"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Řeky Londýna (Ben Aaronovitch)

17. srpna 2016 v 20:00 | Shira Elizabeth |  Knížky
Knížka, která mě zaujala obalem. I když to dělá většina. A hned jsem musela zjistit o co jde, jelikož název napovídá, že se bude děj odehrávat v anglii. A byla jsem mile potěšena.

Jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce.
Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh. Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval.

Mám ráda detektivky, kouzla a Londýn. Když jsem byla někde u 10té kapitoli ze 14ti už mi bylo jasné, že budu potřebovat další díl.
Možná to bylo tím, že se to celé hezky rozvíjelo a pak najednou člověk vidí, že teď bude muset všechno nastat strašně rychle, aby stihli konec.
Je pravda, že postavy jsou trochu.. No nevím, přijde mi zvláštní nemít žádný koníček a buď se věnovat práci nebo být s kolegama na pivě... Ale to neznamená, že takový lidé nejsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama