"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Říjnový večer s bardy

26. října 2016 v 22:07 | Shira Elizabeth |  žiju!!
O víkendu jsem se vyskytla ve společnosti bardů na bardském večeru. Náhodou jsem se o oné události dozvěděla a rozhodla se zjistit jací jsou to lidé. A jsou to lidé velmi přátelští a milí, to rozhodně.
Myslím, že tenhle druh lidí je moc fajn, ale i tak nevidí svět stejně jako já. Alespoň z jejich projevu se mi to tak zdá.
A tak nějak chci říct proč.


Večer se měli přednášet básně, předčítat a zpívat. A jelikož jsem poněkud stydlivý hobit, nic sem si nepřipravila, abych nemusela trpět nervozitou. Možná příště.
Ale poslouchala jsem jeich tvorbu a.. Bylo to o bozích, přírodě, předcích, lidech a... To je ono. O lidech. Mám pocit, že i když v těhle příbězích někdo narazí na nadpřirozeno všechno stále popisuje strašně lidsky.. Možná to dělám i já, jen mi to tak nepřijde.
Bylo to pěkné, neříkám, že ne.

Víme, že jsem tak trochu čarodějnice a pohanské záležitosti se mi velmi líbí. Proto se mi hodně líbila část, kdy jsme si stoupli do kolečka a všichni postupně připíjeli. Zde se opět projevilo jejich lidtsví. Všichni připíjeli na lidi, večer, bohy, ženy, muže, dobrou náladu... A já nevim.. A já připíjela na víly a světlušky. Bez nich by to nešlo.

Jelikož jsem seděla poblíž lidí s kytarama, viděla jsem jim trochu do sborníků a.. Překvapivě mi přijde, že určitá skupina lidí má prostě ráda ilustrace a styl grafiky spojený s "amatérskou" literární tvorbou. Tedy.. Nechci urazit, ale prostě takový ten jeden určitý styl kresby, který mě přijde hodně dětský a odradí mě od titulu a který často rádi tvoří právě lidé, kteří mě jsou jinak velmi sympatičtí. Takový ten styl "dělám si to sám". A ono to není ošklivé a rozhodně je z obrázku alespoň poznat, co je člověk a co objekt, ale působí to na mě tak nějak.. Amatérsky.
Vím, že nemůžu chtít, aby si spisovatelé nádherně ilustrovali nebo nechávali ilustrovat knihy a už vůbec to nemůžu chtít po sbornnících písní. Jen mě trochu zarazila ta podobnost.

Jsou to velmi veselí lidé. Nebo tak minimálně působí. Sice píší i o smutných věcech, ale.. No nevím, tak nějak působili jako lidi, kteří vidí sluníčko téměř neustále.
Překvapivě je příroda ovlivňuje přesně tak, jak by normálního člověka měla. Podzim je pro ně smutný a jaro krásné. A.. Já nevím proč, tohle necítím. V tomhle je proti mě i Elise, která má nejradši léto. A přesně takový mi připadali. Jako letní lidé.

Byl to pěkný večer, určitě bych přišla znova, jen mám trochu pocit, že tam tak úplně nepatřím. Možná je to jen pocit. Ale ten pocit mi napovídá, že víla, která chce tančit po padajícím listím a zpívat si Billy Talent není něco, co by vyloženě patřilo do jejich společnosti.
Ale já přece ráda působím nepatřičně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 26. října 2016 v 22:29 | Reagovat

V jaké lokalitě se taková akce dá navštívit? :)
Potřebuju mezi lidi...

2 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 28. října 2016 v 11:29 | Reagovat

[1]: Tohle bylo v Praze :) Předpokládám, že podobné akce se dějí všude možně, jen se o nich nedozvím z Facebooku..

3 Muchomůrka Muchomůrka | Web | 2. listopadu 2016 v 16:44 | Reagovat

Ooo, to je krásně vyprávěno ♥ Já kvůli takovým večerům jezdím na LARPy a bitvy (hlavně Bitva pěti armád)... Protože to večerní posezení u ohně, popíjení medoviny, poslouchání kytar a společné zpívání je úžasný zážitek :3

4 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 2. listopadu 2016 v 19:45 | Reagovat

[3]: Tak já byla na LARPu poprví v sobotu (a o tom napíšu rovnou celej článek :D), ale chápu to :) Jen tady nemusim mít žádnej kostým a nevyhoděj mě z kroužku c:
A děkuji :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama