"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Noc plná Signálů (Signal Festival)

21. října 2014 v 15:11 | Shira Elizabeth |  žiju!!
Ve čtvrtek (16.10.) večer byl zahájen Signal Festival. Tedy festival světel, světelných instalací a spousty projektorů.
Jelikož jsme trochu líný a jedne z nás se rozhodl, že se nejdřív jde na večeři, tak jsme začali hledat světla až někdy kolem půl 9. Původní plán byl vyrazit v 7. Ale co.
Nejprve jsme chtěli jít na Hollar, ale když jsme uviděli frontu, rozmysleli jsme si to a vydali se uličkami směr Stromák s tím, že cestou něco potkáme.
Ten tunel před Rudilfinem vypdal naprosto skvěle, škoda jen, že (protože to byl začátek) ještě nebyl hotový. Vlastně byl tak polovičkí ani ne. Nějakou chvíli jsme strávili tím, že jsme koukali, která z nás má křišťálové naušnice, aby je tam taky pověsila. Ani jedna.
Museli jsme nějaké cizí lidi poprosit, jestli si můžeme vyfotit mapku, protože internet nám trochu vypověděl službu.
Když jsme se odhodlali dorazit na Staromák - stál oto za to. Líbí se mi tyhle projekce, kde se domy rozpadají a mění barvy. A ta hudba taky nebyla úplně strašná.
Směrem na Kampu jsme potkali reklamu na wolksvagen.. Myslím.. Teda značka aut, kterou znám, ale rozhodně se za ní neotočim. No a nebyla to jen reklama, bylo to i interaktivní, ale jelikož se k tomu dostat je dost náročný, tak jsme to ani nezkoušeli a hledali dál.
Objevili jsme další projekci na budovu. Tentokrát 3D a dokonce se k ní prodávali i brýle. Usoudili jsme, že bejt opilý a nebo zkouřený, tak bysme byli ještě k tomu na tripu. Nebo tak něco.
Skákali jsme na svítících kolečkách, co mění barvu.
Přešli jsme Karlův most, bez úhony.
Viděli jsme dva pány, co se chtěli zbít jen proto, že do sebe šťouchli.
Ve dvoře Všupu si hrála voda se světlem.
A viděli jsme tančit sochy.
A fotku mám jen jednu, protože můj telefon ty světla úplně nebere.
Tančící sochy c:
Když vynechám tu část, kde jsme s mojí ženou brutálně zmokly, když jsme šli pro jejího přítele a to, že mi vlastně většinu večera byla zima - tak to bylo moc hezký. Trochu bych uvítala, kdyby se to dělo v léte, protože by bylo tepleji, ale zase by bylo míň tmy, to je pravda. A k těm světlům se ta tma vcelku hodí.
Trochu jsem očekávala něco jiného. Trochu víc podobné audiovizuálnímu umění od Ryoie Ikedy, ale tohle bylo taky hezký. Možná právě víc evropský (nebo americký). Přeci jen jsem se kvůli maturitě hodně zajímala i o východ.
Asi bych zašla znovu, ale tentokrát s horkym čajem nebo rumem v kapse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste na Signalu??

Jop 66.7% (2)
Chtěl/a jsem 33.3% (1)
Nope 0% (0)

Komentáře

1 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 21. října 2014 v 15:59 | Reagovat

Je to strašně krásný :) Já bývám v Praze často, ale zrovna v dobu SF mi to nějak nevyšlo a hrozně mě to mrzí. Závistivě sleduji fotky a různá videa na youtube.. I když většina rodilých Pražáků, co znám, říká, že to je nic moc a nestojí to za ty davy. :D Nesouhlasím s nimi, snad to vyjde příští rok (pokud to bude opět)

2 shira-elizabeth shira-elizabeth | Web | 21. října 2014 v 16:56 | Reagovat

[1]: No těch lidí bylo hodně - asi tak hodně, kolik jich je normálně přes den.. Takže myslím, že ještě dobrý, mohlo by to být ještě horší a kupodivu jsem se skoro nikde nemačkala.. pokud nepočítám přesuny :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama