"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Koníčci

11. února 2016 v 19:35 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Nedávno na mě vykoukl jeden z Feriho statusů. OIbčas si je čtu a v tomhle říkal, že mladí lidé nemají koníčky. A.. Já nechápu, jak je to vůbec možné.

Mám v okolí několik jedinců, kteří koníčky měli. Měli.
A přijde mi vážně zvláštní, že už je nemají a hlavně - nemají potřebu je mít.
Tedy, oni by možná i řekli, že je mají, ale... Koukání na seriály podle mě není plnohodnotý koníček. Taky na ně koukám, ale krom obohacené slovní zásoby z toho nic není. Obzvláště ve chvíli, kdy jediná aktivita, kterou člověk za den zvládl bylo stažení a puštění seriálu. Nechci říkat, že koukání na seriály je hloupost. Ale rozhodně bych to nenazívala koníčkem.
S knížkami by to mohlo být podobné, ale je tu jeden veliký rozdíl - když člověk čte, obvykle ho příběh obohatí. Jenže seriály jsou často hloupé a oddychové. Hloupou knížku člověk číst nebude. Stejně jako u filmu, některé mají příběh hodný zamyšlení a některé ne.
Ale já mluvila o lidech, co nemají koníčky. Tedy, už jsem řekla, že koukání na seriály koníček není. Podle mě. A co jiného ti lidé dělají? No... Chodí do školy. Mluví. Dýchají. Dělají úkoly.
A to je sakra nuda.
Jo, mluvení bývá docela zábava, ale... Ne, mluvení není koníček.

Vlastně by se to dalo hezky schrnout do jedné věty - nechápu, jak lidé dokážou existovat bez tvorby. Jak dokážou nevytvořit nic.
Jenže pak mi došlo, že lidé co čtou mi nekoníčkový nepřijdou.
Pak tedy nechápu lidi, co dokážou žít bez aktivity.
Protože sezení u FB, tumblru, seirálů - to nevyžaduje aktivitu. Fakt ne. Vím to, protože to je to, co dělám, když už fakt nemůžu. Hloupě zírám.
Jenže, kdybych tohle dělala i třeba jen týden, tak se asi cvoknu. Nedokázala bych existovat s pocitem, že jsem nic neudělala. Docela si vzpomínám, jak ve chvílích, kdy jsem neměla náladu a energii jsem za celý den dělala jen to, co dělají nekoníčci. A bylo mi sakra špatně. Moje duše se nikam neposunula, protože jsem jí ani nedala možnost.

Mám spousty nápadů a ty chci realizovat. Nedokážu si představit, že je někdo vůbec nemá. Nebo vůbec nemá potřebu je realizovat. Jen něco vymyslí a pak to nechá ležet. Nebo ani nevymyslí.
Já ráda tvořím, někdo hraje, někdo sportuje, někdo čte a někdo píše blog. Někdo se učí - což je fajn, ale nedokáže to sebrat 100% volného času, rozhodně ne lidem, o kterých vim, že nic jiného nedělaj - a existuje.
Ale existovat pasivně mi přijde creepy.
Važně... Řekněte mi, že to není tak špatné a že lidé jen a pouze nemrhají svůj volný čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 11. února 2016 v 20:21 | Reagovat

Také mě občas překvapuje, když někdo někam uvede jako zálibu internet, sledování filmů nebo seriálů či hraní počítačových her. Nebo vaření, a pak v Prostřeno předvede sýrovou rolku plněnou křenem a zapečený kuřecí s eidamem. Na druhou stranu já jsem za dnešek toho příliš smysluplného také neudělala, zhlédla jsem jeden film, dočetla knížku a pomalovala jeden hrníček. Každý bere jako smysluplnou aktivitu něco jiného, já obdivuju všechny, kteří hrají na hudební nástroj, tebe, co dokážeš krásného ušít, Leri a její akvarelovou tvorbu, jenže pro někoho je to třeba zase jenom ztráta času.

2 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | Web | 11. února 2016 v 21:44 | Reagovat

Jsou i plnohodnotné koníčci, kdy nevytvoříš vůbec nic, třeba všechny druhy sportů (krom rekordů teda) nebo turistické a cestovací činnosti.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 11. února 2016 v 22:00 | Reagovat

[2]: Popravdě to bylo v jediné větě, kterou jsem nakonec smazala... Krom toho nakonec říkám, že mi jde spíš o tu aktivitu a co je aktivnější, než sport, že.

4 Bocian Bocian | E-mail | Web | 14. února 2016 v 22:20 | Reagovat

Zhodneme sa v tom, že sledovanie seriálov určite nie je plnohodnotný koniček. No s tými knižkami som rozpoltený. Nemyslím si totiž, že ľudia nečítajú hlúpe knižky. Keď sa z dlhej chvíle potulujem v kníhkupectve, vidím množstvo plytkých romantických príbehov alebo kriminálok, kde na každej strane niekoho brutálne zavraždia. Nevravím, že sú to zlé knihy, no podobné zápletky nájdeme v tuctových filmoch, ktoré za príliš hodnotné nepovažujeme. Naozaj dobrých kníh, povedzme s filozofickým rozmerom, je veľmi málo (myslím teraz diela ako Starec a more, Veľký Gatsby...).

A ani ja si neviem predstaviť, že by som celé dni len kontroloval nové príspevky na FB alebo pozeral hlúposti na Youtube. Ako relax pred spaním, keď mi viečka padajú až k zemi, je to fajn, no potrebujem niečo tvoriť, konkrétne písať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama