"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Prosinec 2016

Repakitulace a co dál..

31. prosince 2016 v 18:24 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Stejně jako loni, ale letos si připadám poučená. A víc já. Nebo jak kdy, ale někdy je lepší než nikdy, ne??
Neříkám tomu předsevzetí, ale plány. Protože jde o dlouhodobé věci. Vlastně by se ani nemuseli spojovat se začátkem novýho roku a mohli by prostě začít existovat kdykoliv a po roce bych je projela.. V tomhle je takový problém - zcela jistě bych zapomněla, kdy to bylo. Mohla bych si vybrat datum, které se dobře pamatuje, ale.. Jelikož jsou moje narozeniny relativně blízko ke konci roku...

Světýlkové období

28. prosince 2016 v 19:18 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Vánoce jsou pro mě takovým každoročním uzavřením kruhu. Tedy, roku. Těch několik hodin je každý rok stejných a já jsem za to ráda.
Kouzlo.
Ale už nejsem hobitík, který se těší na trhání papíru a nové hračky. I když trhání papíru je pořád příjemný zvuk c:
Teď se vždycky těším na to, jak se budou dárky ode mě líbit. A obvykle se líbí. Ráda dělám radost ^^

Tvořené dárky

25. prosince 2016 v 20:53 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Jelikož už je po Vánocích, je v pořádku odtajnit dárky, které jsem letos vytvořila pro svou rodinu.
Snažím se dávat si na dárcích záležet a nekupovat první věc, co mi nepřijde úplně blbá. Už nenakupuju tím způsobem, že se jeden den vydám do centra a nakoupím všechny dárky a mám klid. Protože pak se právě děje, že člověk kupuje blbosti.
Teď už mívám plán.
A někdy pořád úplně ne, ale aspoň mám trochu představu.
A dost často dárky tvořím. Ne vždycky, protože šití triček a dělání svíček nechávám na odbornících, ale stane se, že některé věci jsou prostě lepší vytvořené.

O počítačových hrách, které jsem si užila.

21. prosince 2016 v 18:46 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Blíží se Vánoce a prázdniny. Sice krátké, ale přece. Rozhodla jsem se konečně zveřejnit článek o hrách, které jsem letos hrála. Jelikož bude volno, máte možnost je vyzkoušet a nebo mi poradit nějaké další ^^

Prozkoumávání Pobaltí

14. prosince 2016 v 20:05 | Shira Elizabeth |  žiju!!
Byla jsem přizvána na dobrodružství v pobaltí a souhlasila jsem. Prostor, který jsem nikdy dřív nenavštívila (což bude mít za následek sundavání mapy a vybarvování dalších dílků evropy) a který by mi snad mohl přinést trochu míru do duše a klidu..

Říjnový seznam (Jeffery Deaver)

7. prosince 2016 v 20:26 | Shira Elizabeth |  Knížky
Moje první kniha od pana Deavera. Už jednou mi od něj něco bylo doporučeno, pak mi dokonce k nákupu přibalili úryvek ze Sběratele kůží, jenže to mi přišlo jako příliš jasné už podle názvu. Nemám ráda, když název prozradí celé dílo.
Jako obvykle jsem vybírala podle obalu. Nemá se to a já to dělám a obvykle se nespletu. Tady mě zaujal list (a překvapivě jsem pak jeden vylisovaný list i použila jako záložku, není nad peří a listí..). Samozřejmě bezhlavě neberu z pultů všechny knihy s pěkným obalem. Kouknu pak taky na název a přečtu si popis. A tenhle mě zaujal hned - román psaný pozpátku. Naštěstí jsem správně odhalila, že to nemá nic společného s mangou. Veškeré kapitoly a všechny ty věci okolo jsou uspořádány přesně obráceně, než obvykle. A týhle knížce to tak šíleně sluší.

Balení dárků

1. prosince 2016 v 19:02 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Jelikož letos cestuji a mám ráda věci hotové včas, měla jsem veškeré dárky koupené a zabalené už v půlce listopadu. (Protože právě teď jsem mimo republiku, heheh)
A kdo mě sleduje na instagramu to už dávno ví.
A navíc.. Už se oficiálně advent, takže s Vánocema otravovat můžu.