"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Oflajn

17. ledna 2015 v 18:43 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
*Mám dojem, že tohle téma tu už někdy bylo. Ale to nevadí.*


Abych vše uvedla na pravou míru, nejprve vám povyprávím o mém vztahu k internetu a počítačům.
Momentálně jsme sice velcí kamarádi, ale dřív tomu tak vůbec nebylo. Počítač, který by měl i internet jsem dostala někdy tak v páté třídě. Zasekávali se mu videa a velikost byla zhroba 4GB. A to jsem za něj byla neskutečně ráda. Internet mi skoro nešel, jediné, co jsem mohla bylo stahování písniček. Když jsem se chtěla koukat na anime, musela jsem si díly stahovat postupně, protože místo bylo tak zhruba na 2. Byla to pro mě i tak šílená vymoženost. Předtím jsem si jen hrála v malování. Asi někdy v 7. třídě jsem objevila ICQ2go a meebo a tak jsem si ho konečně mohla založit a občas třeba i chatovat s kamarádama. V té době jsem měla myspace. Pak přišel Facebook a já se postupně přesunula tam. Ale dost dlouhou dobu byl můj unternet vyloženě žalostný a počítač tak starý, že skoro nic nefungovalo. Lepší to začalo být až když jsem si pořídila notebook (tedy nějakých 5 let zpátky), ale ten dlouho na internet nebyl připojený vůbec a stáje jsem používala starý počítač. Když jsem konečně měla internet v notebooku, všechno bylo najednou úžadné i přesto, že upload jsem měla téměř v mínusu, internet věčně nešel a většina videí se sotva načítala. Hodně mi padal i potom. I teď není jeden z nejrychlejších, ale funguje dost dobře a mě pořád přijde jako blesk. Upload už taky funguje, jak má a tak nenahrávám 1 fotku na lookbook půl hodiny, ale třeba jen minutu. Takže by se dalo říct, že z člověka, který byl dost pozadu za ostatníma (opravdu, všichn ichodili na ajsko už někdy v druhý třídě a já furt nevěděla, co to je) je člověk, který se s internetem velmi kamarádí.

Ale teď k tomu, co kdybych ten internet neměla mít.
Tady je zásadní jedna věc - ten internet nebudu mít jenom já a nebo ani nikdo jinej??
V případě, že bych internet neměla jen já, byla bych samozřejmě naštvaná. Byla bych tak nějak vyřazena z kolektivu a toho, co se děje okolo.
Ale v případě, že by internet neměl nikdo jiný, myslím, že by mi to nijak nevadilo. Kdyby mi teď přestalo všechno fungovat a stejně tak to přestalo fungovat všem ostatním, nezbláznila bych se, ale spíš bych začala dělat víc věcí, co dělám teď. Jen bych na ně měla víc času. Né, že bych nějak extra prokrastinovala. I když záleží, taky zvládnu sedět hodiny u tumblru. Ale myslím, že ty věci i dělám. Krom toho bych nemohla psát blog a tak by velká část věnovaná právě jemu opadla. Jediný zásadní problém bych viděla v získávání informací. Nevadí mi hledat v knížkách, ale na internetu se najde víc mladého a nového umění. Pak taky by se mi hůř hledala inspirace, protože místo, abych si zašla na procházku na pinterest a koukla na nějaké pěkné obrázkyk krajin, které inspirují, musela bych vyjet ven a inspirovat se tam. A přece jen jet někam daleko není nejlevnější.
Obecně se s lidma stejně raději scházím, takže bych alespoň víc chodila ven. To by na škodu nebylo. Ovšem asi bych si musela psát seznam toho, co všechno chci probrat. Každopádně myslím, že bych se se smrtí internetu nezhroutila. Se smrtí elektřiny by to bylo horší, ale to bych si klidně na nějakou chvíli vyzkoušela. Jen bych asi celý život nechtěla psát ručně, jelikož by si to pak nikdo nepřečet, kvůli mému prasáckému rukopisu.

Takže, když už život offline, tak pro všechny stejně.
Co vy, zvládli byste žít, bez internetů??
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama