"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Březen 2012

Lolita sraz :)

31. března 2012 v 23:11 | Shira Elizabeth Freux |  žiju!!
Dnes jsem byla na svém prvním lolita sraze s tématem 'ples příšer'. To byl vlastně jediný důvod, proč sem se doopravdy rozhodla, že půjdu :D Samozřejmě moje démonická upírka nebyla nejlepší, už jenom kvůli tomu, že sem neměla sukni, kterou bych potzřebovala, ale i tak jsem si to užila :) Sice sem chvíli dost mrzla, ale přežila sem!! :) Přišel i pejsek a mám nového kamaráda, jaj!! mám nový kočičkový přívěšek, ale zatím stále cekám na řetízek k němu :) Možná bude i outfit post z dneška, ale moc toho nebude k vidění :D

Takový little shopping update->
black belt with flower
široký černý pásek, který jsem použila k dnešnímu outfitu :)
black shorts
moje dlouho vytoužené kraťasy :) trochu aristokratické :)

Vítejte..!!

25. března 2012 v 17:47 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
Moje země.. můj svět.. torchu mi to připomíná Wonderland. Všechno je tu barevné, což je až k podivu, když člověk vidí jak 'barevná' jsem. Nikdy nevíte, co vás tu může potkat. Tuhle skřítek, támhle podivně vyhlížející kytka. Sem tam nějací ti tučnáci, kočky a pár kačenek.
Ano, mluvím o svém pokoji.
Můj pokoj ve kterém trávím čas již 17 let.
Vládne tu chaos. Stále a nedaří se mi s tím nic dělat. Pokaždé, když někam odjedu a vrátím se je tu uklizeno, ale moc dlouho to nikdy nevydrží. Mám tu spoutu předmětů, které mi něco připomínají. Růže.. od pánů, kteří byli moc rádi, že mi je dávali. Spoustu pastelek, které se těší, až je vyndám a budu s nimy kreslit. Kazety Pokémonů, které stále doufají, že j jednou dám znovu do přehrávače. Plakáty, které mi připomínají nejdivnější léto, které sem zažila. Barevné puzzle, na kterých dříve byl i obrázek, snad americké. Zaprášené dětské klávesy, které vyhlížejí profesionálně a které sem dostala od strejdy z ameriky. Plyšák, kterého pro mě ušila moje skvělá kamarádka. Hned vedle něj sedí druhý, kterého sem šila sama asi někdy ve 4. třídě. A pak pockeie.. první zrůdička, kterou sem ušila. Japonské hůlky, které dostal děda a dal mi a se kterými jím do teď. Dvě katany, kterézbožňuji stále víc a víc. Sterjdova stará elektrická kytara, kteoru sem mu sebrala. Mrouskala z jednoho Libereckého obchodu. Všemožná cingrlátka. V peřiňáku spí spousta batohů. Občas mě opravdu rozesmutní, když některý z nich vytáhnu a vzpomenu si. Všechny věci v mém pokoji mají nějakou historii a nejenom oni. I sám pokoj. Jednou, až se odstěhuji i přes to, že všechny tyto věci půjdou se mnou, bojím se, že můj nový pokoj nebude jako tento. Nebude to můj vlastní svět, moje země. Bude to jen místnost plná bordelu. I přesto, že bude krásná, nová a krásně vymalovaná.. bude to jen místnost. I kdybych žila v anglii a vrátila se sem třeba jen na vánoce, v žádném jiném pokoji bych nebyla doma.
Tohle je prostě moje země.. a vždycky bude.

Kočičí den!! (25.3.2012)

25. března 2012 v 17:22 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Dnešek je jedním z nejkočíčích dnů v poslední době. Byli sme po dlooouhé době na výstavě koček. Prohlídli sme si krásné kočky, přispěli na útulek a koupili pár věcí. Se sestrou máme placky, které prodávali útulkáři. Kočičkám sme koupili pytlíčky s nějakou 'vůní', myšky (až k vánocům :D) a ny kole štěstí sme jim vytočili dvě konzervy. Ještě k tomu sem tam potkala kamarádku :)
Po výstavě sme jeli pro velikonoční výzdobu a já tam objevila hezkou krabičku se smajlíkama, což je naprosto úžasné, protože ji použiji jako dárkovou krabičku pro mojí sestru. Stále sice ještě čekám na komponenty, abych mohla začít vytvářet dárky, ale pevně věřím, že brzy dorazí :)
Stále se ještě honím za pavouky.. a nikde nic o.O asi nakonec budu muset vytáhnout fimo, jak to tak vypadá.. ale ještě projdu veškerá vetešnictví, co ve městě máme.. snad se nejací objeví o.O
Trochu sem aktualizovala wishlist.. stále tam není úplně všechno, ale většina rozhodně. Brzy dostanu novou tašku do školy, ta co jí mám teď začíná malinko průhlednět :D.
Nakonec bych řekla, že tento víkend je vážně fajnový ^^ stihla sem spoustu věcí a snad ještě stihnu. Ještě trochu popřemýšlím nad TT.. a uvidíme, co z toho bude.
Jinak.. mé úspěchy->
  • vymyslela sem dárek pro sestru a stačila objednat komponenty
  • byla jsem u kamaráda a výtečně se bavila
  • změnila sem vzhled blogu
  • načrtla sem svou abstrakci
  • udělala sem si pořádek v některých věcech
  • zašila sem si penál a vyndala z něj to, co tam nepotřebuju
  • dala se na lov pavouků
  • vyndala si papír na kreslení :D
  • vymyslela novou výzdobu svého budoucího pokoje
a bude to ještě lepší :D

Sentenced to dream??

22. března 2012 v 16:50 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Zdá se mi, že jsem odsouzená ke snění. Jen k tomu a k ničemu jinému. Možná proto se mi tak moc zdá, že všecho je jinak, než by mělo. Jinak, než chci. A to vážně všechno. Můžu se snaži, jak chci, ale v mých představách vypúadají věci úplně jinak o.O a to i když se snažim potrhat látku!! Můj život se stal slátaninou zákonu schválnosti, depresivní nálady prokládané tou sluníčkovou (jak by řekl Lonci), špatných rozhodnutí, nechopnosti se pořádně výjádřit, neschopnosti dotáhnout věci do konce a hrozného bordelu.
Opravdu, vypádá to tu jako po tornádu :D Né, že by mi to nějak vadilo, ale říkám si, že by se mi možná lépe tvořilo v čistém nezakrámovaném prostoru. Ale to bych s tím musela něco udělat a to.. to opravdu není můj styl :).
Se vztahy to tu teď taky nevypadá zrovna nějak úchavtně, ale socializace, návštěvy srazů a naše podivné 'výlety' to nahrazují.
*nugát a banány v čokoládě* jo, to zlepšuje dnešní podivný den. Stále scháním pavouka. Takového toho malého gumového, ale ještě sem neměla moc možnost (nebo se mi prostě nechtělo) dojít do papírnictví alespoň se podívat, zda tam něco takového mají.
Už nějakou dobu plánuji, že se dám do malování nebo psaní. Bohužel psát se mi nejvíc chce ve škole a povečerech se mi to moc nechce přepisovat z těch papírů. A malování. Na to je potřeba shrnout obsah mého stolu na jednu jeho stranu a to sem zatím také nezvládla. Ale.. venku svítí sluníčko a Shira má zase radost z oblékání ^^ Zítra jdeme koukat na filmy k Máťovi. můžu jen do 10.. tak lepší, než nic :) A.. taky zítra píšu srovnávačku z matiky.. ale to mě netrápí.
No nic, co se snění týče, jdu dál přihlouple koukat na zelenou tečku. Konečně si udělám prostor na malování a.. ještě uvidím, zda budu malovat, či kreslit. Abstrakce, či lebka.. uvidí se.
Což mě zpět zavádí k tomu, že mé dílo na výtvarce je naprostou katastrofou. Paní-co-je-na-krabičce-od-barvy-na-vlasy obraz.. měla sem úžasnou představu, že bude mít svítivě červené vlasy, světlou kůži trochu do zelena a, protože jako správná modelka musí být nehorázně hubená, tmavší zelenou obtažené kosti. No.. bohužel sem zjistila, že neuim mýchat barvy a je to moc tmavé, takže budu ještě rapidně zesvětlovat.. snad se to povede o.O

Fialové šaty

21. března 2012 v 18:40 | Shira Elizabeth Freux |  Tvořeníní
Chtěla sem si vyrobit trochu temnější šaty.. no, myslim, že výsledek je spíše zajímavý, než úžasný xD což je škoda.. ale co.. příště to snad bude lepší. A alespoň sem si zkusila balonové rukávky, které, si myslím, se moc povedli :) aspoň něco sem se díky tomu naučila :)

Living underground

19. března 2012 v 19:33 | Shira Elizabeth Freux |  Fashion
Vždycky sem si řikala, že život pod zemí musí být dost depresivní. Ale jak tak koukám na tyhle domky.. :) navíc mám jeden vlastní návrh, ale zatím jen v mé hlavě ^^ bezpečně schovaný :)
It's about living uderground ^^

Let's play

18. března 2012 v 21:34 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
"Tak děti, dlouho jsme nic nehráli a protože si všichni hrajeme rádi, mám tu pro vás něco speciálního."
"A co to je paní učitelko?"
"Je to hra na pravdu."
"Všeliak."
"Jak všeliak?"
"Uvidíš." Učitelka rozdala dětem papírky. Byli na nich napsaná jména jejich kamarádů ze třídy.
"Co s tím máme dělat?"
"Počkej chvíli. Děti, když máte někoho rádi dáte mu to najevo?"
"Ano!"
"A co když ho nemáte rádi?" Ve třídě zavládlo ticho. Nikdo nechtěl nic říct.
"Dobře, budeme pokračovat. Teď si vezměte tužky a napište ke káždému jménu, co si o něm myslíte. Ale neopisujte. Není důležité, aby to nikdo neviděl, ale je důležité, aby každý řekl, co si sám myslí." Děti se dali do psaní. Učitelka je pozorovala. Některé děti jen koukali okolo a přemýšleli, jiné psali.
"Hotovo?"
"Ano!" Učitelka si vzala od dětí papírky a odešla ze třídy. Všechny děti se na sebe ohlízeli a nechápali, co to znamená. Po chvilce se učitelka vrátila a každému dala papírek, kde bylo napsáno, co o něm napsali ostatní, ale nikdo nevěděl, co kdo psal. Některé děti byli překvapené, jiné mile potěšené. Některým bylo chvilku i do pláče, ale pak to ustáli.
"Co s tím máme dělat?"
"Dělejte s tím, co uznáte za vhodné. Cokoliv. Naučte se přijmou, co si o vás ostatní myslí. Můžete jít zjistit, kdo to o vás napsal. Můžete udělat cokoliv. Pamatujte si, co jste o kom řekli a zkuste přemýšlet, zda se po dnešku nezměnili. Přemýšlejte." S těmito slovy učitelka odešla a nechala děti s udivenými výrazy ve třídě.

Unusual usual girls

16. března 2012 v 19:13 | Shira Elizabeth Freux |  Fashion
chci taky takhle dlouhý vlasy..

Goth!!

16. března 2012 v 17:25 | Shira Elizabeth Freux |  Fashion
Kamarádka mi ukázala pár fotek a já se už pozbytek večer naubránila jen zírat, jak jsou ti lidé úžasní..
slečna vypadá jako panenka ^^

Hannah Murray alias Cassie

16. března 2012 v 17:09 | Shira Elizabeth Freux |  Fashion
Jestli znáte Skins a viděli ste první a durhou sérii, pak určitě znáte i Cassie :) Když sem na Skins koukala podruhé, hrozně sem si jí oblíbila.. ale nejenom jako módní ikonu :D
fotka přímo ze seriálu.
nevím, kde šude hrála, proto je možný, že sou to promo fotky k nějakým filmům s ní :D :)

No Only Friends 2, 18.díl (Konec)

12. března 2012 v 13:00 | Shira Elizabeth Freux |  No Only Friends 2
Ten večer sem se musela hodně opít, abych na tohle nemyslela. A Gee udělal to samý. Ani nevím, jak sem se dostala domů. Ráno sem se probudila u sebe v posteli a příšerně mi třeštila hlava. A tu hroznou myšlenku na to, že budu muset Geeho opustit alespoň částečně sem stejně nezahnala. Ale to bylo vedlejší. Musela sem se pořádně učit, abych se dostala aspoň do New Yorku. Nemohla sem se moc soustředit, ale stále sem doufala, že nebudu muset jít dělat prodavačku. Nemusela. Když nám rozdávali diplomy, řekli mi.. nemilou? Asi trochu nemilou zprávu. Všechny předměty, ze kterých sem dělala zkoušky, sem udělala, jak nejlíp sem mohla. Takže hurá do San Franciska. Tvářila sem se šťastně, ale hned po tom, co sme mohli odejít, odběhla sem někam, kde mě nikdo neviděl a hlavně nehledal. Rozbrečela sem se. Tohle bylo to nejhorší nejlepší, co mě mohlo potkat. Na tu školu sem moc chtěla, ale né za takovouhle cenu. Nedávala sem pozor, co se okolo mě děje a tak sem se trochu lekla, když mi někdo položil ruku na rameno.
"To bude v pořádku Liz, to zvládneme"
"Já to nezvládnu" rozbrečela sem se ještě víc a vrhla se Geemu do náručí.
"Jestli mě vážně přijmou, slibuju, že sem budu jezdit, jak nejčastěji to půjde"
"Jistě, klidně přijedu za tebou, když budu moct."
"To by bylo skvělé"
Ta doba před mým odjezdem utekla strašně rychle. Ani nevím, jak se to stalo. Celou dobu sem byla jako omámená. Emma jela se mnou. Šla na jinou fakultu v té samé škole, takže aspoň někdo mi bude dělat společnost. Byla sem šťastná, když sem zjistila, že nás vzali obě. Kdyby nejela ona, asi bych se vykašlala na nějaký San Francisko a prostě zůstala tady. Ale ona jela. V den našeho odjezdu sme se s Geem byli rozloučit. Na hodně dlouhou dobu. Emma tam byla se mnou.
"Gee, miluju tě"
"Nepoužívej tahle slova nadarmo, mysli to vždycky vážně"
"Neřeknu to nikomu jinýmu, než tobě"
"Sama víš, že takhle to nepůjde, vrátíš se nejdřív na Vánoce, jestli vůbec. Nezůstávej kvůli mně sama"
"Nechci nikoho jinýho, ani náhodou. Vůbec nic takovýho neříkej"
"Liz, nezaobírej se mnou. Nebudu ti mít za zlé, když si najdeš někoho jiného"
"Nebudu s nikým jiným, chci jenom tebe"
"Dělejte vy dva, musíme jet" řekla Emma
"Sbohem Gee"
"Sbohem Liz, brzo se uvidíme.."
"Doufám.."
"Nedoufej, věř"
"Věřím, tobě vždycky"
"Liz, nebreč"
"Nemůžu si pomoct"
"Tohle mi nedělej, princezno"
"Tohle nedáme"
"Budete muset. Musíme jít. Pojď Liz. Gee, postarám se ti o ní"
"Sbohem Gee" řekla sem se slzami v očích.
"Ahoj, Gee"
"Sbohem.." nasedli sme do auta a vyjeli k letišti. Tu chvíli, kdy sme opouštěli město si budu pamatovat. Jak sem tam nechala Geeho stát. Jen koukal našim směrem. Myslela sem, že tam zůstal stát na vždy, jakoby stále doufal, že se auto otočí a vrátí se. Nevrátilo, dojeli sme na letiště a odletěli do San Franciska.. Sbohem štěstí, bude se mi stýskat.

Reminding.. (10.3.2012)

10. března 2012 v 17:33 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
Včera sem byla na plese. Bylo to skvělý :) Jen by to asi chtělo, aby se člověk opil, když se chce bavit celou noc, protže jinak to tak moc dobře nejde :D Ale.. jsem pyšná na svůj otfit ^^ a svoje vlasy :D zatím mají úžasnou barvu ^^
Trochu my vyrostlo ego z toho chválení :) Ale co.. to snad nevadí :D
Za večer sem se naučila předstírat, že umim kouřit a trochu sem si propláchla nos mentolovym tabákem xD Byla legrace i když sme se ke konci už trochu nudili :)
Dnes sem byla lovit kraťasy a dokonce se mi to povedlo!! :) teď bych se ráda pustila do šití šatů, ale zatím nevím, jak začít, takže budu asi chvíli jen zírat na návrh o.O Snad to půjde :) jdu zírat :D

No Only Friends 2, 17.díl

9. března 2012 v 13:00 | Shira Elizabeth Freux |  No Only Friends 2
Už je to tady. Den na který sme se všichni těšili. Sešli sme se v sále 2 hodiny před začátkem, přišla celá třída. Lea vypadala jako bonbon ve světle růžových šatech. Přistihla jsem se, že na ní zírám. Nevypadala špatně, ale nejlíp taky ne. Ale je to její vkus. Kelly měla krásné světlounce modré šaty. Vypadala jako panenka. Christiana vypadala jako princezna, nebo možná trochu jako nevěsta. Měla bílé šaty se zlatým zdobením. Vypadalo to na ní hezky. Já bych si na sebe zlatou asi jen tak nevzala. Emma si nakonec vzala šaty, které sme spolu před lety koupili. Byli tyrkysové, ale na různém světle měnily barvu. Od modré až do zelené. Emmě naštěstí slušely všechny možné barvy, které odlesky vykouzlili. Já si vzala šaty, které pro mě koupil Gee. Ještě dneska ráno sem stála před zrcadlem a rozhodovala se, které si vezmu. Pak na mě zazvonil Gee. Přišel nahoru a když uviděl jak se stále ještě rozhoduji, věděl, že udělal dobře. Byli překrásné. Poněkud chaotické, černobílé. Na jednom místě měly jeden červený proužek. Jen malinký, ale přece tam byl. Stále ho podezřívám, že mi je koupil jen proto, aby si mohl vzít svojí oblíbenou červenou kravatu. Všichni sme stáli tak nějak v kruhu a koukali na sebe. Pak sme se vrhli do posledních úprav. Připevnit poslední balonky, které tu ještě zůstali, podívat se, jak je na tom moderátor, zjistit, jestli máme všechno skvěle připravené. O 2 hodiny později začali přicházet první lidé. Byli mezi nimi i naši rodiče. Přišel sem i Mikey a moje sestra, divím se, že nešla i moje babička. Nikdo si to nechtěl nechat ujít. Přece jenom tahle šance je jenom jednou za život. Pak přišlo šerpování a zábava pomalu započala. Přišla kapela a všichni začli tančit a bavit se. Chvíli sem se věnovala rodičům a pak se přidala ke spolužákům. Sem tak sem se něčeho napila. Všichni se pomalu dostávali do nálady. Včetně rodičů a dalšího příbuzenstva. Někdy k půlnoci si mě Gee odchytil a vyšli sme ven, kde nikdo nebyl.
"Je to tak skvělé, jak sis to představovala?" ptal se
"Jo.. možná ještě lepší. Když sem poprvé snila a svém maturitním plese, nevěděla sem, že někdo jako ty existuje"
"Jsem rád, že se ti to tu líbí. Víš, vim, že se o tom asi moc nechceš bavit, ale už si přemýšlela, kam po maturitě půjdeš?" zeptal se a podíval se mi do očí.
"No.. přemýšlela sem.. asi se přihlásím na 2 školy a uvidím, kam mě vezmou. Buď do New Yorku a nebo do San Franciska. Táta má v San Francisku známosti. Přímo v té škole, kam chci jít. A taky je to ta lepší.." smutně se na mě díval
"To je dost daleko"
"Je.. jenom kvůli tomu se mi tam moc nechce."
"Hmm.. ve svém zájmu doufám, že tě tam nevezmou"
"To je docela ošklivý"
"Jo.. to je.. ale já to nemyslim špatně" usmál se na mě. Vypadal, jako bych mu právě vrazila nůž do srdce.
"Divím se, že rodičům by to nevadilo, je to dost daleko a letenky nejsou zrovna nejlevnější.. a jezdit autobusem přes celý státy. Tím bych asi zabila celý ten víkend, co bych na to měla. Kvůli tobě bych byla radši, kdyby to nevyšlo."
"Budu zlej a budu doufat, že nevyjde"

No Only Friends 2, 16.díl

5. března 2012 v 13:00 | Shira Elizabeth Freux |  No Only Friends 2
Všechno bylo zase jako dřív. No né úplně.
Gee stále zpíval v kapele. Chodili sme často na jejich koncerty. A taky na zkoušky. Emma pokaždé upřeně koukala na Franka a usmívala se. Připadalo mi to zvláštní. Nikdy sem nepochopila, co se jí honí v hlavě. I když sem se jí ptala.
"Emm, Frank se ti líbí?"
"Je zvláštní."
"Dobře nebo špatně?"
"To já nevím. Ani nevím, jestli je dobře bavit se se špatnýma lidma."
"Nemělo by"
"Gee je taky špatnej"
"Proč?"
"Prostě je, má to v sobě. Ta temná stránka, u které nikdy nevíš, co udělá"
"Jo.. to máš pravdu. Kvůli tomu je taky tak úažsnej. Ale jinak špatnej není ani trochu."
"To ne.. on je hodnej a všechno. A vůbec.. už tě pozval na ples?"
"Musí mě zvát?"
"No.. nemusí, ale bylo by to hezký"
"To máš asi pravdu. Třeba mě pozve zítra. Když jdu zase jednou po dlouhé době k němu domů, určitě to nebude jen tak."
"Máma ti to dovolí?"
"Už jo" usmála sem se. Foxy mi seděl na klíně a spokojeně vrněl. Za tu dobu hodně vyrostl. Gee si s ním rád hrál. Pamatuji si, jak se setkali poprvé.
"Liz, od kdy máš doma kočku?"
"Je to kocour a jmenuje se Foxy. Dostala sem ho k narozkám"
"Aha.. vypadá roztomile. Ale netopýry mám stejně radši" Bylo to docela vtipný, protože pak strávil většinu večera tím, že si s ním hrál.
Jednoho zímního večera sem se vydala k němu domů. Po dlouhé době mi to máma dovolila. Stálo mě to moc přemlouvání, ale vyplatilo se.
Večer, když sme si povídali, zeptal se mě, jestli s ním půjdu na ples. Přišlo mi to trochu zbytečné, ale byla jsem hrozně moc ráda. Ples byl asi za měsíc. Už teď sme se všichni moc těšili. Vybírali sme si šaty a doplňky. Všechno musí být perfektní.
Poslední měsíc byl naprosto chaotický. Kazilo se, co mohlo. Všichni byli nervní, protože se báli, že nic nevyjde. A tak podobně. Jediná Emma byla pořád milá a veselá. Pořád sem jí podezírala, že ve volných chvílích je s Frankem, ale nikdy mi neřekla, co na tom bylo pravdy.
Poslední den už sme blly všichni strašně nervózní. Chvíle, kterou zažijete jen jednou za život, už byla skoro tady. Sešli sme se u mě doma. Já, Kelly, Emma, Gee a nakonec dorazil i Frank. Celý večer sme hráli hry. Na všechno, co nás čeká druhý den, jsme zapomněli. Skvěle sme se bavili, ale když sme ráno vztávali, už zase sme si všichni moc dobře uvědomovali, co nás čeká. Náš maturitní ples. Dokonce i Emma vypadala trochu vystresovaně.

Tuirquose cat and musit T-shirt

3. března 2012 v 22:14 | Shira Elizabeth Freux |  Tvořeníní
Z Itálie sem si přivezla tyrkysové tričko se kterým sem chtěla něco provést. Nejprve sem nevěděla co.. Tak sem začala hledat ve své složce s kousky oblečení, co se mi líbí, abych chytla inspiraci. NAkonec sem si inspirovala tímto:
a notovým tričkem nejspíš od Abbey Down.. nebo možná taky ne, to nevím :D
vzniklo z toho úžasné tričko->

Next Friday!!

3. března 2012 v 21:32 | Shira Elizabeth Freux |  Slova o ničem - myšlenky, motivy, řeči
V pátek jdu na ples a ráda bych byla nejhezčím člověkem tam :D sice se mi to nepovede, ale pokusit se o to můžu.. tady je srovnání dvou outfitů:
1. fotka
2.fotka
mojí hlavy na tom prvním obrázku si nevšímejte, je tam jen, abych nevypadala moc uřízle oproti tomu druhýmu :)

Hearted T-shirt

3. března 2012 v 17:11 | Shira Elizabeth Freux |  Tvořeníní
Moje staré krásné tričko se srdíčky, které sem ulovila v sekáči se začíná rozpadat.. tak sem se rozhodla a v H&M si koupila bílé tričko, které sem potom pokreslila fixou na textil skoro stejně jako originální tričko.. výsledek se mi moc líbí, ale uvidíme, jak dopadne po vyprání :D

No Only Friends 2, 15.díl

2. března 2012 v 13:00 | Shira Elizabeth Freux |  No Only Friends 2
Dívala sem se směrem k pódiu, kam právě přicházela druhá kapela. Nezaskočilo mě ani tak, že tam napochodoval Frank s kytarou, věděla sem, že hraje. Ani tolik, že v jeho stínu se tam připlazil malý Mikey. Ale to, že tam přišel Gerard. To sem nečekala. Zůstala sem jen zírat. Nedávala sem pozor, co se kolem mě děje. Vydala sem se směrem k pódiu, kde už se shlukovali ostatní lidi. Zírala sem na něj, skoro sem nemrkala. Zůstala sem stát asi 3 řady od pódia. Dál už sem se nedostala. Stále sem na něj koukala.
"Zdravím lidi, tohle je naše první vystoupení, tak doufám, že se vám budeme líbit" říkal skrz reproduktor.
"Nejprve něco trochu pomalejšího" řekl Frank. Začali hrát. Nevěřila sem vlastním uším. Hráli tu krásnou písničku, kterou mi Gee hrál před 3mi roky. Jen jsem kulila oči a poslouchala jeho krásný hlas. Přistihla jsem se, jak si zpívám s ním. Dívala sem se na něj. On se díval všude možně do fanoušků, ale ke mně se nepodíval. Písnička skončila a Frank si šel pro druhou kytaru. Gee se podíval směrem k Emmě, která stála kousek za mnou. Musela v davu docela svítit, nediví se, že přitáhla jeho pozornost. Ale moc dlouho jí nevydžela. Podíval se na mě, přímo do mých očí. Jako by mnou projel blesk. A viděla sem, že on cítí to samé. Není možné, abychom nebyli spolu. Prostě nám to už nejde. Viděla sem mu v očích, jak těch několik týdnů musel těžce snášet. Nerad je beze mě. Asi tak nerad jako já bez něj. Ale bere v potaz výhrůžky. Kleknul si.
"Liz, tohle je pro tebe" řekl a podíval se na mě. Začali hrát a hráli skvěle. Celý koncert byl naprosto úžasný. Zatím sem se dostala až k pódiu. Stála sem přímo před ním. Byl jsem strašně moc šťastná, že zpívá pro mě. V tu chvíli sem ho hodně moc obdivovala. Šlo mu to. Krásně zpíval, hrál a vypadal zase jako temný princ. Dokonce se i smál. Je úžasný. Myslím, že ho miluji zase o něco víc.
Emma se objevila vedle mě.
"Jsou úžasní" koukala na ně se zasněnýma očima. Hlavně na Franka.
"Naprosto dokonalý"
Když dohráli poslední písničku, Gee mě a Emmu vyzvedl na pódium a odešli sme spolu s nima. Nikomu to nevadilo a možná si ani nevšiml. Seděli sme v šatně.
"Tak co dámy, jak se líbil koncert?" ptal se Frank.
"Úžasné" odpověděla Emma stále zasněná a koukala na Franka. On se na ní usmál. A on na něj. Že by nějaká nová romance?
"Liz, pojď ven, asi bychom si měli.. promluvit" vyšli sme za dveře a až k zadnímu vchodu, ale zůstali sme uvnitř.
"Moc jsi mě překvapila. Čekal jsem, že tě uvidím až ve škole. Ale.. vždyť to je jedno," objal mě "promiň. Promiň, že sem ti řekl, že máš odejít."
"To už je v pořádku. Nevyčítám ti to"
"Všechno dobrý?"
"Skvělý" odpověděla sem a políbila ho. Přišlo mi to krásnější, než kdy jindy. Chvíli jsme tam ještě stáli a povídali si. Samozřejmě nejenom to. Ale po dlouhé době sme spolu hlavně mluvili. Řekli sme si všechno.

Take a Look in the Mirror

1. března 2012 v 20:33 | Shira Elizabeth Freux |  Téma týdne
"Christina a její sestra Agnes oslyšely, že se jejich matka vrací, a vzrušeně seběhly ze schodů. Paní Websterová byla v Londýně navštívim rodinného notáře a určitě jim přivezla nějaký dárek.
...
'Mami, co je tohle?' zvedla Agnes balík opřený o stěnu. Christina ho vzrušeně hltala očima; třeba jim matka přece jen něco přivezla.
'Tohle?' povzdechla si matka, 'to bylo tak: vaše teta Emily mě přemluvila, abych ji doprovodila na jaskousi malou dražbu na podporu... na podporu... no prostě na podporu nějakých chudých nešťastníků, kteří jsou ve větší nouzi než my, no a já jsem odešla s tímhle.' Roztrhla roh balíku; ukázal se zdobený pozlacený rám.
...
Christina zůstala v hale a cítila, jak se v ní sbíhá vztek na všechny, kdo v domě byli. Najednou zalechla šepot. Rozhlížela se kolem, ale nikdo tam nebyl. Pak si uvědomila, že ten zvuk jako by vycházel z fotografie v pozlaceném rámu.
'Tady jsem' řekl obrázek úplně zřetelně.
Christině se zastavilo srdce, couvala na protilehlý konec haly, až se bolestivě uhodila o stůl. Dívka na fotografii se zahihňala.
'Nemusíš se bát' řekla.
'C-c-co jsi zač?' koktala Christina.
'Budu tvoje přítelkyně' prohlásila dívka 'jestli m ito dovolíš'
'Moje přítelkyně?' zamračila se Christina 'Jak to myslíš? Jsi jenom fotografie a mě se nejspíš něco zdá nebo blouzním v horečce' Položila si ruku na čelo. Dívka na fotografii se opět zahihňala.
'Mám moc ti splnit tři přání'
...
'Přeju si, abych měla od té protivné Evy pokoj!' sykla Christina.
...
'co se to pro všechno na světě děje?' ptala se matka 'Co to má znamenat? Evo? Co se děje?'
'Obávám se, že slečna Lubanová musí jít s námi..'
...
'Já?' bránila se Christina 'Já nic neprovedla, mami. To ta fotografie. Byla zlá a já sem jí zničila.'
'Jaká fotografie?'
'Tamta fotografie!' rozčilovala se Christina. 'Ta, co si jí přinesla z té hloupé dražby. Vlastně je to všechno TVOJE vina, matko.'
'Ale já sem žádnou fotografii nekupovala. Koupila sem tam zrcadlo...'" (Zlacený rám - Příšerné příběhy strýce Montaguea - Chris Priestley)

Zrcadlo je docela hezký vynález. Ve dne se tváří mile. Docela.. Občas nám ukazuje některé naše nedostatky a nás to vyvádí z míry. Občas se moc zadíváme a říkáme si "jsem to vůbec já??" Ale jakmile padne tma, zrcadlo se alespoň pro mě stává naprosto děsivou věcí. Když se do něj podívám ve tmě hrozně moc se bojím, že v něm uvidíme něco, co v něm být nemá, třeba vhara stojícího za mnou, který zmizí, když se otočím. Tohle je jeden z mých strachů.

Když mám zrovna přemýšlecí náladu aprojdu kolem zrcadla, zastavím se a zírám do toho světa na druhé straně. Říkám si, že musí být opravdu zajímavý. Nové možnosti a kdo ví, třeba je v něm všechno jinak. Bohužel vždy vidím jen kousek. Občas bych ráda vytáhla to své dvojče, co je v zrcadle a celý tenhle svět jí ukázala a ona bych pak udělal to samé pro mě. Projít zrcadlem na druhou stranu.. bylo by to úžasné.