"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Březen 2017

Zkrášlování pokojíčku 3. část (obrazy a obrázky)

29. března 2017 v 20:12 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Dostala jsem nabídku, která se neodmítá. Nebo možná odmítá, ale.... Ne, já odmítnout nechtěla.
Kontaktovala mě firma Pixers, která tvoří obrazy, nálepky a zútulňuje tak lidem bydlení. Jelikož jsem stále ještě na cestě za nejútulnějším studentským bytečkem, byla jsem rozhodně potěšena.

Výjimeční lidé (Peter May)

26. března 2017 v 20:57 | Shira Elizabeth |  Knížky
Chvíli po přečtení jsem si říkala, že nutně potřebuji další díl. Po načnutí Ostrova Entry a zralém uvážení vím, že ne.
Ale kniha to není špatná, jen nemám vůbec žádný vztah k Francii...

Anotace:
Sázka odstartuje pátrání biologa v nevyřešených francouzských případech v prvním dílu série Akta Enzo. Deset let stará záhada - zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole École nationale d'administration, vychovávající francouzské premiéry a prezidenty - se stane předmětem sázky. Enzo Macleod, který opustil Skotsko i slibnou kariéruve forenzních vědách a nyní vyučuje biologii ve francouzském Toulouse, si ji nemůže dovolit prohrát. Doufá, že se mu s využitím nových vědeckých metod podaří zjistit, co se s Jacquesem Gaillardem stalo. Enzo přijíždí do Paříže, aby se tu setkal s novinářem Rogerem Raffinem, autorem knihy o sedmi slavných nevyřešených vraždách, mezi něž zařadil i případ Jacquese Gaillarda. Neidentifikovaná lebka v kufru nalezeném v pařížských katakombách Enza záhy navede na stopu rafinovaně ukrytých Gaillardových ostatků.

Dále se mohou objevit spoily

Něco kolem Ostary

22. března 2017 v 19:52 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Každý rok si stěžuju, že je zima moc dlouhá. Protože vždycky sněží až po vánocích a chybí mi světlo. Sluníčko jako takové mám ráda jen občas, ale přirozené světlo zbožňuji. Úplně šílím, když mi někdo rozsvítí někde v bytě i když je pořád dobře vidět. Nebo když si radši zatáhne žaluzie a rozsvítí. Hrůza.
Proto je jaro pocitově hned na druhím místě v oblíbenosti. Krom toho znamená přiblížení léta a volna a dobrodružství. Poměrně dost mě teď sice zamestnává škola, ale když pominu chvíli, kdy jsem byla nemocná a fakt nemohla, tak cítím spoustu energie.

Krabička na tunely a plugy (i s obsahem)

15. března 2017 v 19:46 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Už od začátku věků mám své tunely v krabičce od clickits, která je sice pěkně placatá a zajímavě beravná, ale... Není vidět do ní a já tak špato zapomínám, že mám možnost si hračky v uších vyměnit.
V Itálii u mých oblíbených vietnamců sem si loni koupila krabičku na cestovní lahvičky. Tedy lahvičky do kterých sbírám kousky zemí. A pamatovala jsem si, že tam mají i krabičky o něco menší.
Následoval stejný postup jako minule - sundat zámek a panty, přetřít, vše zpátky zašroubovat.
Sice nemám tolik věciček, aby se mi špatně párovali, ale i tak.. Je to přehlednější.

Naučím se šít z úpletu - část 1.

8. března 2017 v 22:43 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Jedno z mých "předsevzetí" bylo, naučit se šít z úpletu. A to hlavně proto, že jsem si pár věcí ušít chtěla a objevila nějaké hezké látky.
První část zahrnuje tílko, dlouhé tričko a šaty.

Straka v říši Entropie (Markéta Baňková)

5. března 2017 v 19:10 | Shira Elizabeth |  Knížky
Knížka plná bajek a fyziky. Zvířátka mám ráda, což všichni víme.. A podle mých vyučujících jsem fyzik.
Takže tohle by měla být knížka přímo pro mě.

Anotace:
Straka v říši entropie jsou bajky pro dospělé i děti. Zvířata v nich luští záhady existence a fungování světa. Zjistíme, proč se hroch udrží na vodní hladině i proč někteří samci nepohrdnou samičkou z igelitu. Jak lišky prochází krizí středního věku a kdo všechno chce být ideálem krásy. Proč nemá smysl bojovat proti nepořádku a jak zatočit s jezevcem notorikem. Jak může notorik pád ze schodů omluvit zakřivením časoprostoru a že i myši mají určitý názor na kvantovou neurčitost. Vzrušující témata podstaty vesmíru, která jinak bývají pro laika příliš složitá, jsou v této knize podána lehce, jakoby mimochodem. Kniha humornou formou přibližuje klasické fyzikální zákony, které pochopí malé děti, ale dotýká se i náročných témat fyziky moderní doby, určené starším dětem a dospělým. Vhodná je pro rodiče, kteří čtou dětem, ale současně hledají i knihu pro sebe. Zaujme také čtenáře, které fyzika nezajímá, nebo z ní mají dokonce strach - ti najdou především grotesku, jejíž hrdinové po cestě vědy docházejí k filosofii.

Straka se mi líbila. Vážně lituju, že jsem se o ní nedozvěděla dřív (třeba v roce 2010, kdy vyšla..).
Mám ráda zvířátka a tyhle bajky byli hodně zajímavé. Jen bych je možná víc ocenila, kdybych byla o něco mladší.. Oficiálně je sice knížka pro děti i dospělé, ale... Děti ji pochopí, pro dospělé je poněkud moc dětská. (A to, že já o sobě jako o dospělé neuvažuji.)
Ale popravdě... Kdyby se takhle psali skripta, tak si koupim snad naprosto všechny.

Plány, projekty a... Tak.

1. března 2017 v 20:15 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Minulý víkend jsem se vrátila z hor a tenhle týden začal nový semestr. Začátek roku je čas na "předsevzetí" a začátek semestru čas na plány. (Stejně jako jeho konec.... Ehm... Plánů není nikdy dost.)
Češi prý všeobecně rádi plánují. Já to dělám hlavně kvůli jasnosti. Abych věděla, co chci udělat, něco nazapomněla a měla v tom jasno.