"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Červen 2012

Je to tu!!

29. června 2012 v 20:55 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Oficiální konec a stejně tak oficiální začátek.
Musím říct, že tenhle školní rok se mi celkem povedl. Opravdu. Mám krásné vysvědčení a trochu víc vím, co chci dělat. Ale stejně mám chutě vrátit se o pár let zpět. Poslední rok výtvarky a hudebky.. to zabolí. Byli to nejlepší předměty.
Letos odchází Kameko. Dlouhou dobu sme byli skvělé kamarádky, takže je to dost smutné.
Ale naproti tomu začínají nejzajímavější prázdniny. Víte jak, stará láska nerezaví. A co teprve ta k anglii, ta nezarezne nikdy. Bude to tak.. nespoutané.. dejme tomu.. Jdu do kouta těšit se na zážitky.

školní práce

29. června 2012 v 19:26 | Shira Elizabeth Freux |  Obrázkuji
Tak nám to všechn oficiálně skončilo a já vám přinesla ukázku svých uměleckých děl, která stála za to zachránit.
První je dílo typu - nakreslete tu paní z krabičky od barvy, ale tak aby tam byla ze předu a z profilu
no.. tohle vzniklo
Je to trochu "bojkot" dnešního vidění krásy. Víte, to s anorektičkama a umělostí. Ale osoboně mám vyhublé lidi ráda, proto to je spíš uporoznění na mimozemšťany mezi námi.
Druhé zachráněné dílo je typ - tady máte barevný kopíráky, něco s nima udělejta a pak do otho výtvoru vlepte text.
Samozřejmě sem jako správný matematik vlepila čísílka (navíc vhodný text mě nenapadl)
Kdyby ste to nepoznali, tak je to víla. Někdo jí možná trochu zbyl, proto ten monokl.. a nebo je prostě trochu punk a rozhodla se malovat. Kdo ví.
Třetí dílo je parafráze.
Dostali sme za úkol udělat parafrázi na cokoliv. Po delším listování v knížce sme s Bohdánkem objevili tohle.
a vzniklo z toho tohle:
ee.. jo fajn, neni to tak úplně podle toho, jak sem si to představovala, ale pointa docela dobrá ne??
Joffrey a Ed Stark z Game of Thrones

Za 47 hodin.. (28.6.2012)

28. června 2012 v 17:44 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
..už budu nejspíš stát někde na Florenci a nervózně čekat, až se všichni naložíme do autobusu a vydáme se na naší strastiplnou cestu. Motýlci budou koukat z okna a vyhlížet červené dvojpatráky. Fuu..
Tak nějak se toho bojím. Moje první cesta do vzdálenější země bez normálního doprovodu. Svoje přátele opravdu nemohu počítat za normální. Stále mi to přijde neskutečné. Máma mě neche pomalu pustit ani na ples a pustí mě do anglie.. ale stěžovat si nebudu. Teda budu.. až mě zas nebude chtít pustit ven. Jestli sem dost velká na tohle, sem dost velká už na všechno.
Měla bych uklízet, ale nechce se mi. Pochopitelně. I když to tu vypadá fakt dost otřesně. Asi se ze mě stává pořádnější člověk. Nepořádek mě začíná rozčilovat, což mi ale nepomáhá v jeho udržování.
Těším se na zítřek. Ještě nebudu tak nervózní z cesty. Navíc dostanu to své nádherné vysvědčení (ano, lepší než, kdy jindy). Půjdu na branch (píše se to tak?) s přáteli. Večer mě čeká doba ledová.
Ale to nemění nic na tom, že mám krk od červené barvy. Asi jsem trochu nešikovná. Taky bych si měla nalakovat nehty. jsou taky červené, ale ne tak, jak by měly.
Jen ztrácím čas. Jdu ho zaplnit. Plánuji předělávku. Někdy. Trochu víc mých obrázků. A tak, znáte to.
Už jen dvě noci a těch pár zvláštních dnů započne.

The Story of my life 6.díl

27. června 2012 v 16:00 | Shira Elizabeth Freux |  The Story of my life
"Tam nechceš jít"
"Proč ne?"
"Prostě nechceš" Snažil sem se to z něj vytáhnout, ale nic mi nechtěl říct. Jednou na to ale přijdu.
Melody
Ah, chce to chvilku klidu. Chvilku bez nich. Jo je hezký, že se se mnou chce někdy bavit, ale mohli chvíli počkat. I když ten Frank vypadá docela mile. Očividně je tu taky novej, protože tady milý lidi moc nejsou.
Šla sem se projít do parku. Venku zrovna svítilo sluníčko, tak jsem se rozhodla si sednout a sledovat ten ruch. Zavřela sem oči a přemýšlela o všem možném. Najednou mě z přemýšlení vytrhl list. Spadl ze stromu mě přímo na nos. A nebyl sám.
"Co to sakra?" ze stromu seskočil ten blonďák
"Ahoj. Myslel sem, že tě nenajdu"
"Tys mě hledal? A to jako proč?"
"Protože jsi mi přišla zajímavá. Teda.. chci říct, že sem ani netušil, co si zač a docela sem to chtěl zjistit."
"Aha, no tak už to víš"
"Proč musíš bejt tak nepříjemná" řekl a sedl si vedle mě. "Mohla bys bejt docela fajn holka, ale takhle to nepůjde"
"Promiň, ale kdybych chtěla, tak sem. A navíc nejsem příjemná na lidi, který vlastně vůbec neznám."
"Můžeš mě poznat. Jmenuji se Jared a jak ty?"
"Melody"
"To je hezký jméno" výtáhl cigarety a jednu si zapálil "chceš?" zeptal se. Jen sem zakroutila hlavou.
"Myslim, že se to tady ani nesmí."
"Neřikej, že se jich bojíš"
"Ne, ale i tak nechci"
"Srábku.. je něco, co bys chtěla?"
"Aby mi lidi přestali kecat do života."
"Kdo to dělá?"
"Rodina"
"Jo.. přesně kvůli tomu sem tady, aby mě nechali a nemohli na mě."
"Jo.. to chápu."
"Chceš něco vidět?"
"Záleží na tom, co by to bylo, ale.. docela se nudim, takže jo" Jared se zvedl a vyšel směrem k zadní části školy. Vypadá vážně zajímavě, ale stejně mi přijde trochu namachrovanej. Asi radši zůstanu u toho, že se začnu kamarádit s Gerardem. Vypadá přívětivěji.

Prázdniny? Už na mě koukají (27.6.2012)

27. června 2012 v 11:32 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Prázdniny jsou téměř tu a mě jako by začali dnešním dnem. Pozítří si už jen dojdu pro vysvědčení, jinak jsem naprosto volná. Je to úžasné. Teď jsou školní výlety, ale já se necítím na nějaké super velký výšlap kdo ví kam, takže sem nikam nešla a jsem doma.
Za ty dva dny mám celkem hodně plánů, co chci udělat. Potřebuji si ušít zlaté tričko, abych ho měla do Londýna a také si potřebuji ušít velkou černou mašli, kterou budu nosit kolek krku, se zlatým knoflíkem. Jelikož sem si kvůli mašlím (jedna černá a jedna bílá) a taky kvůli manžetám koupila dvě obrovské košile, mám dost látky i na jednu sukni, kterou chci předělat na šaty.
Popozítří (yay, je to už taky blízko) odjíždím s kamarády do Londýna, kde si budu 8 dní užívat nakupování, angličanů a jejich zamračeného počasí. Těším s tak moc, až mě to děsí. Ale věřím, že to zvádneme, nikde se neztratíme, dokážeme si koupit lístek na metro a pořídíme si spoustu krásných věcí. Rozhodla sem se i pro nákup knížek. Sice sem pak zjistila, že je možné je nějak dostat i v ČR, ale to je spíš krajní řešení, kdybych tam nutně musela utratit všechny peníze za oblečení (jako, že se to stane). mám na to takový plán.. pokud bude možné su ony knížky koupit za 30 liber všechny dohromady, koupím si je, ale když ne, koupím si první díl a zbytek pak tady u nás přes net. Přece jenom, knížky nějak seženu, ale úžasné anglické oblečené ze sekáčů moc ne. Krom toho bezmezného nakupování máme v plánu taky obejít pár památek. ah.. asi bych měla jít něco dělat, ne jen tak snít. Ale vidím to tak, že mi vybouchne mozek, až tam přijedu. Jak už se to ostatně stalo dvakrát. Nevím, jak je možné, aby člověk tak strašně moc zbožňoval nějakou zemi, ale sem ráda, že tu ta anglie je.
Nakonec chci všem popřát hezké prázdniny, hezké vysvědčení a šťastný život, prootže nevím, kolik toho tu ještě napíšu, než odjedu. Nejspíš nic moc a nebo jen takovou menší výlevku pocitů z nových šatů (ano, měla bych dostat za vysvědčení námořnické šaty a vzhledem k tomu, že sem nesměla mít 4.. a mám jen dvě 3ky.. tak je docela určitě dostaneu a samozřejmě pojednou se mnou do Londýna).
Tak.. přeji všechno krásné :)
asi jediná příroda, kterou zbožňuji :3

Pojeďme někam pryč

24. června 2012 v 18:14 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Už jako malá hočička sem cestovala. Navštívila jsem spoustu míst a z většiny mám i nějakou tu vzpomínku.
Možná právě proto mám cestování tak ráda a chtěla bych se podívat do všech možných koutů světa. Jedním z mých přání byla anglie a to se mi před 2ma lety vplnilo. A rovnou dvakrát. Byla sem se školou v aniglii a měsíc na to s rodinou v Londýně. Letos se tam chystám znovu a tentokrát s přáteli. Další z mnoha plánů, které už nejspíš vyjdou je Paříž. Na podzim jedu s několika spolužačkami na školní zájezd a tak se konečně podívám do onoho krásného města s Eiffelovkou. Na Paříži je špatná jedna věc.. je moc na severu, takže sme přes ní nejeli do šapnělska, jinak bych tam třeba už byla.
Pak je tu New York. Strejda ta mnějakou dobu žil a říkal mi, že až budu velká, tak za ním můžu přijet. No a pak se odstěhoval zpátky, čímž mě pěkně naštval :D Ale co, jednou se tam dostanu.
Chci vidět Kanadu, dálný východ (Japonsko, Čínu), chci vidět spoustu míst na celém světě. Jen beznadějně koukám na mapu a říkám si "kde všude chci být?". Ale jednou.. jednou se mi to podaří a já si konečně splním alespoň tento sen. Sen vidět celý svět.

Star Wars

22. června 2012 v 19:24 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Opravdu epic. Vážně se mi to strašně moc líbilo a prostě se nedokážu rozhodnout, který díl se mi líbil nejvíc. Je to něci mezi 2-3 epizodou a tou 6.. a celkový dojem prostě skvělý. Teď jen tiše nadávám rodičům, že mi to nikdy samy od sebe nepustili. A i přes to, že sem spoustu věcí stejně věděla, tak sem hodně z nich vůbec netušila, takže to bylo i tak překvapující.

jednotlivé filmy:

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

22. června 2012 v 19:23 | Shira Elizabeth Freux
V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Celou dobu mě zajímalo, jak se z Anakina stane Darth Vader.. A konečně to vím. A stejně je mi ho trochu líto, protože všechno dělal z dobrých důvodů. Mohl tušit, že kancléř je zloduch. Nelíbil se mi už od začátku. Anakin to všechno udělal, protože chtěl zachránit Padmé. Pořád je skvělej a mám ho ráda.

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

22. června 2012 v 19:03 | Shira Elizabeth Freux
10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Anakin nám trochu vyrost, ale Padmé má rád pořád, né li víc. Celý film sem čekala, jak to s nima bude a nakonec to dopadlo dobře :)

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

22. června 2012 v 18:46 | Shira Elizabeth Freux
Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiální text distributora)

převzato odsud

Někdy po 15 minutách sledování filmu jsem zjistila, že už sem ho asi někdy viděla. Minimálně kousek. Královna Naboo má vážně zajímavé účesy, to se musí uznat :D

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

22. června 2012 v 18:35 | Shira Elizabeth Freux
Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiální text distributora)

převzato odsud

Závěr původní trilogie. Impérium se nevzdává a staví si novou Hvězdu Smrti. Nejúžasnější bitva celé trilogie, jak jinak ta závěrečná. Dartha Vadera sem měla ráda vždycky, i když to byl záporňák.

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes back

22. června 2012 v 18:22 | Shira Elizabeth Freux
Nastaly temné časy pro Povstání. I přes to, že "Hvězda smrti" byla zničena, imperiální jednotky vyhnaly Rebely z jejich tajné základny a pronásledovaly je po celé Galaxii. Aby se vyhnula střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedená Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Imperátorův pobočník Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru... (oficiální text distributora)

převzato odsud

Luke byl poslán za Mistrem Yodou, zjistil, že Darth Vader je jeho otec a tak nějak celkově všechno vyplouvá napovrch. Je to skvělé a vůbec. Vlastně ani nevím, co k tomu dodat :D

Star Wars: Episode IV - A New Hope

22. června 2012 v 17:53 | Shira Elizabeth Freux
Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiální text distributora)

převzato odsud

bylo to hezké a R2-D2 a a C3PO jsou skvělý. Byl to takový hezký rozjezd, kdy se člověk začne těšit, co ho čeká v dalším filmu :)

Měla sem ženiální plán (20.6.2012)

20. června 2012 v 19:19 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Měla sem ženiální plán. Měla sem ho. Držím ho pevně v rukou. Ale má neschopnost, v dobrém smyslu chápaná, mě ne a ne ho dokončit. Či vůbec začít. Nemůžu začít, když mi někdo drží hlavu ve svěráku a hrozí mi, že mě odhodí na zem a nechá mě tam ležet. Bezvládnou. Naprosto mimo realitu klidně i několik hodin.

Jo já vim, jdu se bodnout a přečíst si něco o tanzánii.
(Star Wars vliv.. opravdu lituji, že moji rodiče nerozvíjeli mojí filmovou gramotnost..)

The Story of my life 5.díl

20. června 2012 v 16:00 | Shira Elizabeth Freux |  The Story of my life
Frank
Růžovovláska. Bože, asi nikdy v životě sem nepotkal nikoho takovýho. I když pravda, že tady Gerard jí je dost podobnej. Co se chování týče. Zřejmě oba dva rádi využívaj lidi jen ke svému prospěchu a jinak je nezajímají. Gerard stál vedle mě a zíral smérem, kterým odešla. Sice ho neznám, ale mám takový pocit, že se mu líbí.
"Hej, Gee. Možná bysme měli jít pryč. Taky odešla"
"Jo, asi máš pravdu. Kam půjdeme?"
"Mě se neptej, já to tady neznám"
"Ajo. No, můžeme jít do budovy G. Nikdy tam nikdo neni"
"Fajn" otočili sme se a odešli. Vůbec netuším, kam to jdeme, ale sem si jist, že tam teď budeme chodit častěji. Vyšli sme ven z budovy a Gee zamířil někam mezi stromy.
"Něřikal si náhodou, že jdeme do budovy?"
"Jo, to jdeme, ale tahle je už odjakživa opuštěná."
"Co?" doběhl sem k němu a spatřit za těmi stromy louku. Na louce stála obrovská budova. Byla celá popraskaná a postavená v kdoví jakém stylu. Ale dokonce i mě došlo, že tohle by měla nejspíš být památka.
"Jak se dostaneme dovnitř?"
"Dveřmi"
"Dyť sou na nich řetězy"
"No.. to sice sou, ale ty sou tam jen tak položený"
"Proč se o to nikdo nestará? Proč to nikdo neopravý nebo nezbourá, aby tam nikdo nelez"
"Vim já? Nejspíš nejsou peníze. Nebo.."
"Nebo co?"
"Říká se, že tu straší, ale tomu bych nevěřil. Spíš bych to viděl na ty peníze, než že se říďa bojí duchů."
"Možná" Sundali sme řetězy ze dveří a vlezli dovnitř. Uvnitř byl velký sál, jako by se tu dřív konali plesy a podobné události. Rozhlížel sem se po těch oprýskaných stěnách. Gee mezitím zamířil k jedněm dveřím.
"Kam deš?"
"Nahoru"
"Co tam?"
"Je tam rozhled a mám to tam rád. Jdeš se mnou?" Kývnul sem a vydal se za ním.
Vylezli sme až nahoru po starých rozvrzaných schodech. T oken byl úžasný výhled na celý pozemek školy. Prohlížel sem si všechny pokoje. Prošel jsem chodbou až nakonec a našel jeden zavřený. Tím víc mě zajímal. Najednou někdo zastavil mojí ruku, až sem se lek.
"Co to děláš?!" křikl sem na Gerarda.

only 6 days of learning (17.6.2012)

17. června 2012 v 16:20 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Další neděle. Zdá se mi, že neděle jsou nějaké moc časté o.O I když ještě nejsou ani 4 hodiny :3 Za chvíli se asi dám do vymýšlení outfitů do Londýna, ale teď, co se stalo v posledních pár dnech. Konečně sem si objednala čočky a hned po dvou dnech mi přišli :3 Jsou skvělé, oči s nimy nemají žádné problém a vypadají úžasně :D Krom toho, sem zvládla zachvránit všechny známky, jak to jen šlo. Ve čtvrtek sme se byli fotit (školní focení) a potom sme šli na rozbořený stadion fotit naše uměleské fotky. Během týdne sem dočetla Bec, podívala se na 4 díly Star Wars, jeden díl Mushishi a začala číst novou knížku.
Teď už mě čeká jen poslední učící týden a učící pondělí. Zítra píšu hned dvě písemky. Z výtvarky a zeměpisu. U výtvarky je mi v celku jedno, co dostanu, púrotože so můžu dovolit i 5, ale u zeměpisu ne.. tam to musím napsat na 3, což bude možná trochu problém. V úterý píšu z matematiky, kterou prostě nějak dám, protože mi jde :D a z angličtiny, kterou bych potřebovala dát na 2.. ale nevěřím, že se to povede. Nejspíš ve středu budu zkoušená ze španělstiny, pokud chci 2.. tak to snad vyjde. Navíc mám ještě ve středu odpoledku. Ale docela dost doufám, že to všechno zvládnu. Akorát nebude hezký, že má bejt takový vedro. To se mi moc nelíbí, ale co se dá dělat.
Za 14 dní touhle dobou budu už v Londýně. Těším se čím dál víc. Už sem dostala všechny peníze, takže si je za chvilku půjdu roztřídit a přepočítat :3
Dnes sem se byla poprvé koupat v bazénu. Docela mě štve, že dneska nebylo takový teplo jako včera.. ale i tak t obylo fajn :) Mám pár nových plánů a snad je brzy začnu realizovat :3
seznam:
 • Přečíct Bec
 • Přečíst Dostojevskyho (in process)
 • Napsat The Story of my life (in process)
 • Podívat se na Star Wars 4, 5, 6, 1, 2, 3 (in process)
 • Podívat se na Mushishi 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 (in process)
 • Podívat se na Black Blood Bros 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Podívat se na Darker than Black 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
 • Podívat se na Devil May Cry 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Podívat se na Zombie Loan 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Podívat se na 07 ghost 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, , 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
 • Podívat se na X-men (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, s02 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Podívat se na Krále šamanů 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 5, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64
 • Podívat se na Pán Prstenů 1, 2, 3
 • Podívat se na Ironman (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, s02 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12
 • Podívat se na Avengers (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, s02 e1, 2, 3, 4, 5
 • přečíst Na horizontu pekla 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
 • Podívat se na Special A 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
 • Pensylvánský upír 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 (in process)
 • upravit pavučinovou sukni na šaty (in process)
 • aristocrat věci
jen taková menší provokace :)

Bec

15. června 2012 v 17:49 | Shira Elizabeth Freux |  Knížky
Už jsem skoro u dveří, ale najednou za mnou někdo vydechne.
"Beeeecccc..."
Otočím se.
Nic nevidím, ale vím, že nejsem sama.
Ráda bych volala o pomoc, ale nemůžu.
A pak, rozmazaně, ze šera vystřelí dva pařáty...
Zkřivená tvář... ohnivé oči...
divoká tlama s několika řadami zubů...
démon mě chce popadnout!
Demonata - kniha čtvrtá

Bec

Jako malá bojovala Bec o život. Coby učednice kněžky se touží stát součástí kmenu, který sice potřebuje její schopnosti,ale zároveň se děsí její síly. A když se zjeví démoni, z boje je najednou válka. Dokud Bec nepotká druida Drusta, je její magie slabá a netrénovaná. Pod jeho vedením a smalou skupinkou váulečníků se vydají na dlouhou cestu nepřátelskou zemí, aby konfrontovali Demonata přímů u zdroje.
A závěrečná bitva si vyžádá příliž hrozuvou obět...
Jsme v úplně jiném světe. Knížka je dobrá, zvláště ke konci se objeví pár zvratů, které překvapí. Ale nejvíc mě asi zajímá, jak to nekonec zapadne do celé série. Je tu vlkodlačí kletba, ale jinak nic z přechozích dílů. určitě to bude ještě nějak zamotané.

The Story of my life 4.díl

13. června 2012 v 16:00 | Shira Elizabeth Freux |  The Story of my life
Gerard
Ah.. No tak mám kamaráda. Asi. Fajn, né zrovna někdo, kdo by se mi hodil, ale dobře. Musim jít najít tu Melody. Vypadá moc zajímavě. Jen doufám, že jí nevyděsím.
Vešli sme do jídelny a chvíli se rozhlíželi. Frank se najednou zarazil.
"Koho že to hledáme?"
"Melody"
"A jak vypadá?" otočil jsem se na něj.
"Růžová hlava"
"Myslim, že sem jí našel"
"Kde?"
"Támhle" ukázal na úplně druhou stranu jídelny. Seděla tam, úplně sama a zírala před sebe. Občas se podívala dolu a nimrala se v jídle. Vyšli sme směrem k ní. Proplétali jsme se mezi lidmi až sme došli k jejímu stolu.
"Melody?" trhla sebou a prudce zvedla hlavu
"Černovlasej kluk z dějáku a druhej černovlasej kluk?"
"Jo.. koukám, že sem se nepředstavil. Sem Gerard a tohle je Frank"
"Čemu vděčím za vaší přítomnost"
"Svejm vlasům" řekl udiveně Frank.
"Mám to brát jako kompliment nebo si mě chcete dobírat? V druhém případě odcházím" řekla a začla se zvedat.
"Myslim, že ani jeden z nás není v pozici, kdy by si mohl někoho dobírat" řekl sem a ona si zase sedla.
"Fajn, tak co teda chcete?"
"Můžu tě tu províst"
"Hej, mě si nic takovýho nenabídnul" obořil se Frank.
"Tak sory, vás provedu oba"
"Hele kluci" řekla a zvedla se "vážim si vaší pozornosti, ale zatím bych to tu ráda prozkoumávala sama. Ale.. kamarádit se můžeme, jen moc netlačte na pilu. Zatím" pronesla, otočila se a odešla. Oba sme za ní jen tupě zírali.

Beautiful

12. června 2012 v 17:22 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Každému člověku přijde krásné něco jiného. Jak jinak.
Mě přijde třeba krásné to pochmurné počasí, co je teď venku. Když je tak 17°C, venku je zataženo, trochu fouká a občas trochu sprchne. To je úžasné. Už by to chtělo jen spadnout do vysoké trávy, koukat na nebe, poslouchat, jak vlny zakusují své zuby do blízkého útesu. Moct vstát a jít se podívat na moře. Na to, jak na něm zuří bouře. Když začne pršet stačí se otočit. Za velkou loukou porostlou vysokou trávou stojí starý dům. Tak starý, že je nezákoné ho zbourat, ale né tak starý, aby se v něm nedalo bydlet. Letní sídlo. Nedaleko Yorku.
Uvnitř domu je tma, ale stačí cvaknout vypínačem a je tu světlo. Dům je rozlehlý, podlahy mržou a působí až strašidelně. Ale nejsem tu sama. Je tu se mnou i moje velká mainská kočka. Občas se tu staví někdo z mých přátel, ale většinou tu jsme jen my dvě. Nahoře v patře je krásný starožitný pokoj. Vše je tu tak panenkovské. Sedím na římse okna s ručně vyřezávaným rámem. Koukám do dáli na přicházející bouřku.
Protipól:
Koukám se z okna které se táhne přes calou zeď od země až ke stropu. V dálce vidím vykukující slunce. Stojím v moderně zařítzeném bytě svého vlastního mrakodrapu, který si jako superúspěšný člověk můžu klidně dovolit. Koukám na město pod sebou. Lidé se stále za něčím honí. Postavičky se stále hýbají a já jen tak přemýšlím, jak sem ještě před hodinou byla jednou znich. Žluté taxíky se předhání, zastavují a zase vyjízdějí. Lidé do nich nastupují a zase vystupují. Všechen ten shon. Sjedu výtahem do přízemí a vyjdu z budovy. Pomalu se procházím mezi rychle se pohybujícími lidmi a pozoruji, jak se pomalu slunce koulí k západu. Nad hlavou se mi zhoupne Siperman. Na protější straně ulice je možná Bruce Banner, ale to já přes všechny ty auta a lidi nevidím. Mířím na pláž odkud můžu pozorovat západ slunce nad městem...
Dost fantazírování!!
Hodně lidí se pozastavuje hlavně nad krásou člověka. Samozřejmě já taky :3 A proto svému názoru na krásu lidí venuji vlastní odstaveč, či dva. Ale varuji vís, že spoustě lidí se to nebude asi líbit a prosím, ať mě kvůli tomu nezavrhují, protože prostě za to nemůžu.
Zbožňuji lidičky, co vypadají jako kdyby vylezli z mrtvé nevěsty. Takové ty vysoké, vychrtlé lidi s velkou hlavou. Pravda, že někdy jsou moji oblíbenci vychrtlý až tak, že ostatní říkají, že je to hnus. Mě se to líbí. Líbí se mi lidi, kterým jsou vidět klíční kosti. A nejenom ty, ale přeci jenom preferuji oblečené lidi, takže toho o moc víc vidět není. I mmodelky u mých návrhů by zasluhovali poslat na léčení. Ale na takových lidech vypadá prostě všechno úžasně a vypadají tak elegantně, tak étericky. aww.. *uhýbá před kameny letícími od případných čtenářů* Krom toho jsou moji oblíbenci bledí jako smrt a mají všeliaké bizardní zájmy, či alespoň bizardní styl, či barvu vlasů. Nebo jsou prostě jen něčím zajímavý.
No a pak je tu menší protipól v podobě Johnnyho Deppa, Robetra Downeyho jr. a v poslední době i Jared vypadá víc jako živý člověk (i když jako mrtvolka umí být taky). A to protože prostě tohle jsou určité osoby. Rebelové, ti špatní.. a téměř každá holka má pro takové rebeli slabost.
To je asi tak to krásné, co vidím já..
Nová oblíbenkyně Nadia Esra
jistá růžovovláska z internetu
a vím, že už venku není tak pochmurno, ale psala sem to, když pršelo :3

Only 2 weeks left

10. června 2012 v 18:28 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Je tu opět neděle a s ní i menší forma nedělní deprese. Naštěstí se dneska nic převratného v mém dušením stavu nekoná.. i když.. jo vlastně sem nadmíru spokojená. Pan mi napsal, že až se vrátí určitě se uvidíme. Pak také psal, že neví, jestli prijde na Kameko party, ale rád by mě viděl ještě předtím :3 hooray :3 jediná škoda je, že to může být jen sotva o 2 dny dříve :D nevadí. Také mi udělali radost ohlasy k témaatu týdne, protože obvykle se nikdo neobtěžuje vůbec něco napsat :3 Takže dnešní den shledávám superúspěšným :)
A ještě k tomu sem úžasná, protože sem dosala dvě jedničky z chemie. A jednu dokonce zasloušeně. A kvůli té zasloužené sem si ve čtvrtek udělala radost a vydala se do sekáče, kde sem ulovila černou army vestu a dlouhou pavučinovou sukni (z té udělám šaty, protože takhle bych se v ní zabila). Včera sem si objednala čočky a brzy snad dorazí a já je budu moct vyzkoušet.
Zhruba takhle bych to shrnula:
 • Ušít bílé šaty
 • Přečíct Bec (in process)
 • Přečíst Dostojevskyho (in process)
 • Napsat The Story of my life (in process)
 • Podívat se na Harryho Pottera 7, 8
 • Podívat se na Star Wars 4, 5, 6, 1, 2, 3
 • Podívat se na Mushishi 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 (in process)
 • Podívat se na Black Blood Bros 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Podívat se na Darker than Black 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
 • Podívat se na Devil May Cry 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Podívat se na Zombie Loan 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Podívat se na 07 ghost 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, , 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
 • Podívat se na X-men (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, s02 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Podívat se na Krále šamanů 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 5, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64
 • Podívat se na Pán Prstenů 1, 2, 3
 • Podívat se na Ironman (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, s02 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12
 • Podívat se na Avengers (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, s02 e1, 2, 3, 4, 5
 • Iron Sky
 • Dark Shadows
 • přečíst Na horizontu pekla
 • Podívat se na Special A 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
 • Pensylvánský upír

Normální.. to mi nejde

10. června 2012 v 17:08 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Normální člověk je podle mě naprosto průměrný. Ve všem jde zlatým středem, nic úplně nehrotí, ale ani mu nic nneí úplně jedno. A takových lidí existuje jen opravdu málo.
Ovšem řekla bych, že normální definice normálnosti by byla, že normální je to, co odpovídá většině. Budiž, ale v tom případě jsou normální malé zmalované slečinky a nevychované děti. Aspoň tedy já vídám přemíru těchto lidí. Také by to znamenalo, že není normální mít vysokou školu, protože přece jenom jí stále většina lidí nemá.. a přitom je to pro některé znás to jediné o co se snažíme.
Normálnost je asi nejrelativnější pojem, který znám. Alespoň podle toho, co mi mé memorizační schopnosti právě teď dovolují.
Kdybych to měla říct jinak, takn ormální je snad úplně všechno, co já nejsem. Sic je spousta lidí, kteří mají podobné zájmy a koníčky, ale na každého z nich jsou dva další, kteří vůbec nechápu, jak někoho něco takového může bavit.
-> podivné myšlenkové pochody

Dark Shadows

9. června 2012 v 22:40 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Nový film od Tima burtona - hmm.. to bych se i podívala. Hraje tam Johnny - tak to se určitě podívám už kvůli němu. Hraje upíra - wow, to bude zajímavý. Hraje tam i Helena - jak jinak, ale stejně jí zbožňuju. Hraje tam i Hannah Murray - co?? to musim vidět!!
No.. a dneska sem se na to podívala. Příběh když už nic jiného, tak originální. A stejně, prostě mám ráda upírský povídačky, takže mě tohle nadchlo už jenom kvůli tomu, že to neni úplně jako všechny upírský příběhy. I když pravda, že docela velká část prvků je společná, ale u Tima to je prostě nějak úplně jiný o.O A prostě musím říct že po všerejším Iron Sky zklamání se mi tohle strašně moc líbilo :3 Až to bude v nějaký lepší kvalitě s radostí se podívám ještě jednou :)

Iron Sky

9. června 2012 v 17:22 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat! (oficiální text distributora)

převzato odsud

Nápad zní zajímavě. Začátek vypadal ještě docela slibně, ale v celku mě to moc nenadchlo. Čekala sem něco jiného a americký konec si taky mohli odpustit. Tenhle film rozhodně nepatří mezi ty, které bych si jednou s radostí znovu pustila, ale spíš mezi ty, které bych znovu přetrpěla. Už jenom proto, že má jenom hodinu a půl by to nebylo až tak strašné.

The Story of my life 3.díl

6. června 2012 v 16:00 | Shira Elizabeth Freux |  The Story of my life
Chvilku sem poslouchala, co učitelka říká v naději, že pochopím o čem je řeč, ale bylo mi to k ničemu.
"Hej, o čem se bavíme?" otočila sem se dozadu. Seděl tam takový černovlasý kluk v pruhovaném tričku. Vypadal jako bych ho probudila ze snu.
"Alexandr Veliký"
"Dík" otočila sem se zase zpátky. Docela by mě zajímalo, kde se tu ti černovlasý kluci berou. U nás doma sem snad jaktěživ na nikoho takovýho nenarazila. Začínám zdejším holkám trochu závidět, že tu mají zajímavé lidi. Až na toho blonďáka. Ten se vážně neukázal v dobrém světle.
Ten den následovalo ještě několik nudných hodin, kde sem se sotva chytala. Ten černovlasej kluk ze třídy se hned po tý hodině někam ztratil a dál jsem mu moc nevěnovala pozornost. Vždycky sem jenom zjistila, kam mám jít na další hodinu. Nakonec sem se jedné milé slečny zeptala, kudy do jídelny. Trochu sem tam zmatkovala, protože to nebylo vůbec jednoduché a hlavně úplně jiné, než v mojí předešlé škole. Konečně sem zvládla, sednou si ke stolu. Bylo jich hodně prázdných, proto sem neriskovala podivnou společnost a sedla si sama. Zírala sem chvíli do talíře a pak začla pomalu jíst. Neměla sem vůbec hlad ani chuť. Najednou někdo žďuchnul do stolu a já si uvědomila, že ten někdo sedí naproti mně.
Frank
Bloudil sem. Ale ne moc dlouho. Našel sem svou třídu a pak už se jen vyptával ostatních, kam mám jít. Nebyla to moc legrace. Stále sem byl trochu vyděšený, co se to tu děje, když lidé vypadávají ze skříněk. Najednou do mě někdo vrazil, zrovna když sem vcházel do třídy.
"Hej, dávej pozor!" křikl. Zvedl sem hlavu. Byl to ten kluk ze skříňky.
"Ty? Už zase? Vypadá to, že máš ve zvyku narážet do lidí."
"Tak promiň" řekla a odešel. Nechal sem to plavat a našel volnou lavici. Když začlo zvonit, Gerard se vrátil do třídy. Možná budu mít šanci se sním skamarádit. Někdo takový by byl fajn a nakonec. Nějaký kamarád lepší, než žádný.
Po hodině sem ho zastavil.
"Hele, já vim, že tě to asi nezajímá a tak všeliak, ale docela rád bych tu měl alespoň nějakýho kamaráda a zatím seš jediný, kdo se mnou promluvil."
"Err.. jak moc budeš otravovat, když řeknu, že ne?"
"To záleží na zdejší společnosti"
"Takže dlouho.. fajn. Máš teď volno?"
"Jo"
"Tak fajn, jdeme najít Melody"
"Kdo to je?"
"Nová holka, vypadá zajímavě a je dost drzá na to, aby stálo za to se s ní bavit. Když o tom tak přemýšlím. Ty taky nebudeš úplně k zahození"
"Oh.. díky"
"Jo, jasně. Nemáš zač. Jdeme zkusit jídelnu, tam by mohla bejt"

Bílé šaty

5. června 2012 v 20:49 | Shira Elizabeth Freux
Vždycky se mi líbili bílé letní šaty. Ale bohužel ty, co se prodávají většinou postrádají trochu originality. Proto sem se rozhodla trochu zapojit své umění šití.
Neděle 20.5.2012
Konečné poskládání všeho potřebného materiálu. Nastříhání části látek. Nařasení sametového pásu a udělání základu pro vršek.
Pondělí 21.5.2012
Nastříhání dalších částí látky.
Úterý 22.5.2012
Nastříhnými kusy látky sem obšila vešek, který je teď již téměř hotový. Chybí jen zadní zipová část a knoflíky.
Sobota 2.6.2012
tak sem celý šaty došila a teď už jen stačí dodělat aplikace :3
Úterý 5.6.2012
dodělávání aplikací.
výsledek:
takhle nějak vypadají oblečené

Film days (3.6.2012)

3. června 2012 v 22:07 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Jak je jistě vidět v posledních pár dnech sem se vrhla na filmy. Docela se mi to povedlo :3 Krom toho sem taky dovyrobila tátův dárek k narozeninám. Teď už jenom stačí dodělat ho ůplně, což už vlastně ani není práce :)
Konečně sem se dozvěděla, kolik dostanu peněz do Londýna a nějaké už i dostala (horay). Nakonec nebudu úplně chudá :D Nyní jdu zpět k Bec, protože zítra je škola a já budu muset vztávat. Proto jen takhle krátce.
Udělala sem úkol na informatiku a vážně doufám, že to bylo, jak mělo o.O A také očekávám, že tak ve středu možná už v úterý konečně dokoukám HP :D wish me luck :) prodnešek dobrou :)
rekapitulace:
 • Ušít bílé šaty (in process)
 • Udělat otci dárek k narozeninám a svátku
 • Přečíct Bec (in process)
 • Přečíst Dostojevskyho (in process)
 • Napsat The Story of my life (in process)
 • Podívat se na Harryho Pottera 3, 4, 5, 6, 7, 8 (in process)
 • Podívat se na Star Wars 4, 5, 6, 1, 2, 3
 • Podívat se na Mushishi 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 (in process)
 • Podívat se na Black Blood Bros 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Podívat se na Darker than Black 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
 • Podívat se na Devil May Cry 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Podívat se na Zombie Loan 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Podívat se na 07 ghost 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, , 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
 • Podívat se na X-men (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, s02 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Podívat se na Krále šamanů 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 5, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64
 • Podívat se na Pán Prstenů 1, 2, 3
 • Podívat se na Ironman (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, s02 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12
 • Podívat se na Thor
 • Podívat se na Avengers (anim.) s01 e1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, s02 e1, 2, 3, 4, 5
 • Podívat se na The incredible Hulk

Everyday

3. června 2012 v 22:02 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Snad žádný den neí úplně stejný jako jiný. A to ani v případě, že člověk jenom chodí do školy. Každý den je něčím zvláštní, ale něco je všechny spojuje. Tím pojítkem jsme my samy.
Přesto je každý den něčím stejný. Můj každý den zahrnuje oblékání pupetky a zalévání dýní. An o, asi sem krapet závislá na internetu, ale myslim, že v dnešní době to není nic divného. Většinu dnů trávím ve škole, naprosto nevyspalá a často naštvaná, jen proto, že tam musím být. A ke konci roku je to čím dál horší. Ale vždycky je tu místo pro narušení rutiny.
Žádný den neí stejný, ale jen některé jsou naprosto neobyčejné :)
nikdy bych nevěřila, co google najde, když do něj napíšete Everyday :D

Night blogging (2.6.2012)

2. června 2012 v 22:57 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Nikdy sem si nevšimla, jak moc útulně vypadá můj pokoj. Zvláště pak ve večerních hodinách. Bordel působí uklidňujícím dojmem.
Dnes v noci má soused nějakou oslavu, takže se vyspím nejdříve ve 2 ráno. Nevadí. Dnes se došila bílé šaty, ale ještě je musím dovést k dokonalosti. A k tomu použiji tento čas, kdy se stejně nedá moc spát.
Konečně se trochu začínám dozvídat, kolik tak sotanu peněz do Londýna. Momentálně to vypadá na 350 liber. Což neni tolik, když za to musim zaplatit ubytování, metro a jídlo. Ještě naštěstí dostanu nějaké peníze od dědy k svátku :3 A naštěstí mám taky nějaké svoje.
Je to jen krátké. Vím. Zítra se pokusím napsat něco na téma týdne. Také mám v plánu nakreslit další ze svých budoucích já. Tentokrát trochu více jao Melody z The Story of My Life. Je prostě skvělá. Jdu se přesunout 'o patro níž' k šatům. Adios.

Thor

1. června 2012 v 22:27 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví "Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč.

Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitní líhně superhrdinů komiksového gigantu Marvel, který už přivedl na plátna kin jeho sourozence Spidermana, Ironmana nebo mutanty X-Men. Thor je ale výjimečný. Mimo jiné i tím, že se jeho filmového příběhu ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Thor je namyšlenej blbeček, ale polepší se. No proč ne. Loki je úplně skvělej i když je to záporák. A.. Hulk se oproti Thorovi může jít zahrabat, co se filmu týče. Vážně se mi tenhle film líbil, protože na začátku je Thor rozmazlenej fracek zralej tak akorát na výprask a pak přijde na zem. Najednou má trochu smůličku, když nemá svojí sílu. Odin věděl, jak ho má potrestat, jen co je pravda :D

The Incredible Hulk

1. června 2012 v 22:20 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk. Po pěti letech se vrací na filmové plátno a fakt, že půjde o mimořádný zážitek, potvrzuje jeho přívlastek NEUVĚŘITELNÝ.

Zničit ďábla v sobě samém je hlavní vědecký cíl Bruce Bannera (Edward Norton), jehož impozantní proměny nálad způsobilo mimořádně silné ozáření. Bruce se ve svých mimořádných schopnostech nevyžívá, naopak jimi trpí, protože přežívá mimo civilizaci, dobrovolně izolovaný od své životní lásky Betty Rossové (Liv Tyler) a jejího otce, armádního generála Thaddeuse Rosse (William Hurt), který by rád využil Bruceovy schopnosti ve prospěch amerických ozbrojených sil. Zatímco Bruce se snaží co nejvíc zůstat v klidu, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z chlapa z masa a kostí (Tim Roth) přeměnil v destruktivní kreaturu zvanou Abomination. Proti jejímu řádění nepomáhají žádné konvenční zbraně, a tak musí Bruce čelit zásadní výzvě - dobrovolně se zříct vlastního slušného já, vzteky zezelenat a rozdat si s Abomination jako chlap s chlapem, respektive jako monstrum s monstrem.

Zatímco předchozí Hulk Anga Leeho pojednával spíš o psychologickém souboji uvnitř samotného Bruce, volba Louise Letteriera, režiséra obou dílů akčního Kurýra, coby jeho nástupce, by měla být dobrou zprávou pro všechny, kdo od Hulka žádají pořádnou akci. Naopak obsazení Edwarda Nortona, jednoho z nejlepších herců současnosti, do role Bruce Bannera, nasvědčuje tomu, že nudit se diváci nebudou ani ve scénách "Bruce s lidskou tváří". Pro samotného Nortona byla role trpícího vědce velkou výzvou, protože Hulk patří mezi jeho nejoblíbenější komiksové hrdiny. "Asi každý kluk by chtěl být aspoň chvíli v jeho kůži. Dobrovolným vyvrhelem, který v sobě skrývá obrovskou sílu a ta vyplave na povrch, když ho někdo naštve," říká Edward Norton.

Producentka filmu Gale Anne Hurd tvrdí, že za svou popularitu vděčí Hulk především tomu, že na rozdíl od ostatních komiksových reků je vlastně hrdinou proti své vůli. "Svůj potenciál sice naplno využívá, ale na druhou stranu ho každá proměna v Hulka neskutečně trápí. Není to hrdina, který by si oblékl kostým a vyrazil zachraňovat svět. On vlastně nemá příliš na vybranou, jestli bude nebo nebude Neuvěřitelným Hulkem," uzavírá producentka. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Nebylo to úplně špatný, ale Bruce mi přišel trochu moc ňouma. Na konci, kde zmlátil toho druhýho "hulka" už byl fajn, ale ze začátku mě moc nebavil. A Tony na úplnym konci.. :3 Že jo.. narvěte ho do všech filmů, stěžovat si nebudu :D