"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Magie druidů a wiccanů (Philip Carr-Gomm)

25. června 2015 v 17:26 | Shira Elizabeth |  Knížky
"Nauka druidů a wicca jsou dva velké proudy západní pohanské tradice, které nyní procházejí renesancí na celém světě. Je to tím, že lidé čím dál více vyhledávají duchovní tradice založené na lásce k přírodě a k zemi. Také čtenáři knih projevují zvyšující se zájem o kombinaci myšlenek těchto dvou tradic, aby je zařadili do vlastní duchovní praxe. V knize, která může být považována za inspirujícího průvodce zemní spiritualitou, nabízí P. Carr-Gomm jméno pro duchovní cestu, která spojuje víru a prakticky wiccy s naukou druidů a toto jméno je druidcraft. Druidcraft čerpá ze staré tradice, z knih, z vyprávění, z magického umění a sezónních oslav jak u druidů, tak u wiccanů, aby nabídl inspiraci, učení, rituály a techniky magie, které pomáhají čtenáři najít přístup k jeho vnitřní síle ve formě tvůrčích schopností, intuice a léčitelství."


Krapet jsem se začala zajímat o wiccu a objevila tuhle knížku v knihovně. Je hezky napsaná a jsou v ní i příběhy a základní věci jsou hezky vysvětlené. Ale představovala jsem si něco trochu jiného - jde opravdu jen o základ, který v dnešní době lze nalést kdekoliv na internetu. Dalším z důvodů, proč jsem si jí přinesla domů, byl právě internet. Ne vždy se mu dá věřit, ale zrovna v tomhle případě jsem nenarazila na žádné nesrovnalosti s tím, co jsem už zjistila předtím. A krom toho je zrovna magie vcelku variabilní, takže drobné rozdíly nejsou nijak závažné.
Domů bych si jí nepořídila, ale takhle na výpůjčku byla fajn :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama