"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Teorie všeho

8. října 2017 v 21:15 | Shira Elizabeth |  filmy
Už hodně dlouho jsem se chtěla na tenhle film podívat, ale nikdy na to nebyla správná nálada. Ona nakonec nebyla ani, když jsem se koukala, ale rozhodla jsem se to nějak přežít.

Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.(CinemArt)

Musím říct, že mě tenhle film uchvátil přesně tak, jak jsem čekala. Spousta pocitů a nostalgie.
Přece všichni víme, jak to skončí. Nebo teda já to věděla.
A nemohla jsem se rozhodnout, jestli je to dobře, nebo špatně.
A Eddie je strašně cute.
Mohlo tam bejt trochu víc fyziky, to jo. Ale já jí od toho tak moc neočekávala. Takže takhle mi to přišlo dost fajn.

Rozhodně bych se podívala znovu ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 secondme secondme | Web | 9. října 2017 v 7:07 | Reagovat

Ten film se mi neskutečně líbil. Byla tam i pěkná hudba :D

2 Shira Elizabeth Shira Elizabeth | E-mail | Web | 23. října 2017 v 0:40 | Reagovat

[1]: To rozhodně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama