"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

A kdyby jenom padesát..

29. listopadu 2014 v 22:53 | Shira Elizabeth |  Téma týdne
Všimli jste si kolik je kolem všemožných barev??
A vždycky když si mám nějakou barvu vybrat jsem bezradná.Když jdu po barvách na vlasy, jdu po červené, to ano.
Proto mám ráda základní sady. Je tam pár důležitých odstínů a všechno ostatní si člověk namýchá podle svého gusta. Často se stává, že barvy nejsou stejné jako při stejném mýchání den předtím, ale to má takové své kouzlo a on se ten odstín vedle stejně nějak extra nepozná. A pokud jo, člověk aspoň vidí, jak moc to neumí odhadnout. Ale když sem si šla koupit novou barvu do akvarelové paletky nestačila jsem se divit. Kam se poděli barvy jako červená, modrá, zelená?? Všechny barvy mají své jméno a příjmení a já ani nemám tušení, jak se jmenujou ty, které v sadě mám. Jediné štěstí je, že bíélá je bílá a tu jsem kupodivu vypotřebovala nejdřív. Příště už ale asi půjdu pro jinou a trochu se děsím toho, jak budu půl hodiny stát před miniaturním stojánkem s malejma barvičkama a hledat, která že červená je taková pěkná červená, jako mám teď.
Když mě člověk vidí a nevšimne si mých upatlaných rukou (většinou růžově upatlaných jako právě teď), tak by mi ani nevěřil, že mám barvy vcelku ráda. Líbí se mi jejich kombinování. Jenže, nevím jak to máte vy, ale já jakmile vejdu do obchodu, tak mojí pozornost upoutají veškeré černé oblečky, které v obchodě jsou. S barvami je právě ta potíž, že se špatně hledají dvě věci naprosto stejného odstínu a tak podobně. I když u černé se taky stává, že všechna černá není stejně černá, ale většinou to tak nějak vyjde a vypadá to ok. U barev je to horší. A nebo jsem prostě satan a ta černá mě přitahuje, kdo ví.
Mohlo by se zdát, že můj pokoj vypadá podobně jako můj šatník. Ale bohužel, opak je pravdou. V mém pokoji je tolik barev ve všech možných odstínech, že to pěkné není. To, že bych nábytek s radostí nahradila ikeou, to je jedna věc, ale to, že by to byl jen takový jednotící prvek k tomu bordelu, to je věc druhá.
Což mě dostává k jedné zajímavosti. Všimli jste si, že i když minimalismus je krásný a takový, že by ho zneužít snad každý, tak jakmile si pořídíte obývák v tomhle stylu, stejně se za chvíli změní v minimalismus překrytý suvenýry odvšuď?? Přijde mi, že s minimalismem je to jako s komunismem.. Zní to sice pěkně, ale nedá se v tom žít. Stejně tak je to i jen s barevným elementem. Je sice pěkný, že si do interiéru navrhnete, jen černobílou kombinaci spolu s jednou barevnou soškou, ale za chvíli má soška pět kamarádů, který je každý úplně jiný, jinak barevný a přinejlepším se ještě o odstín tlučou.

Mimchodem.. Aby se neřeklo. Že prej to má bejt 50 odstínů Graye a to mi přijde trochu líto - že tyhle anglické dvosmysly se v překladu vytrácí. A nečetla jsem to a číst nebudu, jen mi to říkala moje knihomolská kamarádka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 29. listopadu 2014 v 23:15 | Reagovat

Černé, co není vždycky černá, jsem si všimla až po 54654159tém vyprání svého nejoblíbenějšího trička s Korpiklaany. Teď je spíš takové namodralé... :-(

2 Elsa Sionis Elsa Sionis | Web | 30. listopadu 2014 v 0:17 | Reagovat

Taky nemám proti barvám tak nějak nic, ale v odstínech šedé se prostě cítím nejlíp, nevím proč, ale za ty léta, co nosím jen černou, mi přijde skoro šílené si na sebe vzít nějakou výraznou barvu. Teda, pár takových v šatníku mám, ale to je tak 10%.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 10:26 | Reagovat

[1]: U některých je to poznat hned, že mají trošičku jiný odstín.. To, že se něco opere, to se teda bohužel taky stává :c

[2]: Já se většinou tak trochu zhrozím, když na sobě zrovna nemám nic černého :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama