"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Jako Nikdo

25. listopadu 2013 v 20:38 | Shira Elizabeth |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Už je to nějakou dobu, co jsem znovu koukala na Mr. Nobody. Film je to skvělý, ale to teď moc rozebírat nechci. Občas opravdu nevěřím světu, že je skutečný a tenhle film mi nasadil brouka do hlavy.
A co když tohle vůbec není skutečné??
Ve filmu to funguje tak, že na konci zjistíme, že vše, co jsme právě viděli jsou jen a pouze možné skutečnosti, jak bude svět pokračovat a přítomnost je v momentě, kdy se chlapec má rozhodnout, zda bude dál se svým otcem a nebo s matkou.
Po té, co zapřemýšlí nad tím, jaký by svět byl (celý průběh filmu) rozhodne se reagovat zcela jinak. Uteče od obou a tím zboří zdárnou přítomnost.
No prostě i přišlo zajímavé, že by se tohle všechno odehrávalo jen v našich hlavách. A co v našich hlavách, co když ani žádné nemáme. A nemáme vlastní myšlenky, ale všechno je prostě nějak propojené a udělané a my si myslím, že se můžeme rozhodovat, ale on vlastně ani nevzniknul svět.
Pak jsem tu vždy měla ještě takovou jednu úvahu, která se sem asi celkem hodí.
Vždycky jsem si říkala, co kdybych byla jen vzpomínka. Vzpomínka staré paní, která sedí ve svém bytě/domečku a vzpomíná na to, co bylo.
Já vím, že je to divné, ale o hodinách ve škole a když nemůžu usnout, holt moje hlava vymýšlí blbosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama