"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

The Shining (Stephen King)

26. června 2016 v 19:07 | Shira Elizabeth |  Knížky
To, že mi tuhle knížku trvalo přečíst 4 měsíce bych úplně nesváděla jen na obsah.
Ale.. Musím říct, že první třetinu knížky bych s klidem mohla vypustit.
Na začátku knihy se pomalu začínáme dozvídat kdo je kdo a čím si prošel. To tak v knihách bývá, ale.. někdy je to prostě moc. Ne, že by v knize byli dlouhé popisy, ale některé informace mi byli řečeny příliš brzo - klidně jsem s nimi mohla počkat až na chvíli, kdy byli důležité. Nebo teda důležitější.
Příběh jako takový je super, jen je na až moc stránkách. Nevadí mi hodn stránek, ale přišlo mi, že v některých chvílích už prostě stránky nemají co říct a dělají jen vatu.
Místy byla cítit horská atmosféra a místy jsem si jí musela až moc představovat, abych se do všeho vžila - to ale může být i způsobeno tím, ýže jsem kniho četla v originále. (Což je taky důvod anglického názvu.)
Asi to nebude úplně autorova chyba (a pokud ano, poučte mě), ale přijde mi, že tenhle příběh natahovat hlavně kvůli vydavatelům. (Protože předešlá knížka byla dlouhá tak akorát, ale taky uvidím, co přinesou další.)

Celkem bych řekla, že to bylo ok a povšechně se mi to líbilo, ale nebylo to přesně to ono, co jsem očekávala.


A pro ty, které to zajímá, něco k příběhu:
Jack Torrance získá místo zimního správce v horském hotelu Overlook, kam se odstěhuje s celou svojí rodinou. Docela jednoduchá práce, až na jednu maličkost. V hotelu straší a postupně způsobí Jackovu posedlost. Je tu však ještě Jackův pětiletý syn Danny, který je obdařen mimořádnými telepatickými a jasnovideckými schopnostmi....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama