"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Kocour Bob (James Bowen)

9. května 2018 v 21:52 | Shira Elizabeth |  Knížky
Tuhle knihu jsem dala babče jako dárek. Líbila se a samozřejmě jsem pak musela zjistit, jaká teda je.

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne.


Příběh je zajímavý a káže nám svět z jiného pohledu. Kniha je psaná jednoduše, což je podle mě správně, vzhledem k tomu, že autor je pouliční hudebník léčící se ze závislosti. Nebylo by ani správné čekat dokonalý text. Takové pěkné vyprávění. (Někomu se ten styl nezdá totiž.)
Několikrát jsem měla docela na krajíčku, ale dosta často z maličkých poznámek, takže to bude spíš o mně než knížce.

Určitě bych tohle doporučila jako takový odpočinek. Já jí četla tejden a to se u toho snažim dělat úkoly a psát bakalářku. A čtu pomalu. (Fakt, i když mi to lidi nechtěj věřit.)
Je to kočičí knížka, jasně, že se mi bude líbit.
Fakt, je to pěkný a předpokládám, že když si jí koupíte, Jamesovi to pomůže. A to je taky fajn věc.

Hodnocení: ♥♥♥♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama