"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Říjen 2015

A jak se jmenuješ ty??

28. října 2015 v 18:41 | Shira Elizabeth |  Slova o něčem - témata
Chvíli jsem v novém prostředí. Nové prostředí znamená nové lidi. A to znamená představování se.
Vždycky když se mám představit mám tak trochu problém. Rozhodně bych se raději představovala jako Shira, než svým jménem. Jenže to mi lidé často nerozumí a divně koukají. Což mi sice může být jedno, ale občas je fajn navázat nějaký vztah, co se ještě bude hodit.
A tak jsem se přistihla, že se tomu snažím vyhnout. Snažím se nemuset se představovat. U mnohých lidí vím jména jen proto, že dávám pozor, když se čte prezence.

V záři světlušek

25. října 2015 v 18:44 | Shira Elizabeth |  Příběhobraní
Už před nějakou dobou jsem napsala začátek a pak postupně pomaličku pokračovala. Bohužel škola a pražské nesoukromí všechno poněkud zpomalili. Nejraději píši v klidu. Pouze s myšlenkami. A to tam někdy nejde. Posledních pár odstavců mi trvalo skoro měsíc.
Přesto doufám, že se tenhle krátký příběh bude líbit.
Budu ráda za každý komentář, názor i nový námět.
Obrázky jsou poze ilustrativní - mají navodit atmosféru, ne přímo vyobrazovat.

A tak třeba Buchanka.

24. října 2015 v 17:36 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Snad velmi vrzo se budu stěhovat. Tedy částečně.
Nenarvu celý svůj život do 5ti krabic a nepřesunu se nadobro do pryč. Jen to budu mít ze školy blíž a budu moct nerušeně koukat na seriály.


Proč být kočkou.

23. října 2015 v 17:00 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
Občas prostě chci být kočkou.
Protože proto.

Výletování, věcičky a... No moje nicnedělání

18. října 2015 v 16:25 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Začneme od konce.. Včera jsem se vypravila na výlet do Drážďan. S kamarádkami. Hlavní cíl byl odškrtnout si pokud možno všechny věci na mém seznamu.
A to se nepovedlo.
Ale i tak jsem sehnala téměř vše a užila jsem si příjemný den.
A teda některý věci jsou fakt ženiální.
Vážně.

Brány Pekel (F. R. Tallis)

17. října 2015 v 18:18 | Shira Elizabeth |  Knížky
Tuhle knihu jsem objevila před delší dobou v knížkářství. Zaujal mě chrlič na přebale a nikdo jí očividně nechtěl, protože byla zlevněna na pouhých 40 korun. Byla jsem ochotná to investovat a odvezla si jí domů. Po delší době (prootže si kupuju zásadně do zásoby c: ), jsem jí konečně přečetla.

Když ambiciózní lékař Paul Clément odjíždí pracovat do misijní nemocnice na ostrově Saint Sébastien, sní o tom, že objeví lék na tropické nemoci. Místo toho se však ocitá v kraji, kde je magie a čarodějnictví způsobem života. Poté, co se stane svědkem rituální vraždy jednoho mladého muže, jenž je prohlášen za živého mrtvého, je mu zapovězeno mluvit o tom, co spatřil. Vrací se zpět do civilizovaného světa, ale temné tajemství si nese s sebou. Je možné, že mocné starověké zlo, které nelze zničit, může za jistých okolností ze světa mrtvých vstupovat do světa živých?

Crimson Peak

16. října 2015 v 17:48 | Shira Elizabeth |  filmy
Film tu dlouho nebyl, protože moc do kina nechodím a.... Vlastně jsem i líná koukat na filmy. Ale včera jsem do něj po delší době zašla.
Kamarádka si dlouho nebyla jistá, jestli na něj chce jít nebo ne (protože horor, proto), i přes to, že to byla ona, kdo mi o jeho existenci řekl. (Ano, opravdu žiju v bublině a spousta věcí sem neprosákne :D ) Nakonec se rozhodlo, že se půjde.

Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat.(CinemArt)

Barevná nálada (protože podzim, proto :3 )

11. října 2015 v 18:13 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Už jsem se zmiňovala, že mám hodně ráda podzim.
Vlastně ani nevím, jestli je to barvama nebo tim jinym vzduchem, ale prostě je mi příjemně. A mám víc energie. A víc nálady. A tak vůbec. Nápadů. Podobně.

Kdybych měla o pár nul víc.

3. října 2015 v 17:08 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
Na účtě.
Jelikož mít milion korun podle mě není až takové umění (jedno auto a milion vám nestačí), dejme tomu, že by jich bylo víc. Protože jsem zjistila, že v dnešní době to je skoro jako nic. Dejme tomu, že si můžu pořídit téměř cokoliv, co budu chtít.