


Krok osmý - přihláška a learning agreement

Následuje chvíle čekání "co na to zahraniční škola". Většinou asi nebudou mít problémy, nám vrátili předměty a vybrali sme si jiný.
Od zahraniční školy potřebujete dopis, že vás vzali a podpis na learning agreement. Což byla u mě fakt hrůza. Ale povedlo se.
Když vás škola vezme a podepíše vím všechno, co může - je čas najít si ubytování. U nás trochu hrozilo, že na koleji už ani nebude místo, ale bylo. I když si myslim, že nám dali poslední volný pokoje.

Krok devátý - ubytování

Chvíli před odjezdem je potřeba sepsat smlouvu s rektorátem, To aby vám dali erasmácký penízky. K tomu je taky potřeba pojištění do zahraničí a zařídit si euroúčet. To může chvíli trvat, ale já to měl vyřešené během dvou dnů, protože mám všep řes svojí banku.
Komerčka má na tohle spešl účet, ale jak moc výhdnej nebo nevýhodnej je - to nepovim, jsem jinde.


Krok desátý - smlouva (+ euroúčet, pojištění)

Co zbývá pak? koupit si letenku (nebo tak) a začít poamlu balit. Nebo rychle.
Krok devět a deset se může dělat i v opačnym pořadí, ale trochu bych to nedoporučovala.
Vždycky je potřeba sledovat termíny, protože na některý věci je omezenej čas.
Naše škola nás před příjezdem zahltila informacema o všem možnym, ale nejdůležitější je - jak se dostat na kolej, jak se zapsat do školy a u nás pak doporučení očkování.
Nám jezdil bus z letiště ke kolejím, zápis se udělal online a tady se jen vyzvedla kartička a očkování je jen doporučené. Pak už je všechno lepší řešit až na místě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama