"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Šedý letní svetr

7. srpna 2016 v 21:09 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Když jsem byla s kamarádou na výletě, pořídila si takový ten "indiánský" přehoz... Někdy to mají jako svetr, jinady se to tváří jako šála - každopádně na tom jsou třásně a vzory.
Ulovila jeden černobílý a jak jsem ho pozorovala zjistila jsem, že já nemám žádné takové letní "něco" přes ramena. A přitom moje ramena v létě trpí, protože jsem líná se mazat c:
Mám idniány hodně ráda (ne, že bych se aktivně zajímala, ale klidně něco doporučte c: mám je ráda hlavně z osobních důvodů), ale připadala bych si v něčem takovém trochu moc jako... Indiánská babička. Příliš ne já. I když černobílost mě docela naklovla.

Nakonec jsem ale dospěla k názoru, že když si něco upletu - budu jistě vědět, co to je zač a budu zase mít chvíli co dělat. (A na černobílého indiána možná stejně ještě dojde, pokud nějakého potkám v sekáči.. Ehm.. Ale asi ne letos.)
Potřebovala jsem bavlněná klubíčka. Chtěla jsem svetr, který vezmu většíma jehlicema, než se sluší. A tak trochu v mojí barvě.. Buď nějaký zelený, hezky modrý a nebo černobílý. Jelikož barvy neměli nic moc, objednali kvůli mě melírovaná šedobílá klubíčka c: Začínám mít svojí galanterii ochočenou :DPůvodně jsem chtěla použít nějaký vzor z ravelry.com, protože je to geniální zásobník nápadů. Ale... Když jsem zjistila, že některé vzory jsou opravu jen obdélníky s dvěma dírama na ruce - bylo to jasný. Obdelník s dvěma dírama na ruce.
A pak jsem přidělala krátké rukávy, které jsou zakončené řadou oček. Tramtadadá c:

Celý svetr sežral skoro 8 klubíček. Celou cestu do švýcarska a tak 3/4 jedné série supernatural. Když odečtu to párání rukávů, který jsem dělala natřikrát.

Jehlice velikosti 5 - bavlna je dělaná na 2,5-3,5
Vzor podle oka, jak to vyšlo.
Nejprve jsem upletla Ten proužek, co je u krku (celou dobu hladce). Vyznačila jsem místa, kde budou díry. Dopletla k prvnímu označenému místu, vzala druhé jehlice (protože zrovna těch 5mm mám milion) a upletla první část až když mi přišlo, že díra bude dost veliká. Pak jsem navázala u vrchní části díry a upletla druhou část a pak stejně navázala a upletla třetí. Na konec jsem díly spojila a pletla tak dlouho, až byl svetr dost dlouhý.
U rukávů jsem jen nahodila očka a pletla jako ponožku kolem dokola bez švu. Jelikož "jenom hladce" dělá takovou strukturu čínský polívky, musela jsem u rukávu plíst každou řadu jinak, aby to bylo stejné.
A řada oček je kolem dokola a je takhle: 1 oko hladce, nahodit, 3 splíst do jednoho, nahodit a tak dál se to opakuje. Já měla rukáv na 60 oček, a číslo by mělo bejt dělitelný 4, aby to vyšlo. Jelikož jsem si díry na ruce udělal moc veliké ještě jsem musela dost oček ubrat už na začátku rukávu c:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama