"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Červen 2015

Mrtví se někdy vracejí (Stephen King)

28. června 2015 v 21:34 | Shira Elizabeth |  Knížky
"Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj - třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit - avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že falší cigareta by vás mohla připravit o život - doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje - z holčiček se mohou vyklubat upíři. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie."

Velká černá šála

26. června 2015 v 13:23 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Dostala jsem skvělý nápad - uplést si obrovskou šálu, ve které mi bude v zimě teploučko. Bohužel jsem tenhle nápad dostala trochu pozdě a nestihla ha zrealizovat v době, kdy by mi ještě k něčemu byl. Rozhodla jsem se tedy, že to bude nejspíš až na příští zimu. Ale jelikož mě pletení vážně uklidňuje, vzala jsem to trochu jako relaxaci během zkouškového.
Tadá.

Magie druidů a wiccanů (Philip Carr-Gomm)

25. června 2015 v 17:26 | Shira Elizabeth |  Knížky
"Nauka druidů a wicca jsou dva velké proudy západní pohanské tradice, které nyní procházejí renesancí na celém světě. Je to tím, že lidé čím dál více vyhledávají duchovní tradice založené na lásce k přírodě a k zemi. Také čtenáři knih projevují zvyšující se zájem o kombinaci myšlenek těchto dvou tradic, aby je zařadili do vlastní duchovní praxe. V knize, která může být považována za inspirujícího průvodce zemní spiritualitou, nabízí P. Carr-Gomm jméno pro duchovní cestu, která spojuje víru a prakticky wiccy s naukou druidů a toto jméno je druidcraft. Druidcraft čerpá ze staré tradice, z knih, z vyprávění, z magického umění a sezónních oslav jak u druidů, tak u wiccanů, aby nabídl inspiraci, učení, rituály a techniky magie, které pomáhají čtenáři najít přístup k jeho vnitřní síle ve formě tvůrčích schopností, intuice a léčitelství."

Pár DIY rad.

20. června 2015 v 17:43 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Tvořím vcelku často, tedy vlastně pořád. I když nedělám nic, tak mám obvykle alespoň něco rozdělané nebo sháním materiál. Už jsem vytvořila spoustu věcí a mnohé se nepovedli úplně přesně podle plánu a tak jsem se rozhodla, že napíši pár rad, jak vše co nejmín zvorat.
(Popravdě je píšu hlavně pro sebe, protože vždycky něco pokazím a pak si nadávám.)

Puntíkaté šaty.

15. června 2015 v 13:41 | Shira Elizabeth |  Tvořeníní
Už je to chvíle, co se mi ozvala jedna velmi milá slečna s prosbu o ušití šatů. Jelikož šlo o šití podle střihu - souhlasila sem. Slečna si vybrala černou látku s bílými puntíky, takže se i mě moc moc zamlouvalo to, co jsem měla stvořit.
A říkám to vše hlavně proto, že jsem slečnu vůbec neznala a ani jsem se s ní nikdy nesetkala, takže vše byla jen internetová dohoda.
A kupodivu - výsledek prý pasoval skvěle a navíc jí šaty tak moc slušely.
Dala bych sem fotku, kterou mi poslala, ale nevím, zda je to vhodné, tak tedy jen fotka má na mé panně.
(Šaty jsou jí poněkud větší, protože moje panna je hobit jako já a slečna měla výšku modelky.)
(Jsou těsně po došití a tak mají stále ještě křídové šmouhy.)

Střípky medúzy

13. června 2015 v 16:49 | Shira Elizabeth |  Obrázkuji
Na rtech má chuť skořice a v duši tupé střepy.
Z okna vidí horizont neznámého města.
Drží v ruce kaako, pro neznámeho hosta.
A kde je vlastně doma?
Má chuť si lehnout do trávy a nechat se jemně motat.

Chce být tmou na konci tunelu,
světlem, co vyvede tě z omylu.
Medúzou tvou největší,
i když ti to nesvědčí.
Občas mě něco napadne,
a ono to pak nějak dopadne.

Možná jí jen chybí její vlastní světlo.
(A mě správný štětec.)


Pan Mercedes (Stephen King)

11. června 2015 v 13:25 | Shira Elizabeth |  Knížky
V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí - neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede.

Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok - plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil.

Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.Bagr a tak

10. června 2015 v 18:25 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Jsem idiot a tak nějak jsem rozlítaná všemi směry. Tedy - jsem moc nepoyorná a kvůli své nepozornosti jsem špatně počítala a neudělala zkoušku. Další termín je až za 14 dní, takže teˇd mám docela čas trochu prázdninovat. A taky budu, ale pokud by mi nějaká dobrá duše pod každým článkem připomněla, že bych měla jít počítat, bylo by to super.

Být někým jiným??

7. června 2015 v 10:25 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
Ráno se vzbudila jako obvykle. Po chvíli převalování vstala. Stoupla si před zrcadlo. Její pokřivený odraz se na ní mračil. Přemýtala. Kým bude dnes?
Po chvíli se rozhodla. Dala se do práce a brzo už pádila z domu.
Sedla si na lavičku a pozorovala. Lidi. Každý z nich může být sám sebou. A není. A přitom by to měli o tolik jednodušší.
Proč z rovna ona musí ráno co ráno přemýšlet kým bude, aby nikdo neviděl její pravou podobu.
Je smutné nemoct být sám sebou.