"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Útěky vstříc internetům.

25. září 2015 v 18:25 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
Stává se to hlavně teď. Lidé místo toho, aby skutečně žili, přesouvají část své existence na internety. A tak předstírají život. A před tím skutečným se schovávají.
Je to hodně vidět na instagramu. Lidé fotí věci, víc než situace. Protože chtějí hezkou fotku. A situace nemusí být hezká fotka. Vlastně to může být naprosto rozmazaný flek. Jenže ten flek nám něco připomíná. A to je ta důležitá část. Obvykle toho připomíná víc, než jen to, jak pěkný jsme měli oběd.
Dělám to tak trochu taky. Proto bych se moc ráda naučila zachytávat situace. Starým foťákem, protože tak si člověk víc váží toho, co fotí a nefotí všechny blbosti pětkrát.


Na instagramu každý fotí jen část skutečnosti. K téhle myšlence mě přivedl tenhle článek. A má pravdu. Nikdo nefotí celek. Fotí jen hezký výstřižek ze života. Ne celý život. Popravdě, kdybych vyfotila bordel v mym pokoji, tak to nebude nic moc, ale když vyfotim rozpracovaný projekt na stole, tak je to hned pěkná záležitost na insta.
Včera mě v tom trochu popstrčila sestry kamarádka. Byli jsme na výletě a ona fotila věci. Jednou řekla "tohle bude pěkný na instagram". Prostě.. Nemyslím, že by bez něj fotila míň, ale už jen to, že přemýšlíme, co postneme a co ne.

Filtrujeme život. Předstíráme, že je dokonalý. Jako tady.
Jenže on takový být nemůže. I když to všichni chceme.
Nejde o to, aby lidé fotili každou maličkatou blbost i když je fakt příšerná. Jde o to, aby nepředstírali bytí neskutečnými a radši trochu přiznávali, že jsou skuteční.
Internet je místo, kde se každý může jevit jako něco, čím není. To je to utíkání ze života. Ze skutečnosti. Do jedniček a nul. Kde jsme něco jiného. Neskutečného.
Mám ráda skutečné věci, skutečný život. Můj mozek z něj často útíká sám do zemí fantazie a někdy jen tak chodí okolo a pozoruje. A někdy tu opravdu je. Ty chvíle stojí za to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 25. září 2015 v 19:21 | Reagovat

Naprosto trefný článek! Znám tolik lidí, co v reálném životě neskutečně trpí, zatímco jejich facebookový profil září štěstím a nadšením. Samozřejmě, že tím každý z nich skrývá prohry, neúspěchy, či psychické problémy. Je to pro ně v podstatě takový virtuální útěk, svět, ve kterém přežívají. Někteří už došli do takového stádia, že je pro ně internetová síť "pravým" životem. Jak smutné.

I když i tady je vše virtuální a lidé si mohou psát navzájem komentáře pod příspěvky, já se snažím o to, aby byly mé stránky něčím, s čím se lidé mohou ztotožnit a ucítit určitou atmosféru z toho, co píšu. Nejde o hry, nejde o falešné pocity. Všechno je to tam čistě ryzí. A o tom by měl být každý blog.

2 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 25. září 2015 v 21:44 | Reagovat

Populace trpí srovnávací úzkostí, podstatou je to, že přátelé na FB přidávají na pohled krásné fotky z dovolené, s partnerem... Protože při hádce se samozřejmě nikdo nefotí.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 27. září 2015 v 21:26 | Reagovat

[1]: Tohle nejčastěji vidím u vztahů lidí, jež se věčně hádají a nebo si lžou do kapsy. Smutné.
Měl, k tomu podle mě blogy jsou. Sebevyjadřování.

[2]: Tak popravdě, kdo by fotil hádku :D Ale když vím, že se dva lidé šíleně pohádali a minutu na to přidají sluníčkový příspěvek, je to divné.
Nebo když mi jeden z dvojce svěřuje své pocity a pak na zdi říká přesný opak.

4 flovers-king flovers-king | Web | 3. října 2015 v 19:15 | Reagovat

Přesně a pravdivě sepsané! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama