"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

"Kde se berou tak pěkný kluci?" "Ehm.. To je holka.."

26. srpna 2016 v 19:53 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Když jsem byla menší, často jsem přemýšlela, jestli bych nebyla radši kluk. Jako malá jsem nosila ráda šatičky, ale to pak na nějakou dobu ustalo. A já přemýšlela - co kdybych byla kluk?? Co bych nosila, jak bych se chovala.. Jednou jsem dělala kamarádce kluka na focení a oklamala jsem každého, kdo mě neznal. Ale pak mě tohle přešlo a byla jsem v celku ráda, že jsem slečna.
Nedávno se mi na youtube objevilo video od jedné genderfluid osoby. Což je člověk, který si nemůže vybrat jaké chce být pohlaví v danou chvíli. To se ještě dá pochopit. Přišlo mi to zajímavé a v popisu videa byl odkaz na stránku s dalšími informacemi.
Já chápu, že lidé mají všemožné sexuální orientace. To mi nepřijde nijak zvláštní.. Ale že pohlaví je třeba i 20, to mě poněkud zarazilo.. A to ani nepřeháním, jen zaokrouhluji.
*Přijde mi, že část z toho je vtip, protože tromu transistoru se dá blbě věřit... Ehm...*


Některé identity, nalezéné na TU.
*přeloženo mnou z angličtiny, protože v češtine o tom nejsou žádný články, jej*

Agender: Někdo, kdo nemá pohlaví. Je bezpohlavní.
Aliagender: Někdo, kdo definuje své pohlaví jako "jiné", rozdílné od existujících pohlaví.
Androgyne: Někdo androgynní.
Androgynous: Styl oblékání, či vzhledu, bytí mezi mužem a ženou.
Bigender: Někdo, kdo má dvě pohlaví, typicky mužské a ženské (ale ne nezbytně). Jsou buď obojí nebo se pohybují mezi nimi.
Demiboy: Někdo, kdo je částečně klukem a částečně něčím jiným, bez definování druhé části.
Demigirl: Někdo, kdo je částečně dívka a částečně něčím jiným, bez definování druhé části.
Enby (or NB): Krátce pro non-binary, někdo jeho pohlaví není binární (muž a žena).
Genderfluid (or fluid): Někdo, kdo se pohybuje mezi pohlavími, jejich pohlaví se nedá definovat.
Genderfuck (or genderf*ck): Někdo, kdo si schválně zahrává s lidským konceptem pohlaví, doslova na něj kašlou.
Genderqueer: Zastřešující výraz pro všechna pohlaví jiná, než můžské a ženské.
Gender Variant: Nekdo, jehož pohlaví se mění, buď je fluidní nebo statické.
Pangender: Někdo, kdo je všechna pohlaví.
Polygender: Někdo, kdo má víc, než jedno pohlaví, buď se identifikuje jako víc pohlaví najednou nebo se mezi nimi pohybuje.
Situational Genderfluid (or situational fluid): Někdo, kdo mění své pohlaví podle prostředí v němž se nachází.
Third gender: Někteří lidé se považují za třetí pohlaví. Ani můž, ani žena, něco jiného.

Některé jsem smazala, protože jsem je nedokázala pochopit, nebo mě nezaujali.

A teď - proč mě to zarazilo?? V dnešním světě by asi nemělo.
Já jsem víla, to všichni víme, ale jako víla jsem stále slečna. (Ne žena, to nemám ráda. A když už, tak bych raději byla jinej živočišnej druh, meh.) Přemýšlela jsem nad tím už nějakou dobu. Jenže moje úvahy jsou ovlivněné minulými událostmi a prostě občas chci být slečna víc a někdy míň. Pořád bych byla nejradši kočka. Ale nikdy by mě nenapadlo, že by člověk mohl mít pohlaví "trochu míň žena". Vážně.
Nevadí mi, že se tak lidé cítí, jestli vědí, co chtějí, tak můžou být cokoliv. Nechci je urážet, jen mi to přijde trochu.. Zvláštní. Některá víc některá míň.
A taky to třeba někomu pomůže.

Zaujala mě ta možnost. Neříkám, že si ti lidé vymýšlí, ale mohli by. A nikdo by na to nepřišel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 8. září 2016 v 17:26 | Reagovat

Hellboy :D
Na jednu stranu chápu, že někdo se necítí ani jako muž, ani jako žena, ale připadá mi, že mezi některými pohlavími (podle popisu) není ani moc rozdíl...
Někdy si říkám, že kluci to mají jednodušší, ale neměnila bych...

2 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 9. září 2016 v 19:19 | Reagovat

[1]: No, mě to taky přišlo, proto jsem některé i smazala, nedokázala jsem z toho vyluštit jak se to od předešlého popisu liší, krom použití jiných slov :D
Svým způsobem, myslím, že slečny na ně občas kladou moc velké nároky a já nebudu výjimkou.. (ovšem myslím, že není nic špatného na tom, když chci muže a ne chlapce)

3 Kenzie Kenzie | 13. července 2017 v 23:12 | Reagovat

No, já jsem demigirl, a zpočátku to bylo fakt divný :-|  :D Ale teď jsem v pohodě 8-)

4 Lopuch Lopuch | 16. října 2017 v 9:30 | Reagovat

No já do tedka nevím , pořádně kdo jsem. Ale mám chvilky, kdy se cítím jako žena a ven to tolik netahám ale dříve jsem se šíleně vál jestli nejsem transka ( okolo 12-15 let), ale potom šla doba a tedka jsem v klidu a když to člověk  řekne na rovinu aspon někomu, dostane do ze sebe.. Je mu fajn, spíš je těžké odolávat v když jdu kolem oblečení :D .. To jako fakt nedávám, a to jako chlap nemám rád nakupování, krom jídla a věcí na auto :D .. Podle některých testu jsem Androgynous, ale osobně nevěřím internetovým testům ( jsem prostě jebnutý :D ) .. Jenom přemýšlím, jestli jít do většího radikálu jako holeni nohou, koupit oblečení ale bodužel jsem hodně sociální člověk, tak potřebuji aspon nějáké něžné slovo ale o takové lidi nikdo nemá tolik pochopení ( hlavně u kluků tělesně).. Prostě zkusit jít tak aj ven, zkusit být déle v té roli aby člověk věděl, že to nemá jenom nějákou divnou náladu ale sám si už moc nevím rady. Pro holky, jsem bud transka ( tak si myslí, že chci šukat s chkapem). Gay ( zkušenost malou mám, ta vím že nejsem). Nebo že chci prostě operaci pohlaví, a bojí se prostě o tom jako kdyby mluvit. Aj ty nejlepší kamarádky, z realu  to ragěji ignorují, neodepišují, kamarádi z IRL to neví, rodina tuplem ne ( ani nechci, nemám jí rád), a aspon někoho na nějákou toleranci. Ale co, někdy to prostě není lehké a co čekat od informovanosti naší země :D ... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama