"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Naturalia a Gee

29. ledna 2015 v 22:47 | Shira Elizabeth |  žiju!!
Včera jsem velice kulturní den. Teď se v Praze moc nepohybuji a zjistila jsem, že do konce ledna je výstava Jana Švankmajera, která bude určitě stát za to. No a když už jsem včera měla jet na koncert, tak jsem přijela o něco dřív a stihla obojí.


Jan Švankmajer dělá filmy, a velmi rád splétá všemožné části tvorů dohromady. Pamatuji si, jak jsem měla jeho rybu Alici v čítance a šíleně jsem se jí bála. Byla to kostra ryby, co měla nohy jako savec. A snad ještě čepičku. Jeho výtvory trochu připomínají úvodní video k American Horror Story - Freak show.
*Film, co jsem viděla byl jiný, ale tak nějak pro představu.*
Promítaly se i filmy, ale trochu mě tlačil čas. I přesto jsme se na kousek podívali.
Bohužel nevím, který z filmů to byl, ale byl opravdu zvláštní. Tedy ta část, co jsme viděli. Bylo to jako nemluvné zobrazení všedního života i se všema malejma tajemstvíma, co lidé mají, se všim, co dělají potají. Takové ty věci, co nechtějí, aby někdo věděl.
*Tohle tam také nebylo, ale aspoň to tu bude rozmanité.*

Pak sem se sešla s kamarádkou a po chvíli jsme šly mrznout před Lucernu. Já totálně promrzla, ale dostali jsme se do asi 5. řady a to i přes to, že lidi se cpali takovym způsobem, že jsem litovala, že nemám paralizér.

Obecně koncerty moc nemusím, protože tam tak akorát trpím - nemůžu dýchat, lidé mě umačkávají, lepí se na mě, hází mí do obličeje vlasy a všechno tohle. Krom toho jsem skoro neměla kde stát, protože ty lidi maj nohy všude!!
Když opomineme, že na koncertech se opravdu nedá stát v první řadě a mít okolo sebe alespoň 30 cm místa, tak jsou super. Mám ráda tu atmosféru. I když pravda, že když mi nějaká blba křede mnou vrazila celou ruku do žaludku, tak se atmosféra úžívala blbě.


Každopádně - koncert byl super. Možná trochu hůř nazvučený. No ve sluchátkách mi to znělo jinak no.

Ale zjistila jsem zajímavou věc. Zjistila jsem, že už neberu zpěváky a kapely jako objekty, které by moje pubertální já umačkalo v objetí. Už je beru víc jako umělce. Jako lidi, co mi odkrývají svůj vnitřní svět a já je obdivuji kvůli tomu. Ne kvůli tomu, jak pěkně vypadaj. A že by mi vlastně až tak nevadilo je naživo nevidět. Je tam ta úžasná atmosféra to jo (i když 30stm mají o něco magičtější, bohužel :c ), ale prostě to už není tak, že bych se nutně musela jít na smrt, jen abych je viděla.

I když zhruba něco takového jsem včera dělala, protože jsem tam nemohla nechat kaamrádku. A on vás ten dav taky trochu strhne. Ale prostě už je všechny beru tak nějak jinak. Možná to nedává moc smysl, ale já to tak cejtim no.
S čímž taky souvisí to, že bych raději šla na koncert celých MCR, protože prostě mi jde o tu hudbu, o myšlenky a i když tohle je taky dobrý, tak jejich styl je krapet odlišnej.
*Měli za oknem tourbusu zapálenou svíčku.*
Ale Gee vypadal jako mrtvolka a to mám ráda. A o těch hlasech v hlavě, to bylo trochu strašidelné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lovitka lovitka | Web | 29. ledna 2015 v 23:18 | Reagovat

Omg, mohly jsme se tam potkat! :D
Bylo to nejskvělejší. A vnímám to stejně, taky jsem se přistihla, že Gerard už není moje teenage crush, ale plnohodný člověk, kterého si nesmírně vážím jako člověka a jako umělce.
(A Švankmajer je taky skvělý. Ooo... tolik skvělosti najednou!)

2 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 9:23 | Reagovat

Na Švankmajerovi jsem byl a bylo to super. Mám toho týpka rád, hlavně jeho krátkometrážní filmy (Tma/Světlo/Tma, Zahrada etc.). Spiklence slasti jsem viděl taky, ale narozdíl od tebe tedy do konce, ale stálo to za to. A ten Obrázek je z filmu Něco z Alenky. Každopádně doporučuju i Dálího výstavu. A příští týden se chystám do Náprstkova muzea na Rituály smrti ^^.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 10:14 | Reagovat

[1]: Třeba jsme se potkali a ani o tom nevíme o.O

[2]: Určitě, kdybych měla víc času, tak u toho promítání sedím, než uvidím všechno. Rituály smrti zní hooodně zajímavě... Asi potřebuji otroka, co se mnou bude chodit na výstavy :D

4 R. R. | Web | 30. ledna 2015 v 11:56 | Reagovat

agh, ten koncert tak strašně závidím :D chystala jsem se tak dlouho až mi to uteklo :D (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama