"To byla jenom povídka. Jenom pokus, kterým jsem měl zabít vleklé odpoledne v práci. Místo abych s postavou v příběhu chodil od scény ke scéně, musí přece existuvat nějaká metoda, jak.. střih, střih, střih. Jak přeskakovat. Od scény ke scéně. Jak ukázat všechny stránky příběhu, ale od každé jen její jádro. Její stěžejní okamžik. A pak další stěžejní okamžik. A potom další." - Chuck Palahniuk

*Vašich komentářů si cením víc, než čísílek na počítadle.*
*Pokud objevíte nějakou hrubku, tak mi to řekněte... Já je někdy fakt vůbec nevidím :c *
*Když kliknete na obrázek, pravděpodobně na vás vyskočí zdroj. Když ne, tak je můj.*

No Only Friends 5.díl

1. května 2011 v 23:59 | Shira Elizabeth |  No Only Friends
Tak v poho, v poho… néé to nejde, za 3 hodiny je tady Gee a já nemám co na sebe. A sakra, už zase se chovám jako Bariena. To je v p*deli. Takže poslední šuplík, jestli v něm nenajdu něco normálního, tak du celá v růžovym, oh my god. Á sláva našla sem černobílý tričko, takže du v černobílo… růžový. Nééé. Takže, co si mám vzít sakra na sebe. Takže je tady růžový tričko, růžová sukně, růžová mikina… má cenu abych pokračovala. Asi ne. Už sem si vybrala, takže, černobílorůžový tričko nebo spíš takhle bílý tričko s černejma a růžovejma nápisama, černá sukně, černobílá pruhovaná mikina a bílí šnerovací boty pod kolena s růžovejma proužkama. Tak teď další problém, co s vlasama a líčením. Takže první jdou na řadu vlasy, co třeba vzít ségře černou čelenku s růžovejma lebkama. Nebo další možnost, vzít si nějakou sexy růžovou sponku. Co takhle nějaká třetí možnost. Nechat je rozpuštěný. Tak zkusíme ségře čórnout tu čelenku. Hm, tak nic, to asi nepude, má jí na sobě. Takže druhá možnost. A sakra, žádná z těch sponek není dost sexy. Takže schválně, uhádnete, která možnost vyhrála jestli
a) První
b) Druhá
c) Třetí
Kdo si tipnul třetí, vyhrál… ale co kecám nic nevyhrál. Vlasy vyřešený, teď líčení. To uděláme jednoduše - linky. A hotovo, s tim už se nebudu zdržovat. No jo, ale kde ty linky sou. Zřejmě pod tou dvoumetrovou hromadou oblečení, růžovýho oblečení. Takže to musim naházet na jinou hromadu. Eště kousek a najdu ty zas*aný linky. A mám je, úspěch, můžu začít slavit. Nebo ne počkám až přijde Gee a pak začnem slavit spolu na tý párty. Doufám, že Lea mě tam nepotká nebo bude aspoň zlitá, to je ta lepší možnost. A hele, už bude osm. Najednou do pokoje vletěla moje milovaná sestra.
"Liz je tady ten kluk co si snim jednou byla"
"Gee. To je divný, neslyšela sem zvonek"
"To je jedno, ale čeká na tebe"
Sešla sem dolů po schodech.
"Ahoj Gee"
"Ahoj Liz" oba sme se na sebe tak podívali a najednou se začali se smát. Vyšli sme ze dveří a namířili si to k Jamesovi.
"Liz, ty si tu růžovou neodpustíš, co?"
"Já se snažila, ale jiná tam fakt nebyla, vyházela sem celou skříň i všechny šuplíky, všechno je teď na zemi v mim pokoji"
"Nekecej"
"Nekecám" Gee se najednou zastavil.
"Co se děje?"
"Dál už nejdem pěšky"
"Proč?"
"Hele, já vim, kde James bydlí, je to pěkně daleko a já tě přece nemůžu nechat jít pěšky."
"Co tim myslíš?" Gee zašel do uličky, najednou sem uslyšela startování motoru a najednou vyjel na motorce.
"Tak co řikáš?" zeptal se
"Úžasný"
"Nasedni si"
"Fakt, můžu"
"Musíš a hlavně, pevně se drž" nasedla sem a Gee vyjel, ale ne zas tak rychle. Asi za 10 minut sme byli na místě. Samozřejmě první koho sem viděla byla Lea, takže musim doufat, že vypila nejmíň půlku toho co tady maj.
"Hoj Liz, tak tohle je tvůj kluk?"podivala se na Geeho "je sexy"
"Leo, tys toho už asi hodně vypila, co?"
"No,… vlastně…já nevim" Lea se odpotácela někam du víru zábavy, za tim svym úžasnym doprovodem. Dali sme si s Geem nějaký pití, radši ani nechci vědět co v tom bylo.
"Gee, du se podivat, jestli tady někde není Kelly"
"Tak běž"
Prohlídla sem celej dům, nikde není, ale do patra nejdu. Tak jo, du zpátky za Geem. Když sem vešla do pokoje, kde sem Geeho nechala, uviděla sem jak se tam Gee oblizuje s… Leou. Vim co si myslíte, teď bych měla utýct s pláčem, ale to bych nebyla já. Vzala sem svůj foťák a vyfotila je, teď bude mít Lea pořádnej průšvih.
"Sýr" křikla sem na Leu a Geeho
"Liz co to děláš?" ozval se Gee
"Starám se o to aby se Lea pořádně ztrapnila a ty pojď" Věděla sem, že Gee toho už hodně vypil, takže mi to bylo jedno a navíc sme jenom kámoši.
"Já nechci jít"
"Ale chceš" zvedla sem ho a snažila odtáhnout
"Tak si eště něco dáme a potom půjdem"
"Tak dobře" dali sme si eště nějaký to pití co tam měli. Ale už sem začínala usínat.
"Gee, ale už pojď
"Tak, dobře jdeme"
Konečně sem ho přemluvila, aby šel domu, ale k nám to bylo blíž, tak sem ho tam vzala, zase. Šly sme normálně po ulici, Gee si sednul na lavičku a já k němu. Koukal se na mě jako když sem ho poprvý uviděla, mile se smál jako tehdy. Pohladil mě po tváři.
"Gee, co to děláš?"
"Uvidíš" šeptl
Najednou se začal přibližovat, až… políbil mě. Jeho polibky byly nejisté, ale tak krásné.
"Už vidím" šeptla sem
Seděli sme tam na lavičce dlouho do noci a líbali se, bylo to krásný a zároveň takový zvláštní. Gerard nebyl normální kluk.
Když jsme se od sebe odtrhli, Gee mi pošeptal ta slova, na která do smrti nezapomenu: "Miluju tě"
"Mluví z tebe alkohol, zejtra si už nebudeš pamatovat co si dělal" nevěřila sem mu
"Ne, já to myslim fakt vážně"
"Už pojď nebo budeme muset spát na ulici" usmála sem se a on taky. Byli sme asi 100 metrů od mýho domu. Najednou mě chytil okolo ramen a začal zase líbat.
"Gee, nech toho" byla sem už hrozně unavená
"Dobře, jdeme k vám"
U nás doma už všichni spali, takže nikdo o Geem nevěděl. Přišli jsme ke mně do pokoje a sedli si na postel. Seděli sme asi 5 minut. Najednou mě chytil za ruku. Bylo mi hrozně, dřív sem mu ani nevěnovala pohled a zajímala se jenom o Leu a teď… teď tady s nim sedim u mě v pokoji a­… no… prostě… sme nejlepší kámoši. Začala mi po tváři stékat slza.
"Liz, ty brečíš?" staral se o mě
"Ne, já jenom… jo" přiznala sem se
Obejmul mě, je fakt úžasnej jak sem si ho mohla nevšímat.
"A proč?"
"Eště před půl rokem sem si tě ani nevšímala a teď se ti tady zpovídám" asi po půl hodině sme usnuli ve vzájemném objetí.

Druhý Den

Ráno (nebo spíš dopoledne) sem se probudila v Geeho objetí. Rozhodla sem, že půjdu dolů pozdravit rodinu. Vešla sem do kuchyně, nikdo. Najednou sem si všimla, že na stole je nějakej papír. By mě zajímalo, co je tam napsaný. Ihned sem si ho vzala do ruky a přečetla:
Eliz, jedeme s tátou a sestřičkou na víkend k babičce. Vrátíme se v neděli večer. Nezboř nám dům a hlavně ať se ti nic nestane.
Tvoje Maminka.
Přeslazenej vzkaz od mámy, ale hlavní je podstata. Celej víkend mám dům pro sebe. Takže, teď se musim uklidnit a jdu zpátky za Geem. Přišla sem do pokoje a Gee ještě spal. Sedla sem si k němu na postel. Hladila ho po vlasech. Je to úžasnej kamarád. Fakt takovýho bych vám přála. Šla sem se převlíknou do něčeho normálního, ale do čeho. Nebudu řešit. Stejně je to jedno. Vypadám jako magor tak jako tak. Vrátila sem se do pokoje, Gee už byl vzhůru, ale pořád ležel.
"Gerarde" řekla sem potichu
"Liz" otočil se na mě a sednul si
Obešla sem postel a podivala se na něj
"To, co si řikal včera­ si myslel vážně?" řekla sem nejistě
"Co?" nechápal
"Takže nemyslel"
"Promiň, ale hrozně mi třeští hlava"
Sedla sem si k němu.
"To máš z toho co si včera vypil"
"Co to vůbec bylo?"
"Nevim"
"Neměl bych odtud vypadnou?"
"Ne, rodiče i ségra odjeli"
"Máš celej barák pro sebe"
"Jo, ale k čemu mi to je"
"Co já bych za to dal"
"Nikdy nejseš doma sám?"
"Ne, nikdy"
"Ty nemáš moc jednoduchej život"
"Sou lidi, který sou na tom hůř"
"To jo, co vůbec celý dny děláš"
"Nic"
"Vůbec nic ani se neučíš a tak"
"Jo, to občas"
"Jinak fakt nic"
"No… ale nic"
"Co si chtěl říct?"
"Přiznám se, hraju na kytaru a píšu texty"
"Nechceš aby se to vědělo?"
"Ne, hraju hrozně"
"Tak mi něco zahraj"
"Ty máš kytaru?"
"Jo dřív sem hrála, ale už sem to zapomněla"
"Zahraju, když ty zahraješ"
"Já už na to 2 roky nehrála"
"To nevadí"
"Tak jo" začala sem hrabat ve skříni a po chvíli vytáhla kytaru, mojí starou rozladěnou kytaru, sedla sem si na postel a začala sem jí ladit.
"Dobře, Gee, něco ti zahraju, ale já toho moc neznám"
"Je úplně jedno co"
"Tak co třeba tohle" začala sem hrát jednu hrozně starou písničku. Najednou sem si prostě musela začít zpívat. Byla sem úplně mimo, unesena hudbou, kterou sem hrála. Kdysi to byla moje nejoblíbenější písnička, ale teď sem se už zajímala o jiný věci, než o hudbu. Vzpomněla sem si na text celý písničky, která trvá asi 10 minut. Naposled sem jí slyšela před 5-ti lety. Najednou píseň skončila a já se probudila ze snu.
"Umíš dobře hrát" konstatoval Gee
"Teď ty" usmála sem se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama