"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Pan Mercedes (Stephen King)

11. června 2015 v 13:25 | Shira Elizabeth |  Knížky
V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí - neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede.

Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok - plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil.

Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.Můj první King. Dle hodně recenzí jsem si vybrala né zrovna toho nejlepšího, ale apsoň mě můžou další knihy příjemně překvapit.
Úplný začátek byl hodně dobrý. Začalo to onou vražednou scénou a to bylo fajn.
Pak přišla trochu nudnější část, která mě moc nebavila. Nejspíš ani nebyla moc dlouhá, ale já jí četla dlouho. Byla to tak první třetina, možná o kousek víc.
No a potom jsem už byla jen napsajá jak nevím co, protože sem stále čekala co bude a jak to dopadne a to protahování mě málem zabilo. Protože jsem prostě pořád čekala, jak to teda dopadne, chvilku to bylo tak a chvilku jinak a člověk prostě nevěděl a nevěděl.

Bylo to dobré. Rozhodně. Ale příště bych raději něco hororového, než detektivku. Nějaké tipy??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Háčko Háčko | Web | 14. června 2015 v 23:48 | Reagovat

Najlepšia od Stephena, ktorú som mala šancu prečítať, je rozhodne Shinning (Žiarenie), a tá mi prišla celkovo aj najhororovejšia, ak to môžem takto povedať. Momentálne čítam od neho To, a neviem, či je to mnou, alebo ju ľudia príliš ospevujú, ale zasa tak hororová mi nepríde. Každopádne, tieto dve sú vraj jeho najlepšie, poprípade by som ešte siahla po Cintoríne zvieratiek :)

2 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 15. června 2015 v 10:00 | Reagovat

[1]: Shining už čeká na poličce až přijde na řadu. Hřbitov zvířátek mě taky zaujal, ale bohužel jsem obě knížk dřív viděla zfilmované a tak se trochu bojím, že to nebude ono, uvidíme. To mi právě připadá trochu moc opěvované a to mě vždy odradí. Každopádně díky, alespoň vidím, že moje tipy nebyli špatné :)

3 Anie Anie | Web | 12. července 2015 v 11:21 | Reagovat

[1]: Souhlasím je to jedna s jeho lepších knih. Super je také Vrabci znovu letí

Jinak tuhle knihu si stoprocentně přečtu. Vypadá moc zajímavě a pokud říkáš že jsi byla do konce napjatá, tak to je něco pro mně !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama