"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Dorian Gray

7. října 2012 v 14:38 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... [Zdroj: HBO] (oficiální text distributora)

Převzato odsud.

Už jsem z něj kdysi dávno kousek viděla a už tehdy mi přišel zajímavý. Ale po tom, co jsme si na češtině povídali o původní knížce od Wilda řekla jsem si, že se na něj musím podívat znovu. A to z toho důvodu, že nemám čas číst celou knížku (jednou, až ten čas bude).
Je to psycho, je to úžasné a vůbec. Škoda, že učitelka vyzradila poentu už během hodiny, protože jsem si jí úplně nepamatovala a tak to nebylo tak překvapivé a vůbec, ale je to skvělý nápad. Vážně úžasný, ale příště už sáhnu po knize.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 18. května 2015 v 9:08 | Reagovat

Je to boží film. A kniha taky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama