"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Mlčení Jehňátek

13. března 2013 v 21:44 | Shira Elizabeth |  filmy
Studentka FBI Clarice je přidělena k případu masového vraha Buffalo Billa. Ten své oběti stahuje z kůže. Má za úkol navštívit bývalého skvělého psychiatra Hannibala Lectera, jež byl odsouze na doživotí za brutální vraždy a kanibalismus, aby jí pomohl s případem. Hannibal Clarice děsí i zascinuje zároveň. Když je unesena další oběť nabídne Clarice Hannibalovi zpříjemnění vězeňským podmínek výměnou za informace, které mají pomoci k dopadení Bufallo Billa.


Clerice mi neuvěřitelně připomíná mojí kamarádku. A o to víc, že byla na policejní škole, protože, když je ke konci v domě a stále se všude rozhlíží se zbraní v ruce, dokážu si jí úplně představit, jak dělá policejní práci stejně.
Postava Hannibala je vytvořena naprosto úžasně. Je to sice záporák, ale já si ho naprosto zamilovala. Je Krutý, ale přitom Clarice pomáhá. Nechá jí žít. Většinu filmu jsem čekala, kdy se zase objeví na scéně. Je neuvěřitelné chytrý, ale i vychytralý, nadprůměrně inteligentní a i přes tu svou zvrácenou část povahy (Kanibalismus, ale popravdě.. Zajímalo by mě, jak chutná lidské maso :D Jen rozhodně ne sirové.) je stále psychologem a ví, jak na lidi působit, aby dostal, co chce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama