"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Dívka ve vlaku (Paula Hawkins)

12. ledna 2017 v 19:45 | Shira Elizabeth |  Knížky
Odměna za první udělanou zkoušku v tomto semestru. Tedy, její dočtení, ne kniha samotná.
Dlouho stála na poličce, ale nerada předbíhám, když vím, že na každou knihu dojde...

A jsem ráda, že jsem počkala.
Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Bylo to skvělý. Do posledních pár stránek jsem ani trochu netušila, že to skončí tak, jak skončilo. Vidět svět pohledem alkoholika bylo také zvláštní.
Je pravda, že Rachel byla místy opravdu otravná a.. Občas jsme měla chuť jí jednu vlepit. Buď za to, co udělala nebo neudělala. Mám teď trochu jiný pohledn a takovéto lidi.
Co mi přišlo trochu podivné byla samotná Rachel. Nějak nechápu, jak může mít alkoholička daleko menší výdrž v pití, než já.. A hlavně takový šílený výpadky paměti.. Jistě, že bez toho by příběh být nemohl, ale.. Udivilo mě to.
Trochu mě to.. Rozčarovalo?? Jsou tam věci, co slečna nerada vídá, slýchá, čte... O lidech, co opouštějí lidi, kvůli jiným lidem a změnám jich samotných.. I když být s alkoholikem nemůže být lehké, trochu mě mrzí, když si lidé vyberou lehčí cestu... Tou obvykle nedojdeme tak, kam bysme chtěli..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama