"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Severská Mytologie (Neil Gaiman)

17. ledna 2018 v 19:52 | Shira Elizabeth |  Knížky
Jednou jsem se snažila si přečíst Eddu. Ale pro někoho, komu se už takhle dost špatně čte je to místy nepochopitelný. A pak jsem objevila, že mají vyjít severské mýty v čitelné verzi.
A navíc... Maj krásnou obálku.

Jak získal Thor své proslavené kladivo Mjölnir? Kolik světů spojuje vždyzelený jasan Yggdrasil? Kdo postavil zeď kolem Ásgardu a co bude následovat po konci světa zvaném Ragnarök? Severská mytologie převyprávěná Neilem Gaimanem nejenže odpovídá na všechny tyto otázky, ale navíc je váže do souvislého, obšírného vyprávění, v němž ožívají bohové i obři, medovina teče proudem, vlci mluví a jabloně rodí jablka nesmrtelnosti. Naprosto nepostradatelná kniha pro všechny milovníky severských mýtů, seriálu Američtí bohové i tvorby Neila Gaimana obecně.


A bylo rozhodnuto. Narozeninová sleva padne na tuhle knížku.
Všechny příběhy jsou krásně srozumitelné a čtou se úplně lehoučce. Sice jsem zjistila, že si prostě už Lokiho, Thora a některé představuji jako z Avangers, ale... Co se dá dělat. Fakt sem se snažila je vidět podle popsů.

Rozhodně bych knihu doporučila pro někoho, kdo chce mít alespoň nějaké povedomí severských mýtech. Určitě ještě existují další příběhy, které by stálo za to znát, ale tohle je takové hezké ucelené. Od zrodu světa až k Ragnaroku.

Hodnocení: ♥♥♥♥♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 17. ledna 2018 v 22:59 | Reagovat

Jo, Eddu jsem kdysi zkoušela přelouskat taky. Půjčila jsem si nějaký docela zajímavý český překlad v knihovně a brala si to vždy s sebou do práce, abych tam měla nějaký světlý bod, ale musím říct, že nejmoudřejší jsem z toho nebyla  aasi nebylo nejlepší rozhodnutí tahat to někam, kde jsem se na to nemohla plně soustředit. :D Nakonec jsem při zkoumání severské mytologie vsadila na hudební skupiny a jejich texty... a pár diplomek, výkladů a Wikipedii. :D O téhle knížce od Gaimana jsem ale ještě neslyšela, takže děkuju za tip. :)

2 Shira Elizabeth Shira Elizabeth | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 21:47 | Reagovat

[1]: Tomu úplně rozumím no :D
Je to pořád docela novinka, relativně čerstvě přeložená :)

3 obtaTymn obtaTymn | E-mail | Web | 3. února 2018 v 15:20 | Reagovat

Жаль, что сейчас не могу высказаться - очень занят. Освобожусь - обязательно выскажу своё мнение.

---
Однозначно, отличный ответ скачать fifa 15 ultimate, скачать fifa 15 на пк 32 бит и <a href=http://15fifa.ru/skachat-kljuchi-fifa-15/33-skachat-fifa-15-crack-kryak-tabletka-klyuch-besplatno.html>скачать таблетку fifa 15 pc</a> скачать fifa 15 торрент 32 бит

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama