"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Září 2017

Oheň.

27. září 2017 v 20:08 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
O víkendu byla rovnodennost. Nebo Mabon. Můžete tomu říkat, jak chcete - já zapálila 4 svíčky a všechny nechala dohořet až do konce. Nízké sluníčko a spadané listí. Je to tu.

Dřív jsem se ohně šíleně bála a zároveň ho moc ráda pozorovala.
Pořád se ho trochu bojím, ale ještě radši ho porozuju.
Hřeje.

To the Bone

24. září 2017 v 20:32 | Shira Elizabeth |  filmy
Už nějakou dobu jsem si řikala, že o anorexii jsou natočené pouze dokumenty.
Ne, že by na dokumentech bylo něco špatného, ale.. Všeobecně se na ně koukám nerada ať jsou o čemkoliv. Krom těch zvířecích, ty mi neva.
Každopádně jsem se s anorexií zatím setkala pouze ve Skins (protože Cassie). A jelikož je to téma, co mě poměrně dost zajímá, nemohla sem si tenhel film nechat uniknout. Vlastně jsem ho zapla hned, jak jsem ho stáhla.

Mladá dívka Ellen (Lily Collins) bojuje s anorexií. V době svého léčení se seznamuje s nekonvenčním doktorem Williamem (Keanu Reeves), který se za každou cenu snaží Ellen dovést k pochopení, v jak vážném stavu se nachází, a zároveň ji tak nasměrovat správným směrem, aby i přes svůj zdravotní stav mohla žít normální spokojený život.

Dále se mohou objevit spoily.

Metoda 15/33 (Shannon Kirk)

20. září 2017 v 20:49 | Shira Elizabeth |  Knížky
Únosy a sociopati - to zní jako něco, co si musím přečíst, že?

Myslel si, že ONA je obětí. Netušil, že to je ON, kdo se musí bát.

Zní to dobře, no ne? Zní.

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech - ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015. (databáze knih)

Dále se mohou objevit spoily.

Postrádám nízké sluníčko.

16. září 2017 v 21:06 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Myšelnky a myšlenky.
Musí to taky někdy ven přece.

"Zbavit se věcí, které nepoužívám"

10. září 2017 v 22:55 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Trochu moc koukám na videa o minimalismu.
Líbí se mi nápad - mít toho míň, ale všechno používat a mít rád. Jenže já nemám ráda prázdný stěny a povrchy. I když povrchy by se ještě zvládnout daly v kombinaci s neprázdnými stěnami. Připomíná mi to pak hotelový pokoj - neosobní prostor. A já mám svůj prostor ráda osobní. Aby bylo vidět, že tam někdo bydlí.
Což ale neznamená, že mě baví pořád zakopávat o krabice a tašky s rozdělanými projekty. A taky vlastnin krabici bot, které se nevejdou do botníku, ani do skříně. (A to je tim, že máme dost malou skříň i botník.)

Bajky Barda Beedleho (J.K. Rowling)

6. září 2017 v 20:32 | Shira Elizabeth |  Knížky
Dle všeho mám teď zcela čarodějnické období, takže není nic lepšího, než si přečíst čarodějnické pohádky ^^

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera.
Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě - právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi. (databázeknih)

Jonathan Strange & pan Norrell (Susana Clark)

3. září 2017 v 20:43 | Shira Elizabeth |  Knížky
Na doporučení jednoho mého oblíbeného WoWkaře jsem si pořídila tuhle téměř tisícestránkovou bichličku. Velké knížky mi nevadí, problém je spíš v jejich neskladnosti a lehké neslučitelnosti s cestou do města nebo tak. Ale na cestu na dovolenou je praktičtější jedna velká kniha a ne několik malých. Nakonec mi vydržela celou dovolenou a pak ještě další dva týdny (protože jsem durhý týden skoro nic nečetla... Ehm..


Před mnoha staletími, dokud ještě magie v Anglii vzkvétala, byl největším mágem Král Havran. Tento člověk vychovaný na elfím dvoře se stal otcem anglické magie: v jeho pojetí se v ní snoubila elfí moudrost a lidský rozum. Na počátku devatenáctého století z něj však nezbývá o moc víc než legenda a Anglie se svým šíleným králem a šviháckými básníky na praktickou magii nevěří. Pak se ale v Hurtfewském opatství objeví samotářský pan Norrell a nechá obživnout sochy v yorské katedrále. Zpráva o návratu magie se brzy rozlétne po celé Anglii. Pan Norrell odcestuje do Londýna pomáhat vládě v boji proti Napoleonovi, nečekaně při tom narazí na nadaného mladého mága a vezme ho k sobě do učení. Jonathan Strange je okouzlující, bohatý a arogantní. Společně ohromí celou zemi svými podivuhodnými skutky. Do jejich partnerství se však brzy vloudí rivalita. Pan Norrell se nikdy nezbavil svého tajnůstkářství a Jonathana Strange zase přitahuje ta nejdivočejší a nejnebezpečnější magie. Uhranula mu tajemná postava Krále Havrana a riskantními experimenty s dávno zapomenutou magií ohrozí nejen partnerství s Norrellem, ale i všechno, co mu je drahé. (databáze knih)

Dále se mohou objevit spoily