"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Výjimeční lidé (Peter May)

26. března 2017 v 20:57 | Shira Elizabeth |  Knížky
Chvíli po přečtení jsem si říkala, že nutně potřebuji další díl. Po načnutí Ostrova Entry a zralém uvážení vím, že ne.
Ale kniha to není špatná, jen nemám vůbec žádný vztah k Francii...

Anotace:
Sázka odstartuje pátrání biologa v nevyřešených francouzských případech v prvním dílu série Akta Enzo. Deset let stará záhada - zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole École nationale d'administration, vychovávající francouzské premiéry a prezidenty - se stane předmětem sázky. Enzo Macleod, který opustil Skotsko i slibnou kariéruve forenzních vědách a nyní vyučuje biologii ve francouzském Toulouse, si ji nemůže dovolit prohrát. Doufá, že se mu s využitím nových vědeckých metod podaří zjistit, co se s Jacquesem Gaillardem stalo. Enzo přijíždí do Paříže, aby se tu setkal s novinářem Rogerem Raffinem, autorem knihy o sedmi slavných nevyřešených vraždách, mezi něž zařadil i případ Jacquese Gaillarda. Neidentifikovaná lebka v kufru nalezeném v pařížských katakombách Enza záhy navede na stopu rafinovaně ukrytých Gaillardových ostatků.

Dále se mohou objevit spoily


První co mě napadlo - jak mohlo policii uniknout, že se našla hlava a nikdo neví, komu patří? Ale pak jsem si říkala, že jim to možná uniklo schválně.
Je pravda, že jsem do poslední chvíle nečekala, kdo se objeví jako vrah, ale nakonec mě to až tak nepřekvapilo. Nebyla mi sympatická, ale vlastně bych se docela ani nedivila, kdyby to byla ....
Jako bvykle mi přišlo, že vrah si sice myslí, jak je chytrý, ale... Není. Kdyby nebyla hloupá, ani jeden z nich by nenechal žádné návnady. Sice chápu princip "když najdou jednoho, najdou všechny", ale.. I tak. Hloupí vrazi.

Raději pošmourné ostrovy, než letní Francii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 27. března 2017 v 0:04 | Reagovat

Pozoruhodní to nemají v hlavě v pořádku! :)

2 Siginitou Siginitou | Web | 28. března 2017 v 19:00 | Reagovat

Tuhle knihu jsem ještě nečetla. Vypadá ale celkem dobře.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 29. března 2017 v 22:42 | Reagovat

[1]: To rozhodně :)

[2]: Je celkem dobrá ^^ Ale nejspíš není nutností jí mít v knihovničce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama