"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Brány Pekel (F. R. Tallis)

17. října 2015 v 18:18 | Shira Elizabeth |  Knížky
Tuhle knihu jsem objevila před delší dobou v knížkářství. Zaujal mě chrlič na přebale a nikdo jí očividně nechtěl, protože byla zlevněna na pouhých 40 korun. Byla jsem ochotná to investovat a odvezla si jí domů. Po delší době (prootže si kupuju zásadně do zásoby c: ), jsem jí konečně přečetla.

Když ambiciózní lékař Paul Clément odjíždí pracovat do misijní nemocnice na ostrově Saint Sébastien, sní o tom, že objeví lék na tropické nemoci. Místo toho se však ocitá v kraji, kde je magie a čarodějnictví způsobem života. Poté, co se stane svědkem rituální vraždy jednoho mladého muže, jenž je prohlášen za živého mrtvého, je mu zapovězeno mluvit o tom, co spatřil. Vrací se zpět do civilizovaného světa, ale temné tajemství si nese s sebou. Je možné, že mocné starověké zlo, které nelze zničit, může za jistých okolností ze světa mrtvých vstupovat do světa živých?


Asi jsem čekala něco trochu víc. Začátek byl dobrý, ale asi mám až moc pocit, že nikdo nedokáže dokonale popsat některé pocity. Nebo vůbec kterékoliv. A nebo jsem už trochu moc zkažená a potřebuju důraznější popisování. Ne nutně sáhodlouhé odstavce plné sprostých slov, ale expresivní výrazy, které dodají atmosféru.
Přesto, že hlavní hrdina nevěří v boha, je slušný. Popravdě mi byl nejsympatičtější, když měl v sobě démona, protože se nebál vyjádřit. Je to samozřejmě dobou ve které se děj odehrává.
Jestli to mělo být děsivé, tak nebylo. Konec mi přišel už trochu moc. Vím, že se autor pokoušel ještě prohloubit děj, ale prostě.. Kdyby vše skončilo uzavřením démona asi bych byla spokojenější.. Druhá část se už trochu moc táhla. Ale ta první byla dobrá, hodně dobrá, jen jsem čekala, že tam budou třeba i zombie. Když už tam byla ta elektřina očekávala jsem něco trochu víc jako frankensteina.
Fju.
Ale pokud máte rádi démony a historičtější věci, tak by se to mohlo zalíbit :)
A ano, jak se píše v jedné recenzi - je to taková pohádka pro dospělé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama