"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

Finally, Happyend..

7. září 2011 v 21:22 | Shira Elizabeth Freux |  Příběhobraní
V klidu sem si seděla ve třídě a čekala, až začne hodina. Byla jsem trochu smutná, dnešek se mi nějak nezdál, ale co si to namlouvám. Je to tím nedávným rozchodem, i když to byl můj nápad. Ale trochu se to zlepšilo. Najednou do třídy vešla naše nová spolužačka. Byla celá taková, smutná, naštvaná, vypadala jako by před chvilkou brečela. Přišla sem k ní a zeptala se, co se stalo.
"Nevim, jestli to zrovna ty chceš slyšet" tohle mě hodně znepokojilo, a tak sem se ptala dál
"Ne, vážně teď už to chci slyšet na sto procent."
"Dobře. Stanley, on.. měl nehodu.. je v nemocnici a.. sice to přežije, ale nevypadá to s ním zrovna nejlíp" znovu se skoro rozbrečela.
Stanley.. ano to je celá kapitola.. ne-li víc.. Kdysi dávno sem se do něj šíleně zamilovala a lhala bych, kdybych řekla, že už k němu nic necítím, ale on teď měl jinou slečnu a já se neodvažovala na něj jen podívat. Tohle byla přesto rána, ale pořád je možnost, že to není pravda a je na tom líp. Hned další přestávku sem vyletěla za třídy a přiběhla do jiné třídy, kam chodil Peter. Peter byl jeho bratranec. Jestli někdo ví, jestli to je pravda, pak je to on. Okamžitě sem ho ve třídě našla a přiběhla k němu.
"Prosím, řekni mi , že to není pravda"
"To se Stanleym? Jo je.. Jestli chceš, dneska za ním s pár lidma jdeme, můžeš jít taky, myslím, že rád uvidí snad každýho"
"Tak.. tak jo.. počkám na tebe po škole" odešla sem. Smutnější než předtím. Doufám, že jeho slečna nebude žárlit, nechtěla bych mu to ještě zhoršit. Nic méně, šla jsem. Po škole sem se sešla s Peterem a pár dalšíma lidma. Hlavně to byli Stanleyho spolužáci a kamarádi. Když nás Stanley uviděl jen tak letmo se usmál. Všichni kamarádi s ním chvíli konverzovali, ale pak se nějak rozhodli odejít a zůstala sem tam jen já a Peter. Šla sem Peterovi a sobě pro pití, když sem se vracela, Peter byl na chodbě.
"Co se děje?"
"Je tam Tina, chtěla tam být na chvíli sama" Jen co to dořekl, Tina vyletěla ze dveří, brečela a křičela něco co znělo jako taková ta rozchodová fráze. Stanley vypadal dost zničeně. Nechala sem Petera na chodbě a vlezla dovnitř.
"Můžu?" zeptala sem se i když sem ani nedoufala v odpověď
"Jo.. klidně, dyť je to jedno" řekl dost naštvaně a docela smutně
"Co se stalo?" zeptala sem se a sedla si na židli, která byla hned u postele
"Srazilo mě auto to víš"
"Jo to vim, ale myslím.. Tinu.."
"No.. ta.. ta se se mnou právě rozešla"
"Proč?" nechápala sem její počínání, dyť Stanley bude v pohodě, tak co ta holka vyvádí
"Zřejmě se nemůže přenést přes to, že ze mě možná bude kripl"
"Ou.." na víc sem se nezmohla a jen sem smutně koukala nikam.
"Co? Teď se se mnou taky přestaneš bavit? Budeš na mě kašlat jako všichni, kvůli blbýmu autu?" byl naštvaný, chápu ho. Taky bych byla. Zvedla sem se, zřejmě si myslel, že chci odejít a tak začal docela dost nadávat. Já se ale sklonila k němu a promluvila: "Já tě nikdy v životě nedokážu opustit. To protože tě miluju" a vlepila sem mu pusu na čelo i když to šlo špatně přes ten obvaz.
Stanley se zase usmíval. Byl strašně rád, že jsem mu to řekla, protože si už několikrát řekl, že bysme to mohli dát zase dohromady, ale nikdy nic neudělal. Nakonec se úplně uzdravil, žádnej kripl z něj nebyl, jak vyhrožoval. Tina docela žárlila, že jsem zase s ním. Čekala na první příležitost, kdy mi ho sebrat, ale taková už nikdy nenastala. Zůstali sme spolu a už nikdy se nerozešli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama