"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Útěk (Peter May)

30. května 2018 v 21:59 | Shira Elizabeth |  Knížky
Neklasický May. Je tu vražda a skotsko, ale o tom tenhle příběh tolik není. Docela jsem se těšila a zároveň nevěděla, co čekat.

Román o tom, jak nás formují naše touhy a jak rozhodující, avšak proměnlivou roli hraje v našich životech přátelství.

Je rok 1965 a pětice teenagerů pod vedením sedmnáctiletého Jacka Mackaye opouští své domovy v Glasgow a míří do Londýna. Jack nemusel přátele dlouho přemlouvat, aby utekli před svými nudnými životy a násilnickými rodinami a aby jako kapela vyrazili za slávou a štěstím. Jenže chlapci brzy zjišťují, že realita nemá s jejich sny nic společného, a tři z nich se do osmi týdnů od útěku vracejí domů s nenávratně poškozenými životy.

O padesát let později dojde v Londýně k brutální vraždě a tři muži, nyní téměř sedmdesátníci, se musejí vrátit do města a čelit démonům, kteří je po pět desetiletí strašili a ničili jim život.

Dále se mohou objevit spoily.

Docela jsem se těšila a nevěděla, co čekat. Je to prostě jiné. No.. Je to hodně jiné. Obvykle se u Maye přímo snažíme vyřešit vraždu, zločin. Ale v tomhle případě jde o příběh za tím.
A já neřikám, že je to špatně. Ani bych neřekla, že jsem fanoušek jenom kriminálek, ale jsou to přesně ty příběhy, které jsou temnější, než ty obvyklé. A tenhle byl temnější, ale trochu jiným způsobem.
Svým způsobem mi to připomínalo My děti ze stanice Zoo. Podobná atmosféra místy.
Nečekala sem, že Jeff skončí takhle i když jsem čekala něco podobného.
A hudbu mám ráda, takže tohle téma taky není úplně špatné.
Ale proč tohle řikám?? Protože mě to zas tak moc nenadchlo.
Bylo to hezký, ale tuhle knížku už znovu číst nebudu.

Hodnocení: ♥♥♥♥♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama