"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Zmizelá (Gillian Flynn)

24. srpna 2016 v 20:00 | Shira Elizabeth |  Knížky
Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?

"Říkáte si, že čtete slušný, běžný thriller, a pak vám najednou před očima vyroste fascinující portrét jednoho tak trochu nesourodého vztahu... Nic není, jak se zdá - Flynnová senzačně graduje zápletku a bystře zachycuje moderní svět otřesený kreditní krizí."
The Times

Je to psycho. Docela hodně moc. Pokud se vám nechce číst kniha, doporučuju se kouknout alespoň na film. Ten jsem viděla jako první a podle mě je to dobře udělaný. I když konec je podle mě ve filmu trochu useknutý, ale je možný, že si to spíš už úplně nepamatuju. Kniha rozhodně pokračuje dál.

Další text může obsahovat spoily:

V první části jsem měla Amy vcelku ráda. Jelikož jsem věděla, co přijde, docela jsem jí obdivovala a trochu jí i fandila. To ještě trochu víc, když Nick odhalil nevěru. On mi nebyl moc sympatickej ani úplně na začátku, nějak jsem mu nevěřila.
V druhé části se ukázala pravá Amy a mě z ní bylo chvíli fyzicky špatně. Ona je hezky chytrá, ale takovym způsobem, že jí chcete uškrtit. Bylo mi líto Desiho, on to myslel dobře.. A ona si sama mohla za to, že jí okradli, protože pak byla hloupá.
V poslední části jsem Nickovi fandila a doufala, že jí zavřou. I když ona byla ta opěvovaná úžasná Amy, která se zvládla vykroutit únosci. Hloupému Desimu, který si nedokázal přiznat, že Amy je psychopatka.
Knížka vlastně skončila špatně. Amy naschvál otěhotněla. Nick přiznal věci, co neudělal, pod tlakem budoucího dítěte a rozhodl se dál žít s psychopatkou, která ho jen maniruluje. A ani mu to tak moc nevadilo!!
Možná to mě rozčílilo nejvíc, že on se s tim nakonec spokojil. Idiot.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | Web | 24. srpna 2016 v 21:08 | Reagovat

Já musím říct, že jsem fandila Amy. Po celou dobu. Ne proto, že bych byla nějak psychicky labilní, to vůbec ne. Ale jako pisálek vlastních příběhů jsem prostě jen s každým přicházejícím slovem, stránkou, částí a kapitolou nedokázala přestat obdivovat autorku za tak fantastické zpracování charakteru hrdinky. Opravdu, vytvořit tak zkažený charakter chce neskutečný talent a já za to Flynnovou tiše (možná spíš nahlas) obdivuji.

2 Christelle Christelle | Web | 24. srpna 2016 v 21:32 | Reagovat

Tak to já od začátku fandila Nickovi. Amy mi zezačátku nesedla, později jsem jí začala nenávidět. Na konci jsem doufala, že pravda vyjde najevo, o to víc mě dostalo, že s ní zůstal. Bylo to hrozně nespravedlivé!:D

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 26. srpna 2016 v 20:44 | Reagovat

[1]: Určitě to Flynnová zpracovala úžasně, to neříkám.. Spíš bych řekla, že to, že Amy nemám ráda je správně, protože ona byla dokonalej záporák :)

[2]: Jo, přesně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama