"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

"Zbavit se věcí, které nepoužívám"

10. září 2017 v 22:55 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Trochu moc koukám na videa o minimalismu.
Líbí se mi nápad - mít toho míň, ale všechno používat a mít rád. Jenže já nemám ráda prázdný stěny a povrchy. I když povrchy by se ještě zvládnout daly v kombinaci s neprázdnými stěnami. Připomíná mi to pak hotelový pokoj - neosobní prostor. A já mám svůj prostor ráda osobní. Aby bylo vidět, že tam někdo bydlí.
Což ale neznamená, že mě baví pořád zakopávat o krabice a tašky s rozdělanými projekty. A taky vlastnin krabici bot, které se nevejdou do botníku, ani do skříně. (A to je tim, že máme dost malou skříň i botník.)


Dospěla jsem k názoru, že je na čase vyházet nějaký věci ven z pokoje.
Prošla jsem všechny skříně a věci. Nakonec si stejně myslim, že největší čista proběhne, až se budeme stěhovat. Tak jako tak.
Dokonce jsme změnila pořadí skříní. Mám 4 malé skříňky u jedné stěny a dvě z nich jsem prohodila. To samozřejmě znamená, že jsem je celé vyklidila a zase uklidila. Vážně - ři přesunu nábytku se to dělá nejlíp.
Nakonec hodně věcí mě docela bavilo vyhazovat. (A fotit na vinted a prodávat) a tak nějak je uklidit z cesty. Ale některé jsem roztřídila velmi.. Povrchně.

Nedokážu se vzdát většiny svých prstenů, přívěsků, šatů, knih a věcí na tvoření.
Prsteny si kupuji každou chvíli. Často v takových těch sadách - to pak znamená, že se v mojí sbírce objeví i některé, co si vživotě nevezmu. Ale je trochu blbý rovnou prodat něco, co jsem si včera koupila, takže vždy chvíli zůstanou - co kdyby se mi zaíbily. Ale tentokrát už několik prostě letělo. (Ne z okna, ale na ten vinted.)
S přívěsky je to podobné. Hodně jsem si jich vyrobila sama (lahvičky a podobné záležitosti) a některé holt nosím jen příležitostně (aneb můj krajkový choker). A pak jsou tu věci, co jsme hrozně moc chtěla a nikdy si je nevzala, protože mám jiné, které nosím radši.
Šaty ráda šiju i nakupuju z druhé ruky. Ale někdy se prostě netrefém 100% do toho, co jsem si představovala. Stane se. Ale je mi pak líto to vyhodit a někdy i prodat - proto často končí u sestry. (Jí nakonec nabízím všechno oblečení jako první.) JE tu tedy ta možnost, že když si budu nutně potřebovat vzít tyhle šaty, tak je najdu na druhé straně zdi.
Knížky nedám. Mám překvapivě docela štěstí a zatím jsem si koupila pouze jednu knihu, které mě docela zklamala. Tedy tak nějak její druhá půlka. A představa, že někdy prodám svojí Deltoru... Nikdy, to budu prostě číst svejm imaginárním dětem.
Znáte to "nenechávejte si věci na 'co by kdyby'"? No.. Tak přesně takhle to nemám s jakymkoliv materiálem. Teď jsem vyhodila zbytky kartonu a fakt doufám, že ho někdy teď nebudu potřebovat, protože to by bylo špatný. Já skutečně většinu materiálu nakonec využiju a přijde mi jako hloupost se ho vzdávat. Jen by se mi pak hodila ještě jedna skříň se šuplíkama no...

Myslím, že budu ještě postupně pokračovat a snižovat stavy, protože pořád nemůžu říct, že je tu prázdněji. Na některých mýstech a v některých šuplíčkách rozhodně, ale ne tak nějak celkově. To je ta absence skříňky se šuplíky.
"Předsevzetí" hotovo, jen ho asi budu opakovat každý rok projistotu.

Představa stvoření, které má jen pár věcí, které sbalí do batůžku mi přijde romantická, ale docela nepraktická.

A kdyby se někdo chtěl podívat, tak odkaz na vinted je tady po kliknutí na obrázek. Protože to, co se neprodá půjde do koše a do popelnice na textil.. Co já s tim.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 11. září 2017 v 10:12 | Reagovat

stěhování mi ani nepřipomínej. já se stěhovala celkem pětkrát a nakonec jsem se usídlila v jiném městě, než jsem žila ;-)

2 Aurora Akkaris Aurora Akkaris | E-mail | Web | 11. září 2017 v 10:12 | Reagovat

Díky tvému článku jsem začala přemýšlet, zda se něčeho také přeci jen nevzdám. Z dob mého dětství mám ještě stále hromadu figurek, plyšáků a podobných věcí, které bych si ráda někdy nostalgicky prohrabala, ale... Zatím jsem na to asi nějak neměla čas. Možná je někdy prodám, kdo ví.

Nad Deltorou jsem se musela pousmát - nedávno jsem si oživovala vzpomínky na ni a celou si ji přečetla, avšak mám ji jen z knihovny, přesto chápu, že bys je nemohla prodat - já se svou sadou Narnie to mám naprosto stejně :D

Možná zkusím něco doma proházet, možná ne. Přeci jen jsem spíš takový sběratel blbostí a nerada se jich vzdávám :D
Pěkný článek! ^^ :D

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 11. září 2017 v 16:51 | Reagovat

[1]: Já právě zatím stěhovala jen pár svých věcí do Prahy, jinak žiju celou dobu ve stejném pokoji. (Jen se jednou změnila poloha nábytku.)

[2]: Tak na tohle já mám přesně dva šuplíky :D Jeden velký, kde jsou výkresy ze školy a školky a druhý manší, kde je ten zbytek. A ten šuplík je prostě maximum.
Tak já jsem na knížky celkově trochu ulítlá, takže se jich velmi nerada vzdávám :D
Dokud nemáš pocit, že je toho moc, tak tě k tomu nic nenutí ^^ A děkuji :)

4 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 12. září 2017 v 10:58 | Reagovat

jo protřídění skříně by se mi taky hodilo, když jsme si zřídili šatnu, tak jsem si myslela kolik nebudu mít místa a už teď je k prasknutí a to je to jedna velká místnost... :-D

Písnička od Billy Talenta je skvělá ;-)

5 ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ | Web | 16. září 2017 v 13:13 | Reagovat

To znam

6 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 16. září 2017 v 20:20 | Reagovat

[4]: No mě snad čeká šatna v novym domečku, ale už teď vim, že to stejně stačit nebude :D
Děkuji, moje oblíbená ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama