"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Návštěva menhirů

27. května 2016 v 22:33 | Shira Elizabeth |  žiju!!
Ve chvíli, kdy jsem měla stůl plný peří jsem si uvědomila, že jsem Vám chtěla představit pár kamenů, které neměly nic společného s mým zápočtem z geologie. A tedy ne jenom kameny.


Už je to hodně dlouho, co jsem byla sama v neznámém lese. Protože, když člověk někde je obvykle tam není sám a tak. Tyhle věci se mi děli jen dokud jsem běhala orientační běh. Jenže to jsem se soustředila na jíné věci saozřejmě.
Tentokrát jsem se zůčastnila tréninku, který se konal kousek za Louny. Protože rodina. A zajímavý kamení. Dostala jsem vlastní speciální mapu a šla na výzvědy mezi stromy.
Na tohle místě jsem nikdy nebyla a překvapilo mě to ticho, které tam bylo. Jistě - v lese je ticho, když tam není, dko by dělal rámus, ale tady bylo ještě větší.
Některé stromy vrzali jako rezavé trubky.

A já chodila po naučné stezce a odbivovala menhiry.

Bylo pod mrakem a nepotkala jsem žádné zvíře, krom jednoho skoleného čmeláka.

A když už jsme u těch kamenů:
skála jako symbol = neomezené trvání, nezávislost na dění v čase, nesmrtelnost duše, stálost, neporušitelnost (odkaz k egyptskému užití nejtvrdších materiálů)

Indonéský mýtus: Kámen a banán
Na počátku, když bylo nebe velmi blízko zemi, obdaroval Bůh prvotní pár dary, které zavěsil na konec provazu. Jednoho dne spustil kámen, ale předkové ho odmítli. Po čase spustil Bůh banán, který byl nadšeně přijat. Tehdy slyšeli předkové stvořitelův hlas: Protože jste si zvolili banán, bude váš život jako život tohoto plodu. Kdybyste si vybrali kámen, váš život by byl jako bytí kamene, neměnný a nesmrtelný.

Po první zkoušce a dni odpočinku, čas zase pokračovat v cestě. V tuhle chvíli mám takovou tu naději, že to bude všechno krásně v pohodě, ale to je tak vždycky, když člověk zrovna vyhrál. Každopádně se brzo budu snažit ukázat svůj výtvor, kvůli kterému mám peří na stole. (Jen co bude hotový, samozřejmě..)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 30. května 2016 v 1:37 | Reagovat

Hee menhiry, jen jak si na to vzpomenu, tak je mi špatně ze státnic :D. Ale jinak fotky samo povedené ;)

2 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 31. května 2016 v 20:05 | Reagovat

[1]: Nemysli na to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama