"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Crimson Peak

16. října 2015 v 17:48 | Shira Elizabeth |  filmy
Film tu dlouho nebyl, protože moc do kina nechodím a.... Vlastně jsem i líná koukat na filmy. Ale včera jsem do něj po delší době zašla.
Kamarádka si dlouho nebyla jistá, jestli na něj chce jít nebo ne (protože horor, proto), i přes to, že to byla ona, kdo mi o jeho existenci řekl. (Ano, opravdu žiju v bublině a spousta věcí sem neprosákne :D ) Nakonec se rozhodlo, že se půjde.

Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat.(CinemArt)

Asi jsem čekala, že to bude strašidelnější. Byli tam vážně creepy duchové, ale jinak nic moc, co se strašidelnosti týče. Atmosféra byla skvělá a napohled to bylo strašně moc pěkné. Dokázala bych si představit, že bych v jejich domě bydlela. Příběh byl hodně odhadnutelný, takže jsem tak nějak už od začátku čekala, co se stane. Ale přijde mi, že tak je to teď se vším. Nikdo moc neumí překvápka. Jen detektivkáři, ale ostatní příběhy jsou vcelku lehce odhadnutelné. Ale zpracování a vizuál byli omnomnom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melanie Melanie | Web | 16. října 2015 v 18:10 | Reagovat

Taky jsem na tento film psala recenzi, řekla bych, že máme celkem podobný názor :-)

http://pribehy-ode-mne.blog.cz/1510/purpurovy-vrch

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 16. října 2015 v 18:18 | Reagovat

Zajímavá recenze, tak ráda bych se na nějaký film podívala, tenhle týden byl hodně hektický. :/

3 Loompeek Loompeek | 17. října 2015 v 11:54 | Reagovat

od tohohle filmu bych strašidelnost nečekal, spíš typ Sleepy Hollow od TB :) což je moje ♥ záležitost, takže se na to určitě podívám

4 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 17. října 2015 v 21:14 | Reagovat

[2]: V tom případě si hezký večer s filmem jistě zasloužíš a tenhle je napohled vážně pěkňoučký :)

[3]: Tak jelikož si to kamarádka chtěla rozmyslet ještě, když už seděla v kině, tak sem si řikala, že by to strašidelný bejt mohlo... A nebyl tu bezhlavý jezdec :c Ale jinak jako jo, špatný to neni :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama