"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Červen 2017

Dívka se šupinou

28. června 2017 v 20:57 | Shira Elizabeth |  Příběhobraní
Přišla domů po dalším náročném dni. Někdy je lidem těžké vysvětlovat, proč nepozdraví, když vejde. Proč v kavárně jen ukazuje nebo podsouvá lístečky. Zvykla si. Tohle bylo to, co chtěla, nemá právo si stěžovat.
Nepříjemné pohledy prodavaček jsou vlastně to jediné, co jí vadí. Někdy nezachytí úsměv a němý pozdrav a ona jim to nevyčítá. Ale nemusely by se mračit.
Stejně na tom vydělala nejvíc ona. Žije ve světě, ve kterém být chtěla, má skvělou práci, může chodit. Na krku stále nosí připomínku toho, kým je. Byla. Už neví.

Řbitov Zviřátek (Stephen King)

25. června 2017 v 19:37 | Shira Elizabeth |  Knížky
V rámci mého "přečtu si víc Kinga" plánu jsem si pořídila i tuhle knížku.
Film jsem viděla před delší dobou, ale vím, že mě tenkrát zaujal.
Horory a zvířátka.

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí.... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Dále se mohou objevit spoily.

Mistička na doplňky (aneb keramický fail)

21. června 2017 v 20:33 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Už nějakou dobu používám v Praze na doplňky takovou tu spodní část krabičky na vajíčka. Jednou jsem zahlídla její keramickou verzi někde v časopise a přišlo mi to jako dobrý nápad.
No ale ono někdy prostě trvá, než se něco uplácá z hlíny.
Ta papírová byla provizorní.

Spouštěč (Wulf Dorn)

18. června 2017 v 20:47 | Shira Elizabeth |  Knížky
Vyhlídla jsem si jí na jedné z knihařských akcí už někdy loni na jaře, ale pak mi její název někde zapadl. Nakonec jsem si na ní vzpomněla při přípravě "dopisu Ježíškovi" a dostala se do mého pořadníku.
Jet o moje druhá kniha od tohohle autora.
A je naprosto úžasná...

Kdo se bojí Černého muže?
Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…

Dále se mohou objevit spoily.

Můj první projekt (124P01C)

14. června 2017 v 23:02 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Na projektu je nejtěžší fakt, že musíte myslet na všechno. Nikdo za vás nevymyslí jak mají vypadat dlaždice nebo, jak se bude topit. Nikdo. Všechno vymejšlíte samy. Jediné, co máte je dispozice a pak si hrajte.
A všechno by k sobě mělo sedět.

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta

11. června 2017 v 20:56 | Shira Elizabeth |  filmy
Už někdy v únoru sme si se ségrou řekly, že na tohle prostě půjdeme.
Piráti z Karibiku jsou filmy na kterých jsem tak nějak vyrostla.. Jop, chtěla sem bejt pirát. Mám ráda lodě, jak to houpe a tak.
Viděla jsem všechny předhcozí díly a ten čtvrtý byl takový nic moc.
Od tohohle jsem ale čekala víc, protože se měli vrátit oblíbení hrdinové. A vrátili - tak nějak.

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (ČSFD)

Fialové ponožky z italského klubíčka

7. června 2017 v 19:52 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Každý rok v Itálii objevím něco nového. Letos to byly objevy dva - obchod s martenkoidníma botama a obchod s tvořivýma věcma. Barvy na zdi i obrazy, tiskátka, sochařské věcičky a klubíčka. Chyběli už jen látky. (A takový obchod bych ráda potkala i tu :3 )
A já se samozřejmě u klubíček zasekla. Všeobecně byli z německa - kvalitní a drahá, ale na ponožky je třeba jen jedno, takže nějakých 7€ se dá přežít.

Umění a řemeslo

4. června 2017 v 20:44 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Nedávno jsem potkala video člověka, který chodil na uměleckou školu, kdesi v anglicky mluvícím světě, a měl problémy kvůli způsobu své tvorby.
Na světě existují dvě rozdílné věci - umění a řemeslo.