"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Květen 2012

The Story of my life 2.díl

30. května 2012 v 16:00 | Shira Elizabeth Freux |  The Story of my life
Mezitím na druhé straně školy..
Jared
Hahá, ten trouba Gerard si myslel, že ode mě bude mít pokoj, ale to se mýlil. Škoda, že nikdy nevidí jaká je to sranda. Zavírat ho do skříňky mě asi nikdy nepřestane bavit. Smál sem se pomalu i nahlas. Najednou sem uviděl nějakého človíčka na druhé straně chodby. Zpozorněl sem. Ani nebylo poznat, jestli to je holka nebo kluk, ale šlo to proti mně. I když to bylo skoro u mě, nepoznal sem to. Asi nikdo, kdo by tu předtím byl. Napadlo mě, že zkusím pozdravit, třeba se to dá do řeči.
"Ahoj" řekl sem ještě poměrně mile oproti tomu, jak se měl ve zvyku. Zastavilo s to.
"My se známe?" řekl dívčí hlas se strašně drzým tónem.
"Ne, ale mohli bysme"
"Pardon, s cizíma se nebavim" řekla a pokračovala v cestě. Měl sem nutkání jí zastavit. Neudělal sem to. Otočil jsem se a odešel pryč.
Gerard
Doběhl jsem do třídy, kde každou chvíli měla začít druhá hodina. Daniel se na mě podívat vědoucím pohledem.
"zase?" zeptal se.
"jo, čekal sem, že by mohl být pryč."
"Prý se ho jen tak nezbavíš"
"Všiml jsem si" Ozvalo se zvonění. Do třídy vešel zbytek spolužáků a kus za nimi přišla i učitelka. Začala vykládat o Alexandru Velikém. Asi uprostřed hodiny se ozvalo zaklepání na dveře. Vešel člověk oblečený v roztrhaných jeansech a černé mikině s kapucou na hlavě. Nebylo mu vidět ani do obličeje. Promluvil.
"Dobrý den, jmenuji se Melody Greenwicková. Řekli mi, že mám jí do téhle přídy."
"ach ano, Melody, sundej si prosím tu kapucu a posaď se."
"Jistě" Sedla si přede mě a sundala kapucu. Měla růžové vlasy. Docela světle růžové. Zůstal jsem zírat. Nikdy jsem nikoho takového neviděl. Po několika minutách se otočila.
"Hej, o čem se bavíme?"
"Alexandr Veliký"
"Dík" otočila se zase zpátky. Je trochu drzá. Ale to jí rozhodně neubírá na zajímavosti. Doufám, že budu mít možnost si s ní ještě někdy popovídat.
Melody
První den a hned mě tu někdo otravuje. No super. Ten kluk nevypadal sice tak špatně, přece jenom mám blonďáky ráda, ale jak mluvil. Docela doufám, že už ho tu neuvidim. Uslyšela sem zvonění. Sakra, ještě sem nenašla tu třídu. Všichni se vyhrnuli ze tříd. Na chodbě byl chaos. Chodila sem dál a zřejmě sem nebyla jediná, nějaký malý černovlasý kluk bloudil podobně jako já. Přestávka skončila a já zase stála na chodbě sama. Chvíli mi to ještě trvalo, ale třídu jsem našla. Stála jsem před dveřmi a koukala dovnitř. Nadechla jsem se a vešla. "Už to zase začíná"
"Dobrý den, jmenuji se Melody Greenwicková. Řekli mi, že mám jí do téhle přídy."
"ach ano, Melody, sundej si prosím tu kapucu a posaď se."
"Jistě" opět sem ta neslušná, jak jinak.

New Awesome Idea!! (29.5.2012)

29. května 2012 v 21:36 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Během výkendu sem dostala super nápad. Stále ještě mě docela dost drší šílenství s Iron manem.. A vzhledem k tomu, že nosit svítící vecičku je značně nepraktické zjistila sem, že existují svítící barvy na textil. Takže si pořídím nejspíš šedivé tílko či tričko a nakreslím si na něj posforeskující oblukový reaktor!! :D
Krom toho do konce školy už zbývá jen 126 školních hodin a každým dnem ubývají :3 Moc se těším do Londýna, protože to teď vypadá trochu orzanitovaněji :D
Možná se napodzim vydám se školou do Paříže, ale to je zatím nejisté. I když se tam moc chci podívat přece jenom mám rodiče, kteří musí mít peníze. A spíš se jim musí chtít mě pustit. Navíc se dle všeho musím rozhodnout do příštího pátku. No a samozřejmě to záleží na kamarádce, jestli taky pojede, protže sama do toho nejdu.
Krom jiného byl dnešek skvělý den. Místo chemie sme si hráli s hady a zvířátky ve skleníku a po hodině a půl hraní vybiky sme šli na koncert spolužáků.
Je toho málo, ale musela sem se podělit o nápad, jinak bych ho mohla zapomenout :3
prostě se mi líbil tulipán :D

Massagre

28. května 2012 v 17:19 | Shira Elizabeth Freux |  Knížky
Rozhodně nevěřte pohádkám.
Žádné šťastné konce nejsou.
Za příštím rohem vždycky čeká něco nového.
Můžete překonat velké překážky, čelit obrovským hrozbám, podívat se zlu do očí a přežít to a mluvit o tom, ale... ale tím to nekončí.
Dokud dýcháte vás příběh pokračuje...
Demonata - kniha třetí

Massagre

Noční můry sužují Dervishe Gradyho od té doby, co se vrátil z vesmíru Demonat, ale Grubbs se o svého strýce stará a oba se pokoušejí vrátit do normálu, žít dál svůj život bez démonů. Když se Dervishovi ozve legendární producentka kultovních hororů a požádá ho, aby jí dělal poradce v jejích novém filmu, vypadá to jako perfektní výmluva, proč vypadnout z každodenní rutiny a užít si trochu zábavy. Ale natáčení zasazené do městečka jménem Massagre nebude zdaleka taková idylka, jak se na první pohled zdá... Démoni jen čekají na vhodnou příležitost zaútočit a Lord Lítost nezapomíná...
Dle mého názoru další dost vydařená knížka od Darrena. Chvíli mi trvalo, než sem se prokusala začátkem, ale to bylo spíše mým nedostatkem času, než formou psaní. Pro pochopení příběhu není zcela nutné znát předchozí díly, avšak pokud je znáte nemusíte čekat, až se spojitosti znbovu vyzradí, ale znáte je už dávno. Obecně se mi moc líbila, navíc sem tentokrát opravdu netušila, co se kdy stane, jako se mi to někdy podaří.

Nedělní rekapitulace posledních pár dní (27.5.2012)

27. května 2012 v 15:26 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Poslední dobou mi všechno přijde nějaké zvláštní a divné a tak všeliak. U nás ve škole jsou maturity, takže máme o hodně zkrácenou školu. Ale ani to mě nijak moc netěší. Měla bych toho daleko víc stíhat, ale vůbec se mito nedaří. Za chvíli se zase budu muset dát do úklidu a pak do práce. Trcohu. Vždycky, když mám zrovna psací náladu, tak psát nemůžu. Když si chci číst už mě tak bolej oči, že to nejde. Když chci něco vyrábět vůbec mi to nevychází a já na to pak nemám náladu.
Tento výkend je u nás ve městě zahájení láznské sezóny. Dokonce už i tohle nadšení mě opustilo. Ale musím říct, že kdyý sem všera poprvé slyšela své spolužáky hrát (koncert) bylo to skvělé. Já a spolužačky, polužáci a další kamarádi jsme jim dělali publikum a ze všech studentských kapel ho měli nejlepší. U ostatních všichni jen postávali okolo, ale mi sme šli pogovat atak podobně. Při té příležitosti sem dostala lokten do zubů a skoro si prokousla ret, ale.. stává se. Večerní galaveřer v divadle byl úžasný. Spousta starých známých a spousta nových známých = máma mě seznámila s Charlesem (dirigent severočeské filharmonie). Je to vážně skvělej chlápek a navíc je to další důvod proč chci do Kanady. Dnes sem si byla koupit balonek Hello Kitty.. byla jsem chvíli spokojená a pak přišla obvyklá nedělní nedobrá nálada.
Teď se půjdu vrhnout na úklid a pak něco vyrábět.
Malá rekapitulace seznamu:
 • Ušít bílé šaty (in process)
 • Udělat otci dárek k narozeninám a svátku (in process)
 • Přečíst Massagre
 • Přečíct Bec
 • Přečíst Dostojevskyho (in process)
 • Napsat The Story of my life (in process)
 • Podívat se na Harryho Pottera 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 (in process)
 • Podívat se na Star Wars 4, 5, 6, 1, 2, 3
 • Podívat se na Mushishi (in process)
 • Podívat se na Black Blood Bros
 • Podívat se na Darker than Black
 • Podívat se na Devil May Cry
 • Podívat se na Zombie Loan
 • Podívat se na 07 ghost
 • Podívat se na X-men (anim.)
 • Podívat se na Krále šamanů
 • Podívat se na Pán Prstenů 1, 2, 3
 • Podívat se na Ironman (anim.)
 • Podívat se na Thor
 • Podívat se na Avengers (anim.)
 • Podívat se na The incredible Hulk
 • Podívat se na Sherlock Holmes 2
 • udělat projekt na výtvarku (28.5.2012)

Sherlock Holmes: Game of shadows

26. května 2012 v 10:50 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny. (oficiální text distributora)

převzato odsud

První díl byl sice o malinko lepší, ale konec tohohle filmu mě naprosto dostal. Ale pravda, že sem doufala, že to Sherlock přežije a budu se moct těšit, jestli bude i další film xD

Mickey Mouse project

24. května 2012 v 17:31 | Shira Elizabeth Freux |  Tvořeníní
Na výtvarku sme měli vyorbit něco, kde využijeme kulaté krabičky od sýru. Když jsem se ptala lidí pro inspiraci, táta mi řekl, ať udělám Mickey Mouse. Dlouho sem se snažila přijít na něco lepšího, ale nic mě nenapadlo, takže tedy - Mickey Mouse projekt.
Neděle 20.5.2012
Shromáždila sem si materiál a nakreslila obličej na dřevěnou desku.
Úterý 22.5.2012
Namalovala sem Mickeymu pusu a udělala díry do krabiček, aby potom šli připevnit.
Pak sem se ještě rozhodla namalovat mu bílou část obličeje.
Středa 23.5.2012
Vyřízla sem hlavu z dřevěné desky a trochu zapilovala.
Čtvrtek 24.5.201
Nabarvila sem krabičky. Potom dobarvila hlavu z obou stran a nakonec znovu zvýraznila bílou.
Výsledek:

The Story of my life 1.díl

23. května 2012 v 16:00 | Shira Elizabeth Freux |  The Story of my life
Gerard
Vážně sem doufal, že letošní školní rok nebudu muset trávit zavřenej ve skříňce. Mýlil sem se. Zase mě sem zavřel. Nikdy sem nepochopil, co sem mu vlastně udělal. Sám si myslím, že nic. Podle toho, jak se ke mně pořád chová, asi něco jo. Proklatý Jared, doufal sem, že letos už tu nebude.. Dávno tu neměl být. Dal sem se do bouchání do sříňky. Třeba si mě někdo všimne a otevře mi dřív, než zítra.
Frank
Měl sem ještě hodinu času a tak sem se vydal na průzkum školy. Nejdřív sem se vydal do skříněk, abych měl pokoj, od těch těžkých učebnic, co mi dali. Šel sem chodbou a najednou zaslechl nějaký hluk.
"Haló!? Kdo tam je!?" zavolal sem.
"Odsouzenec na smrt, kdo asi? Člověk zavřenej ve skříňce"
"V jaký?"
"576" přišel sem k ní a díval se
"No tak, pomůžeš mi?" je trochu nervní, ale kdo by nebyl v jeho situaci.
"Jak se to otvírá?"
"Co? Seš snad novej nebo co?" možná trochu víc nervní.
"Popravdě jo"
"Toč s tim kolečkem.. dopravda, dokud neuslyšíš cvaknutí a pak zas doleva a tak dál, dokud se to neotevře" Udělal sem, jak řikal a vážně. Po chvilce se skříňka otevřela a ten kluk z ní vypadnul. Málem mě přitom srazil.
"Ahoj, já sem Frank" řekl sem a usmál se. Ten kluk vypadal docela mile.
"Em.. ahoj, já sem Gerard. Takže ty tu seš novej, jo?"
"Jo, kdo ti to udělal?"
"Ale.. jeden takovej kretén, až ho uvidíš, poznáš ho, to se neboj" řekl a dal se skoro do běhu, jak se snažil zmizet
"Myslel sem, že bys mi moh pomo.."
"Sory kámo, nemám čas!" křikl na mě a já zůstal na chodbě stát sám.
Gerard
"Ahoj, já sem Frank" řekl a usmál se na mě. Vypadá jako malej klučina, ten mi moc nepomůže.
"Em.. ahoj, já sem Gerard. Takže ty tu seš novej, jo?" dostal sem ze sebe nakonec.
"Jo, kdo ti to udělal?" nějak se moc zajímá, radši se vypařim..
"Ale.. jeden takovej kretén, až ho uvidíš, poznáš ho, to se neboj" prohodil sem a dal se na cestu na dvůjí teď už skoro zmeškanou hodinu. Ještě za mnou něco volal, ale já ho jen ledabyle odbyl. Takovej milej obličejíček je mi k ničemu. Chce to někoho, kdo tu je novej a nikoho se nebojí. Škoda, že sem nechoděj nový lidi skoro nikdy.

Skvělý den (22.5.2012)

22. května 2012 v 12:53 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
¨Ještě není ani 1 hodina a já už jsem dávno doma :) není nic lepšího ^^ a co teprve, když tohle se u nás na škole vážně nestává :D Dnes se pokusím stihnout co nejvíc věcí. Teď začnu s šitím a uvidím, jak to půjde :) Pak snad budu i trochu malovat a možná konečně trochu pokročím s Mickeym. Pak samozřejmě zase budu trochu psát, podívám se na kousek HP a něco málo přeštu. Přotože je dnešek tak krátký, tak si věřím, že velkou část z toho zvládnu :3 Když toho bude hodně, bude nejspíš večer i nějaká rekapitulace :)

Sherlock Holmes

20. května 2012 v 20:49 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla "Sherlock Holmes" přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovy bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi.
Akční a dobrodužný film Sherlock Holmesnatočil známý režisér Guy Ritchie. Robert Downey Jr. ztvárnil legendárního detektiva a Jude Law září v roli Holmesova věrného kolegy Watsona, doktora a válečného veterána, který je impozantním spojencem Sherlocka Holmese. Rachel McAdams uvidíme v roli Irene Adler, jediné ženy, která získala převahu nad Holmesem, a která s detektivem udržuje bouřlivý vztah. Mark Strong ztvárnil roli Holmesova nového tajemného protivníka, Blackwooda a Kelly Reilly hraje Mary, po níž touží Watson. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Sherlock trochu jinak. Ale jinak neznamená rozhodně špatně :) Je o hodně akčnější, což se mě líbí. Dřív sem ho neměla ráda, ale Sherlock v podání Roberta je mi dost sympatickej.. a ne jenom kvůlu Robertovi!! :D

Sunday again (20.5.2012)

20. května 2012 v 20:41 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Je tu opět neděle. Přijde mi, že jedna byla před chvilinkou. Zítra zase do školy.. a nálada se takhle k večeru zase jen horší. A přitom dnešek byl fajnový.
Dopoledne sme s mámou jeli do Olympie, kde sme koupili pár věcí. Krásné černé páskové ploché sandále a černopuntíkaté tričko z Orsay. Je vážně hodně zajímavé.
Trochu sem si přerovnala svůj umělecký šuplík. Shromáždila sem si věcičky na mé umělecké dílo na výtvarku a pak s tím i trochu začala. Taky sem začala šít šaty a snad to tentokrát dopadne líp :D
V pátek jsem zkoukla první díl HP a včera sem začala s Sherlockem. Krom toho také pokračji ve čtení a psaní. Sice ne nějak extra moc, ale pokrok tam je.
Krom toho mám náladu celkem na nic. Potřebuju prázdniny, aby se pan vrátil a všechno mohlo být lepší. Byla bych zpátky z Anglie, protože se bojím, že z nich všech budu mít ponorku. Ale to se všechno uvidí.
Malá rekapitulace:
 • Ušít bílé šaty (in process)
 • Ušít černé tričko
 • Udělat otci dárek k narozeninám a svátku
 • Přečíst Massagre (in process)
 • Přečíct Bec
 • Přečíst Dostojevskyho (in process)
 • Napsat The Story of my life (in process)
 • Podívat se na Harryho Pottera 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 (in process)
 • Podívat se na Star Wars 4, 5, 6, 1, 2, 3
 • Podívat se na Mushishi (in process)
 • Podívat se na Black Blood Bros
 • Podívat se na Darker than Black
 • Podívat se na Devil May Cry
 • Podívat se na Zombie Loan
 • Podívat se na 07 ghost
 • Podívat se na X-men (anim.)
 • Podívat se na Krále šamanů
 • Podívat se na Pán Prstenů 1, 2, 3
 • Podívat se na Ironman (anim.)
 • Podívat se na Thor
 • Podívat se na Avengers (anim.)
 • Podívat se na The incredible Hulk
 • Podívat se na Sherlock Holmes 1, 2 (in process)
 • udělat projekt na výtvarku (28.5.2012) (in process)

Myšlenkama jinde..

20. května 2012 v 16:44 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Znáte ten pocit, když jste trochu opilý? Když se vám malinko motá hlava a všechno jako byste pozorovali z povzdálí? Takový ten pocit, kdy všechno vidíte a všechno, co děláte děláte bez rozmyšlení? Znáte ty chvíle kdy vám prostě jen tak uletí mysl a vy jen tak nepřítomně zíráte? Zkombinujte tohle všechno. Docela zajímavé, no ne?
Něco takového se mi stává poměrně často. Občas je to legrace, ale umí to být i pořádně otravné. Je sice hezké na chvilku být ponořen v myšlenkách, ale když se to stává naprosto kdykoliv, tak je to špatné. Při hodinách ve škole, v autobuse, prostě kdykoliv. Pak zapomínám, co mám dělat, nebo třeba zapomenu vystoupit.
Občas mi to přijde, jako kdyby mi prostě nefungoval mozek. Jako kdyby na něm byl nějaký stín, který mi nedovolí se soustředit a dělat všechno na 100%. Už sem si ale tak nějak zvykla. Pořád mi to vadí, ale moc toho s tím nenadělám.
Jednu dobu sem si říkala, že by bylo skvělé zkusit astrální cestování. No po tom, co se mi děje teď už se mi nechce :)
Mám radši, když můžu psát bez toho, abych nad tím moc přemýšlela, jde mi to snadno. Třeba spaní příběhů, zvláště, když se do toho dostanu, to pak nevim, jak sem na co přišla. Dává to smysl a to stačí. I když tohle možná nedává.. ale mě jo.

So Little Time (17.5.2012)

17. května 2012 v 21:20 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Ano, mám teď opravdu málo času. Nebo ho spíš nezvládám využít. Když sem přemýšlela, co jiného napsat, než "Nový Článek" vzpomněla sem si na Seriál "Tak málo času" s Olsenkama. Jako malá sem ho měla ráda.. ale to sem teď plést nebudu.
V posledním týdnu jsem se trochu více vrátila do starých dětských kolejí. Zpátky k obdivování superhrdinů.. jo právě teď ujíždim na Ironmanovi.. a přešla sem na toho filmového, je víc.. drsnej :D. No krom toho pirátuji abych se koukla na další filmy.. snad budou taky fajn. Krom toho chci vidět pár anime, seriálů a jiných filmů. Je toho prostě bambilion. Nic nestíhám. Né, že bych přímo nestíhala, ale prostě to nedávám.
Od včerejšího černého večera je to ale malinko lepší. Alespoň už mám svůj korzet :) Za chvíli je tu víkend a za dáálší chvíli prázdniny. Opravdu se trochu děsím. Nevím, co bude a tak. Navíc mám ještě šanci si zničit známky.. a to nechci.
Moje plány pro blízkou budoucnost, které mě snad trochu.. kopnou:
 • Ušít bílé šaty
 • Ušít černé tričko
 • Udělat otci dárek k narozeninám a svátku
 • Přečíst Massagre
 • Přečíct Bec
 • Přečíst Dostojevskyho
 • Napsat The Story of my life
 • Podívat se na Harryho Pottera 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,
 • Podívat se na Star Wars 4, 5, 6, 1, 2, 3
 • Podívat se na Mushishi
 • Podívat se na Black Blood Bros
 • Podívat se na Darker than Black
 • Podívat se na Devil May Cry
 • Podívat se na Zombie Loan
 • Podívat se na 07 ghost
 • Podívat se na X-men (anim.)
 • Podívat se na Krále šamanů
 • Podívat se na Pán Prstenů 1, 2, 3
 • Podívat se na Ironman (anim.)
 • Podívat se na Thor
 • Podívat se na Avengers (anim.)
 • Podívat se na The incredible Hulk
 • Podívat se na Sherlock Holmes 1, 2
 • udělat projekt na výtvarku (28.5.2012)
Tak.. s čím začneme?? :D Vypadá to, že teď se vrhnu hlavně.. na psaní. Úkol na chemii a pak půjdu něco málo napsat, ať aspoň s něčím pokročím :)

Modré šaty

16. května 2012 v 19:19 | Shira Elizabeth Freux |  Tvořeníní
Tak jsem si ušila tyrkysové šaty a takhle vypadají:
a šaty s korzetem ->

Iron man 2

14. května 2012 v 16:03 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
V hitparádě okouzlujících rošťáků, kteří tu a tam navléknou nějakou masku, aby zachránili svět, by bral bezkonkurenčně první místo. I proto se původem komiksový superhrdina Iron Man dočkal druhého dílu. Ten slibuje další intenzívní zážitek, v němž navíc už tak luxusní herecké obsazení jedničky doplňují další hvězdná jména - Scarlett Johansson, Sam Rockwell a Mickey Rourke. Hlavní devízou Iron Mana 2 je ale jeho příběh. Zatímco většina maskovaných reků neúnavně střídá civilní a neporazitelnou, tajnou identitu, zručný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) v přímém přenosu do celého světa vyzvonil, že pod kovovým oplechováním se skrývá on. Bezprecedentní odhalení samozřejmě nese následky. O Iron Mana se začne vehementně zajímat vláda Spojených států, která chce Tonyho Starka zlanařit do svých služeb. Nespí pochopitelně ani konkurence, zejména jistý Justin Hammer (Sam Rockwell), jenž je vždycky za Starkem o krok pozadu a teď slibuje, že když Stark neodevzdá vládě své hi-tech brnění, vyrobí pro ni vlastní. Nebezpečí pro Tonyho znamená i "východní vítr", potetovaný rabiát ruského původu Ivan Vanko (Mickey Rourke), přezdívaný Whiplash. Ten má kromě nevyřízených účtů se Starkovou rodinou k dispozici i dva elektrické biče, schopné cokoliv a kohokoliv (ideálně ale Tonyho) přetnout vejpůl. Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Tonymu čelit jeho věrná a zamilovaná asistentka Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), která mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Další do party je pak nová Tonyho asistentka (Scarlett Johansson), která toho ví a umí víc, než je ochotná připustit, a jejíž úmysly mohou, ale také nemusí být zcela čisté. (oficiální text distributora)

převzato odsud

myslím, že tímto filmem na pár dní asi uzavírám moemntální superhrdinovskou aféru :D Ale ještě se možná něco přidá a nebo přinejmenším zopakuje :) jinak.. co se filmu týče.. prostě je tam Tony a prostě je úplně úžasnej, protože je geniální a na všechno přijde i když je chudinka kterej umírá :D jo, mám slabost pro superhrdiny :3

Iron Man

13. května 2012 v 10:53 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Slavná komiksová postava Iron Man patří mezi nejhýčkanější superhrdiny sdružené pod křídly giganta jménem Marvel. Přesto (nebo možná právě proto) se až teď mohl přidat ke svým sourozencům Spider-Manovi, Fantastické čtyřce a X-Menům, kteří o sobě mohou hrdě prohlašovat, že o nich natočili film. Nečekejte ovšem dalšího spasitele lidstva, kterému k jeho mimořádným schopnostem pomohlo pavoučí kousnutí nebo ozáření. Muž se železnou maskou, občanským jménem Tony Stark, se ke své výjimečnosti "poctivě" propracoval.

Uvozovky jsou namístě, Tony se živí jako VIP výrobce a dodavatel technologicky vyspělých zbraní pro americkou armádu a jeho životní filozofii vystihuje věta: Nejlepší zbraní je ta, ze které stačí vystřelit jen jednou. Na cestě z povedené prezentace nejnovější zbraně hromadného ničení pro armádní špičky ho na horké afgánské půdě unese jistá teroristická skupina. Muž, kterému ležela Amerika u nohou, se tak rázem ocitá v držení lidí, kteří po něm chtějí jediné - aby začal vyrábět zbraně pro ně. Díky své vynalézavosti, výjimečnému intelektu a schopnosti improvizovat si Tony v zajetí vyrobí "brnění", které mu pomůže dostat se na svobodu. Tehdy také dostane nápad tenhle improvizovaný kovový oblek ještě výrazně vylepšit. A tak se zrodí Iron Man. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Jo, rozhodla sem se, že se podívám, jak vypadá hraný Ironman :D Protože přostě Robert.. a musím říct, že ho mám radši, než kresleného :3

Avengers

11. května 2012 v 22:26 | Shira Elizabeth Freux
Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (oficiální text distributora)

převzato odsud

ááááá panebože to je tak úžasný :3 vždycky sem milovala ironmana a teď ho zbožňuju ještě bambilionkrát víc. Chci ho domů!! protože prostě Tony je nejlepší :D a všichni sou úžasný a vždycky byli to jo, ale jeho mám prostě nejraši :) Docela bych si dala další díl :) no i když.. nebo tenhle ještě 100krát!! :D a i ten malinký infarkt sem ustála :3

Přeslazené

6. května 2012 v 20:49 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Když sem se zapřemýšlela nad tématem sladkotí, nějak jsem se dostala až k přemýšlení nad dnešními páry.
Přivedlo mě k tomu jejich časté přeslazené jednání minimmálně v jednom z světů, buď onlinovém nebo tom skutečném.
Někteří si píší vzkazíčky, které jen otravují. Bohužel pokud jde o vaše dobré přátele zablokování nepomůže, prootže pak zas neuvidíte ty důležité věci. Ovšem, kdyby šlo jen o vzkazy, které si dávají navzájem na zeď (ano to je tak, když někdo neumí používat chat o.O) ale co teprve, když začnou psát pod nějaké váš status, začnou se hádat, prootže jeden zastává váš názor a druhý ne a pak se tam začnou udobřovat. Je to nechutné. Tím neřikám, že jim to nepřeji.. ať si sou zamilovaní, ale né tam, kde sem já.
Ve skutečném světě bohužel nejdou lidé zablokovat. Jedinou cestou je se jim vyhýbat, což třeba v případě, kdy chodí k vám do třídy moc dobře nejde. Krom toho je neslušné na lidi řvát, ať už se jdou sakra ocicmávat jinam. Nebo ať už sakra mluvěj normálně a né žádné zlatíčka a broučci.. Taková oslovení jsou omluvitelná jen u čerstvých maminek u kterých to snad dříve či později přejde.
Jo fajn, možná zni trochu naštvaně, negativisticky a nepřejícně. Ale tak to vážně neni :D Sem ráda, když jsou lidé šťastní, jen nemám ráda, když se chovají tak, až mě z nich bolí zuby :)
Někdy když slyším takovéto párečky přijdu si, jak kdybych snědla všechno tohle a možná ještě víc. Takže lidé prosím.. trochu se kroťte.. minimálně na veřejnosti ;)

Proužkaté tílko

6. května 2012 v 11:33 | Shira Elizabeth Freux |  Tvořeníní
Tak sem se včer večer dala do šití a takhle to dopadlo:
vypadá to trochu divně, ale ještě nejspíš udělám pár úprav. Na víc, kdyžsi ho člověk vezme na sebe, tak to vypadá líp :D

Voie du train!! (5.5.2012)

5. května 2012 v 20:01 | Shira Elizabeth Freux |  žiju!!
Dnes sme se vydali s rodinou do Prahy. Krom jiného sem si byla vyzvednout objednávku ve flex texu, kde bylo asi bambilion knoflíků :3
Poté sme se vydali do světa železnic, kde sem fotila všemožné vláčky a človíčky, kteří tam byli :D
Cestou z obídku sme se stavili v knihkupectví, kde sem našla 2 awesome knížky :3 jednu povídkovou a jednu o to, jak se správně kreslí, maluje a stínuje.. je to pořádná bychle a ještě sem jí nedostala, ale moc se na ní těším :)
Cestou domu, jsme se ještě stavili v Japa, kde sme si koupili pár věciček (bohužel neměli pocky :( ).
Hned, jak sme vyjeli z Prahy začlo docela šíleně pršet a ještě ani teď njepřestalo xD no proč ne :)
Krom toho se strašně těším na prázdniny. Už mě přestali trápit semináře. Vybrala sem si estetyku, psychologii a deskriptivu. Uvidíme, jak mi to půjde :) A protože je tohle vyřešené.. už chci prázdniny!! :D bude Londýn a Pan Lord (jo fajn, je divný dělat, krycí jméno, když mu rikám pane xD) se vrátí :) hooray :D A snad!!
V pátek jdu s kamarádkou do kina na Avengers a pak k G na Pokemonsatan party :)
Teď se jdu věnovat šití a podobným věcem ;) pak sem snad ještě dám fotky mého dnešního výtvoru :)

Sid and Nancy

1. května 2012 v 17:09 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Otevřená, svým způsobem drastická filmová rekonstrukce nevšedního a bouřlivého vztahu baskytaristy Sex Pistols Sida Viciouse a mladé Američanky Nancy Spungenové. Hudební aktivity legendární skupiny tvoří jenom pozadí příběhu o nezvyklé lásce, kterou tvoří nejenom vzájemné sympatie a pochopení, ale také přemíra heroinu. Ten posléze nabývá převahu a divák se stává svědkem fyzického i psychického rozkladu osobností Sida a Nancy. Děsivé finále je pak už jen logickým vyústěním dekadentní životní filosofie, jež přerůstá do odmítnutí všech základních společenských norem. I když se Sid Vicious stal po své smrti (zemřel během léčby drogové závislosti) ikonou punkového hnutí, jeho pokus o vzpouru proti všemu a všem se v konečném důsledku jeví jako marný. Sid a Nancy je celkem zdařilé, i když poněkud komorní, drama dvou mladých lidí, kteří neunesli tíhu vlastního bytí. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Nemám ráda Nancy, nikdy sem jí ráda neměla a nikdy mít nebudu..

Momo e no tegami

1. května 2012 v 10:53 | Shira Elizabeth Freux |  filmy
Po smrti otce se třináctiletá dívka Momo přestěhuje z Tokia do domu své matky na vzdáleném ostrově Shio. V novém prostředí se necítí dobře, ale ještě víc ji trápí nedokončený dopis od otce, který má pouze dvě slova: "Drahá Momo". Dívka se snaží pochopit, co jí chtěl otec sdělit. Mezitím se na jindy poklidném ostrově začnou dít podivné věci. Z podkroví domu se ozývají zvláštní zvuky a Momo se vydá na průzkum. Seznámí se se skupinou skřítků a pomalu začíná chápat, jak strohý dopis souvisí se záhadnými událostmi a s jejím příchodem na ostrov Shio. (oficiální text distributora)

převzato odsud

Film na letošním anifestu :) bylo to vtipné a mám ráda ty skřítky :D