"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Kočka v krabici

13. června 2018 v 19:51 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
A nemyslim u s kapsulkou jedu.
Nedávno jsem u Lumenn potkala článek o útulkových zvířátkách. Původně to začal článek Báry a její podpora projektu Nekupuj! Adoptuj, což je podle mě hodně důležitý projekt. Mimo jiné se u nich inspiroval táta, když vytvářel naší číče domeček. No.. A jelikož u nás v rodině jsme převážně kočkomilové, bude tohle trochu víc o čičinách.
*Cassie ve svém přirozeném prostředí*


Začneme pravděpodobně na začátku.
Babča měla vždycky kočky a vždycky 3. Jednou se ale stalo, že z klasických tří koček zbyla jen jedna. V tu chvíli se poprvé babča s dědou rozhodli, že pro novou kočičku zajedeme do útulku. Tenkrát jsem jela s nimi a doufala, že vybereme nějaká černá koťátka. Byla jsem naprosto nadšená, když se před námi otevřeli dveře a celý útulek byl posetý černými koťátky a kočkami. Chtěla jsem si vzít domů všechny, ale nakonec jsme vzali dva sourozence. Měli to být dvě kočičky, ale vyklubali se z nich kočka a kocour. Sally a Nikolas. Tyhle dva si vzali hlavně proto, že je předešlý den přivezli z jejich městečka.
Ve chvíli, kdy byli kočičky zase jenom dvě se za dveřmi začal objevovat černý kocourek. Dostal jméno Tomík a už je nějakou dobu náš. Pak přišel černobílý kocourek Oliver a taky se postupně nechal ochočit.
A teď k babče chodí ještě tak 5 dalších koček z nichž minimálně 2 nejspíš nikoho nejsou a chtějí adoptovat.
*Sally, Niky a Tomík*

Smečka momentálně se stává ze 3 kocourů a dvou návštěvníků.
Všechny čičiny krmí, oficiální smečku máme vykastrovanou a chodí pravidelně k doktorovi. Ty dva návštěvníky akorát krmí a opatřují proti klíšťatům.
*Čert a Zrzek*

Jak k nám přišla Cassie
Vždycky jsem chtěla kočičku. Už od dob, co jsem uměla psát, kreslit, jsem si o ní říkala každé vánoce. Rodiče slíbili, že kočka bude až postavíme baráček. (A ten ještě pořád nemáme.) Krmili sme kocoura od sousedů výměnou za to, že se nechal hladit a my se ségrou měli pocit, že máme vlastní kočku. Byl to černobílý fešák a jednoho dne máma u mističky uviděla něco menšího ve stejných barvách. Kočička utekla, ale ráno jsme jí objevili, jak spí na okně. Dostala krabici a postupně nás adoptovala. Teď jí patříme my, celej byt i zahrádka.
A začal nám jí teď navštěvovat zrzavej kocourek.

*Cassie druhý den po příchodu*

Zvířát v útulcích a domovech je strašně moc. Já sleduji hlavně kočičí domovy, protože k nim prostě mám blíž. Dokážu pochopit, že u psa chce člověk nějakou určitou rasu, ale věřim, že i moje na psy velmi vybíravé já by si v útulku někoho našlo. U koček je to jiné. Roztomilé jsou všechny a jediné, co může hrát roli je délka chlupů a pohlaví pro alergiky. Někdo prostě radši kočku, co je jako broskvička.
*Oliver na piáně, kde teď už smí spát*

Jsme pro to, aby se zvířata dál nemnožila a kastrovala. Pokud nejde o výstavní tvorečky (což v tomhle případě nejde), není k tomu důvod. Jo, je hezký mít koťátka nebo štěňátka a jsou moc rotomilý, ale co s nima pak uděláte? Moje druhá babča koťátka topí a to je horší, než kdyby se nikdy nenarodila. Naštěstí teď maj kocoura a snad i vykastrovanýho. Protože kdyby ne, tak sice domů koťata nepřitáhne, ale může je způsobit někomu jinému a to je na "vesnici" běžné.
V útulcích je ale už teď hromada zvířat, která už na světě jsou a uvítají každou pomoc. Osobně dáváme vždy dárky kočičkám v kočičím přání před vánoci a máma s babčou dostávají pravidelně krém z LUSH, který podporuje celý tento projekt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lux Lux | Web | 14. června 2018 v 0:04 | Reagovat

To je skvělé, že adoptujete! :) Jsem rozhodně pro, tolik opuštěných zvířat se krčí v útulcích a nezodpovědní ,chovatelé´ stále přidělávají nová. Vždycky jsem toužila po vlastním psovi, štěněti. Od té doby, co jsem ale v útulku jako dobrovolník pomáhala, jsem všechno přehodnotila a určitě si pesana adoptuju! Kříženci jsou stejně nejlepší :)

2 Denia Denia | Web | 15. června 2018 v 9:58 | Reagovat

Pěkný článeček a líbí se mi, jak je propleten kresbami, je to fakt roztomilé! :-D Já jsem před dvěma lety taky měla takovou mánii, že chci kočku(vlastně trvá doteď), ale naši zakázali, tak máme jen pejska, ikdyž pevně věřím, že by si na ni zvykl.
S kastrací souhlasím. Je to daleko jemnější forma, než pak koťátka utopit, to by u nás nikdo nedokázal :-(

3 Lucy Lucy | Web | 15. června 2018 v 11:01 | Reagovat

Máte naprosto nádherné čičiny. ♥ Konečně jsem našla na blogu nějakou kočkomilku - je to tady pejskaři jak poseté. :D
Jsem ráda, že jste pomohli útulku a vzali si odtamtud koťátka - děkuji.

Také máme kočičku, která pochází z nevhodných podmínek. Jsem si vědomá toho, že jsme "podpořili" množitele, ale když jsme pro ní byli, byla nemocná, měla zánět v očích a nemohla se postavit na zadní nožky. Chtěl  za ní 1000. Dala jsem mu ji a šla s ní domů. Dnes je z ní krásná kočička.

Budu ráda, když mrkneš na můj blog - je a bude tam spousta článků o kočičkách :)

4 Shira Elizabeth Shira Elizabeth | E-mail | Web | 20. června 2018 v 21:27 | Reagovat

[1]: Určitě :) Jak jsem řekla, kdybych chtěla psa, věřim, že i já bych si v útulku vybrala ^^

[2]: Děkuji :) Tak my jinak máme jen terárková zvířátka :D
Přesně, to mi přijde jako šílená praktika -_-

[3]: Je pravda, že jsou v převaze :D
Tohle se dá zcela pochopit, alespoň už má hezký domov a je jí líp :) Určitě kouknu, po státnicích :D

5 padesatka padesatka | E-mail | Web | 28. června 2018 v 21:47 | Reagovat

Máme psa z útulku, ségra má barák, tak má dvě kočky, kocoura a dalšího kocoura jako hosta jen na jídlo. K nim má boxerku a dva voříšky... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama