"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Rovnosti a nerovnosti

27. srpna 2017 v 19:30 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
Původně jsem měla v plánu nějaký absolutně nevhodný úvodní odstavec o nerovnostech na silnicic, ale pak sem se rozhodla nedělat blbečka a mluvit rovnou o tom, co si myslím o všech těch rovnostech a nerovnostech, které v tomhle světě potkávám.


Muži a ženy
Řekla bych, že ve velké části světa už mají ženy a muži stejná práva - to je super. Stejně tak můžeme chodit volit a dělat jakákoliv zaměstnání, jaká nás napadne.
Problémy se občas najdou ve škole, kde se nás jeden učitel ptal "kterej kluk vám to nakreslil", jako kdyby pár čar v CADu bylo něco světobornýho, co holka prostě nedá.. Ne, je to easy. Tohle se dá přežít, přejít a je to chování hlavně starších kantorů, takže předpokládám, že to brzo vymizí.
Horší je problém, kdy dámy dostávají menší platy za stejnou práci (pozici).. Nemám to zmapované, ale jsem si jistá, že to zcela určitě v mnoha firmách stále dělají. Opodstatňují to jednoduše - dámy chodí na mateřskou a tak jsou daleko nevýhodnějšími zaměstnanci.. A i kdyby ne, to teoretické dítě musej aspoň dostat ven a to taky chvíli trvá. Ve chvíli, kdy musí dámy lhát, že nechce děti je něco špatně a to se děje. Takže tady by to chtělo se zamyslet.
Co mě vadí nejvíc je sice asi trochu blbost, ale... Naštěstí chodim na školu, kde jsou všichni gentlemani.. Nebo ne všichni, ale moji přátelé rozhodně a stejně tak to bylo na gymplu. Ale mnoho lidí na internetech jsem slyšela řikat věci typu "tak ať si ty dveře otevře sama, feministka" a podobné věci spojené s taháním těžkých věcí a vrtačkami. Představa, že žiju ve světě, kde mi nikdo nepomůže přivrtat poličku je strašná, protože já bych to sama nezvládla. Někteří zase slečny posílají do kuchyň a... Nechcete, abych vařila, fakt ne.
Svět by měl fungovat na kompromisech, ale jsou věci, které umí jeden líp a druhý hůř. Můj táta umí šít. Já umim používat šroubováky a pilu. Když někdo požádá o pomoc s čímkoliv, je to v pořádku a ráda pomohu, pokud je to v mých silách. A občas taky nějakýmu pánovi podržím dveře, protože u s nima přece nefláknu před pobličejem s tim, že si je umí otevřít sám.
(Možná... Bysme prostě jenom měli bejt vzájemně milejší, to kde co vyřeší.. Krom těch platů.)

Sexuální orientace
Zrovna dneska jsem potkala příspěvek, kde byl komentář se slovy "proč jim nestačí registrovaný partnerství"... Popravdě, mě by asi bylo docela jedno, jak se tomu říká, kdyby šlo z právního a... Všech těch dalších důležitejch hledisek o to samý, což mnohdy nejde. Mě osobně církev nezajímá, takže tomu nepotřebuju řikat manželství, ale jak je možný, že nejateističtější země je pořád dál za jinýma...
A fakt, že někoho pár homosexuálů držící se za ruku na ulici uráží - mě teda daleko víc uráží lidé, co se chovaj jak kdyby okolo nikdo nebyl. Venku. Kde je viděj všichni. Některý věci se prostě na veřejnost nehodí.

Rasa
Já třeba nemám ráda blbečky jakékoliv rasy. Přijde mi strašně hloupý, že někoho rodiče vystěhujou z domu, když si najde partnera jiné rasy (a že kamarádce by se to stalo, kdyby na to tenkrát přišli). Mě se třeba lidé jiné rasy všeobecně nelíbí, ale někomu jo a nevidim v tom problém. Vždyť poznávat jiné světy je přece super a dokud vás netahají do nějaké sekty a nenutí změnit náboženství proti vaší vůli - nevidim problém.

Náboženství
Věř čemu chceš, dokud mi to necpeš.
Překvapivě tohle porušují hlavně křesťani. Náhodní lidé v tramvajích, co mi řikají, že mě Ježíš má rád.. A tak. A já fakt nevěřim tomu, že mrtvej žid mě má rád. Víra je fajn, ale je to osobní záležítost, se kterou by se nemělo líst do světa za účelem rozšíření. Je pěkný, že se scházíte v kostele, ale já půjdu radši na koncert nebo do lesa a budu z toho mít dost podobnej pocit.

Ty 3 od konce jsou jen takové ty moje názory. Myslete si co chcete, ale mám stále větší pocit, že lidi víc a víc všechno nenáviděj. A to se mi nelíbí. Mělo by to bejt naopak, pokud se chceme tvářit vyspěle.
Křičím do tmy. A budu ráda, když najdu někoho, kdo by křičel stejně. Ale nemusím, zvládnu to i sama.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gaz Gaz | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 21:31 | Reagovat

Souhlasím s Tebou, se všemi odstavci. Ten první je takový známý a odporný fakt, který snad jednou brzy doufejme vymizí.
V druhém odstavci mě zaujalo to s tím "nejateističtější země ale je pořád dál za jinýma" - takhle formulované mě to nikdy nenapadlo, ale je to přesně ono..wtf.. jsme tak divný národ, že je to tu celé nějaké pošahaně pomíchané.
Rasové předsudky tu byly a budou, ale debilové mají všechny barvy i tu jakou máme my, takže úplně soudit člověka jen podle rasy není správné.

2 Xantila Xantila | Web | 27. srpna 2017 v 23:04 | Reagovat

Jo, konečně článek na téma týdne, se kterým se opravdu ztotožnuju. Vážně. V ostatních příspěvcích už jsem tolikrát četla že "ženy a muži si nemohou být rovní" a pokaždé jsem jen obracela oči v sloup a mumlala si "Stejní. Nemůžou být stejní. To je něco jiného, než rovnost. Další, kdo si plete pojmy."

Proto jsem za tvůj článek z duše ráda.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 16:21 | Reagovat

[1]: Mě tohle zaráží vždycky - když se ateisti oháněj bohem nebo nepřirozeností.. A jsem ráda, že to vidíme stejně ^^

[2]: Stává se to až moc často.. Ale lidi si pojmy pletou neustále, je to škoda. Jsem ráda, že se líbí ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama