"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Umrlčí cesta (Peter May)

3. ledna 2018 v 20:00 | Shira Elizabeth |  Knížky
Kdybyste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne?
Jeden z mých oblíbených spisovatelů. Navíc mi tyhle skotský strovy přijdou strašně kouzelný i když často postrádají stromy. A člověk, co ztratil paměť a znovu se nachází? Velmi zajímavé téma.

Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat.

Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč.

Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný.

Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě - a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.

Dále se mohou objevit spoily


Na to, že jsem se snažila učit na zápočty, dodělávala úkoly a v buse věčně spala jsem tuhle knížku přečetla superrychle.
Začátek a všechny "Nealovo" pasáže byly naprosto skvělé a byla radost je číst. Ty ostatní byly trochu horší, ale pořád ne špatný.
Příběh byl naprosto super. Chvílemi jsem teda už přemejšlela, jak to zase zkomplikujou a nezkomplikovali, ale to je už asi deformace. Všude čekám další a další zvrat. I když jsem tedy věděla některé věci, pořád jsem jiné události neodhadla.
Odhladla jsem úplný konec se statistikem, to mě napadlo.
Určitě doporučuju, je to zase rochu jiný, než obvykle a spousta vřesu a lodí a Skotska ^^

Hodnocení: ♥♥♥♥♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama